סיקור הופעות

רמירז בלילה

מופע פרטי לתורמי פרויקט HeadStart להפקת האלבום החדש של עוזי "רמירז" פיינרמן, אוזןבר, 15.12.2013, נגנים – האחים דור ונווה קורן, אלון לוטרינגר. מדווח, מתעד – יובל אראל. צילום – דפנה טלמון.

עוזי "רמירז" פיינרמן. צילום: דפנה טלמון
עוזי "רמירז" פיינרמן. צילום: דפנה טלמון

אלומות תבואה ומזקקות וויסקי ביתי לא נראו אמש באולם ההופעות של אוזןבר, אך האווירה הייתה נגזרת מהן, כמה עשרות צופים, מאלו שטמנו ידם בכיס ותרמו איש כפי יכולתו על מנת לסייע בהפקת האלבום החדש של עוזי "רמירז" פיינרמן, קיבלו לפני מספר ימים הזמנה במייל, תגיעו – עוזי מזמין אתכם למופע אישי באוזן.

אז עוזי, אחרי שנפרד מבום פם, אחרי הקריירה הארוכה עם האחים רמירז, אחרי אלבום סולו ועוד אי.פי על הדרך, אחרי חומרים לקרולינה, אחרי הופעה עם ריף כהן בפארק הירקון כחימום לרד הוט צ'ילי פפרז, אחרי שלל הופעות בשלל מקומות ואירועים, לקח את עצמו, יחד עם החברים, האחים קורן ואלון להקליט חומרים חדשים. כאמור את מימון ההפקה אסף מהחברים, המעריצים, אוהבי המוזיקה.

עוזי ואלון. צילום: דפנה טלמון
עוזי ואלון. צילום: דפנה טלמון

כן, מופע לילי, ככה לקראת חצות, כטוב ליבנו באלכוהול, התאספה קבוצה גדולה של תורמים כאשר עוזי יחד עם אלון לוטרינגר והאחים נווה ודור קורן עלו לבמה והרביצו שעה שלמה של שירים, בניהם כמה חדשים, מאלו שימצאו את עצמם משובצים באלבום החדש, כמה ישנים, ידועים ומוכרים, מאלו המככבים באלבומי האחים רמירז או באלבומי עוזי רמירז בעצמו, עם מופע גיטרות המביאות את מרחבי שדות התבואה של מרכז ארצות הברית, אקא אמריקנה, עם קורטוב של פסיכדליה מעושנת מבית היוצר של האחים קורן (הערב תורגם שמם לעברית, תירס….) והמלודיות המורכבות של אלון.

עוזי והאחים קורן. צילום: דפנה טלמון
עוזי והאחים קורן. צילום: דפנה טלמון

היה אחלה, מי שלא היה הפסיד, את החומרים החדשים לא תשמעו כאן, אני משאיר זאת לעוזי ולהפקה שלו להחליט מתי והיכן תוכלו לשמוע אותם (פססססססט, בשבוע הבא יושק אחד השירים, קוראים אותו "בלוסום"), את התצלומים המדליקים צילמה כאמור דפנה טלמון, אני התמקדתי בצד של הווידיאו. ובשביל הסדר הטוב הנה לינק לחפירת עומק שכתבתי על עוזי, גיבור גיטרה. וגם כמה אלבומי בנדקאמפ שלו…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות שצילמה דפנה טלמון

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: