כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

הבריחה מכדור הארץ

נשפחלל#3 או בשמו הארצי נשף חלל 3 הטיס 400 חייזרים אל שכבת היונוספירה ב"פסאז'", מתחת לרחוב אלנבי, מוצ"ש, 30.11.2013. התפאורה, ההופעה. צילום, תיעוד ודיווח – יובל אראל.

אור אדרי, בוהה לחלל החיצון. צילום: יובל אראל
אור אדרי, בוהה לחלל החיצון. צילום: יובל אראל

בית היוצר של יובל הרינג, המוכר יותר כאיש בחזיתה של ועדת חריגים ואריאל קלצ'קין המוכר כאיש האחראי על הפסאז' מתחת לרחוב אלנבי 94 הצליחו אמש לפעול כנגד כל חוקי הטבע, 400 חייזרים מקומיים הוטסו באופן ישיר למשך מספר שעות אל החלל החיצון בטיסה שכללה תפאורה חוצנית, מאות בלוני הליום, וכדורי ים, לצד תפאורת ירח שכללה אסטרונאוטים, חייזרים ועצמים בלתי מזוהים.

עם תקלוט גלאקטי הכולל פסיכדליה, שוגייז ודרים רוק מהמנועים של קוואמי ויונדר ונחיתות על שלושה כוכבי לכת לא רשומים – לילה, ועדת חריגים וריאו.

קוואמי, תקלוט גלאקטי. צילום: יובל אראל
קוואמי, תקלוט גלאקטי. צילום: יובל אראל

אחרי שהכנתי עצמי נפשית לטיסת החלל באמצעות תדרוך סינמטוגרפי עם "הבריחה מכדור הארץ", הידקתי את חליפת החלל ויצאתי לכן השיגור בפסאז, זו הפעם השלישית שמיזם שכזה יוצא לדרך, מעין מפגש בלתי רשמי של נציגי האוכלוסיה ההיפסטרו עתידנית לצד חובבי מסיבות במעין פסטיבל חקר החלל והבהייה בנעליים, אולם בטויסט שונה במקצת, אם בטיסות הקודמות יצאה המשלחת ההמונית הזו בשעות מוקדמות הרי שאמש לקח מעל שעתיים עד ההמראה הראשונה מאז שהחלה הספירה לאחור (איוונט המוגדר להתחיל בשעה 20:00, נפתח בשעה 21:00 ומשגר מופע ראשון בשעה 22:30)

הייתה זו הזדמנות מצויינת לקהל רב לחוות ממגע ראשוני ובלתי אמצעי בשלושה הרכבים שכבשו את מדורי המוזיקה בתקופה האחרונה. או כפי שהגדירו זאת יוזמי האיוונט – נשף חלל הינו הפנינג-מסיבתי המשלב נשף סיום תיכון עם מסיבת חלל.

ועדה, פסאז', נשפחלל. צילום: יובל אראל
ועדה, פסאז', נשפחלל. צילום: יובל אראל

הנשף כלל הופעות שנפתחו עם ההרכב "לילה", המשיך עם "ועדת חריגים" המזכירים כי שירם "העולם אבד מזמן" מתנגן בפליילסט גלגל"צ מזה מספר שבועות, והסתיים עם REO, ההרכב החדש של זואי פולנסקי (בלה טאר), אור אדרי (מונטי פיורי), ואסף אמדורסקי,

לצערי, גם הפעם נפלתי קורבן ללוח הזמנים המאוחר וכאשר בנות REO  ואספ אמדורסקי עלו להופיע, השעון שלי תקתק בעצבנות ונאלצתי לחמוק לאחר שני שירים בטרם ינעלו שערי החניון של מפתח דיסקונט…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהטיסה

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: