סיקור הופעות

הקולקטיב חוזר העירה

מופע חזרה לבארבי של חברי הקולקטיב, אורח – שלומי שבן. 27.02.2014, בארבי. נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

הקולקטיב ושלומי שבן, בארבי. צילום: יובל אראל
הקולקטיב ושלומי שבן, בארבי. צילום: יובל אראל

כמעט שנה חלפה מאז הגיחו חברי הקולקטיב, קבוצת הנגנים השואבת את מקורותיה ברובם מטעמי המרחבים של אמריקה,  מעין קוקטייל וערבוביה מתוחכמת של אמריקנה, ובלוז, וג'אז, ורוק, וריתמנ'בלוז, להופעה במועדון בארבי, יותר משנה חלפה מאז נפרדו מסבב הופעות אלבומם המוצלח – OnWards.

במשך הזמן הרב שעבר הם הספיקו המון – ליטול חלק בפסטיבלים בינלאומיים דוגמת גלסטונברי האנגלי לצידה של אסתר רדא, פסטיבל הופ-פארם, פסטיבל y-not ועוד פסטיבלים בצ'כיה וברוסיה, ליטול חלק בהפקת האלבום של נינט, לכתוב וליצור קטעי מוזיקה ושירים חדשים ואפילו להשתתף בהפקת אלבומו המשמש ובא של שלומי שבן.

וכעת, כלשונם – "השלגים נמסו, היערות החלו להוריק, חברי הקולקטיב מקיצים משנת החורף ומפציעים שוב אל פני במת הבארבי. אחרי תקופת יצירה ארוכה ופוריה במחשכי מערות דרום תל אביב, ורגע לפני הגחתו לעולם של אלבום חדש, הם מנערים את שאריות הטל, פוצחים במחול טרום-אביבי ומכריזים קבל עם ועדה על תחילתה של תקופה חדשה בחיי התנועה".

כי הקולקטיב הוא מילת מפתח לאולם מלא במועדון בארבי, כולל כל האגפים השונים מכל צדדיו, מאות צופים המגיעים ליטול חלק בחגיגה המוזיקלית הכוללת הפתעות במופע חדש ומרענן מתמיד.

עידן ושבן, וויסיקי אייז. צילום: יובל אראל
עידן ושבן, וויסיקי אייז. צילום: יובל אראל

במופע מרשים, סוער וסוחף כתמיד שכלל ממיטב יצירותיהם ביניהן שולבו קטעים חדשים שיתפסו את מקומם באלבום הצפוי, כולל אירוח, לא לפני הפסקת חשמל קצרה, של שלומי שבן השוקד כעת יחד עם חברי הקולקטיב על הישורת האחרונה באלבומו החדש שיצא לאור בתחילת חודש אפריל, אירוע שיצוין במופע חגיגי בהיכל התרבות בתאריך 05.04.2014. דרך אגב, שלומי פגש בחברי הקולקטיב לראשונה בעת שהופיעו במסגרת פסטיבל הפסנתר בתל אביב בשנת 2012, המופע ההוא, שהרים את המקום באוויר, מאז הספיק להתארח בהופעת הפרידה מאלבומם המוצלח – OnWards.

ליין אפ: Over the maountain, Seven year Stitch, Brake Apart, Working Title, Cusom, had It Once, Turn To Cry, At Last, (עם שלומי שבן)Happiest, Strange Floors, Whiskey Eyes, Better Man(עם שלומי שבן), Beating Heart Cadavers, Girls. הדרן: Last Night In London(עם שלומי שבן), Stolen Goods, Simon Says.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

 

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: