סיקור הופעות

מתן אטיאס | תופסת | השקה | בית היוצר

מופע השקת אלבום בכורה למוזיקאי הבאר שבעי מתן אטיאס בבית היוצר בנמל תל אביב, אורח – יוחנן קרסל. 19.07.2013. נכח, האזין ומדווח – יובל אראל.

מתן אטיאס, בית היוצר. צילום: יובל אראל
מתן אטיאס, בית היוצר. צילום: יובל אראל

שלוש מחשבות עלו בראשי כאשר האזנתי לראשונה לאלבום הבכורה של מתן אטיאס "תופסת" – הוא יכנס לפלייליסט, הוא אקלקטי, הוא נעים באוזן. מתן אטיאס מוזיקאי יוצר ומבצע מבאר שבע, חגג בסוף השבוע את השקת אלבום הבכורה שלו, לאחר שנים רבות במהלכן כתב והלחין שירים רבים העוסקים בחיפוש הזהות, בקשר בין אישי, בשוויון ועוד, כאשר את התמלילים מצפה שכבה מעולה של רוקנ'רול, לאחר פעילות מאומצת וללא פשרות בסבב הופעות בכל רחבי הארץ כשהוא אוסף אחריו קהל המלווה אותו בין אם בהופעות אישיות בליווי אקוסטי ובין עם הרכב חשמלי, הגיע העת לפרוס את יצירותיו על גבי התקליטור ולשתף את הציבור הרחב בחומרי הבערה המתניעה אותו.  יום שישי בצהריים, שעה די צפופה להגיע למתחם נמל תל אביב, בית היוצר של אקו"ם עמוס בקהל רב שרובו המכריע מגיע מבירת הנגב, באר שבע, עיר מגוריו ויצירתו של מתן אטיאס, מוזיקאים לא מעטים מגיעים לארוע החגיגי, כאלו המלווים אותו שנים רבות ביצירה ובפעילות וכמובן מעריצים או יותר נכון מעריצות רבות, יש לו מוניטין בבירת הנגב, כיוצר, כמבצע.

מתן וההרכב במופע ההשקה. צילום: יובל אראל
מתן וההרכב במופע ההשקה. צילום: יובל אראל

עם תחילת המופע ניתן לחוש מיד כי מתן אינו קוטל קנים, הוא מוזיקאי מצויין, רוקר היודע לשוט על גבי סגנונות שונים, נוגע בפולק, נוגע בדיסטורשן, נוגע במלודיות, בשיר השלישי הוא כבר מגיע לנושא האלבום "תופסת", בכלל, מתן יודע לשחק במילים, במחשבות, לערוך ולסדר ולהשאיר את המאזין עם האסוציאציות וחומר למחשבה, אלו לא שירים של "אני אוהב ולמה עזבתני…", שיריו בנויים נכון, בנושאים, בניסוחים וכמובן במנגינות וההפקה המוזיקלית החותמת כל שיר ושיר. זו הזדמנות לציין את מיקי אביעוז, הגיטריסט והקלידן בהרכב של מתן, ולמעשה מי שהולך עם מתן לאורך הדרך ביצירת האלבום, בהפקה המוזיקלית ובכלל.  מתן גם מזמין אורחים להצטרף אליו, הוא מתחיל עם עוזי כ"ץ, מאולפן קומבו בבאר שבע, עוזי ליווה את מתן בייעוץ והדרכה בדרך לאלבום, הוא פותח בנגינת פסנתר לשיר "צלקות" מהאלבום הטרי, אורח נוסף שמצטרף למתן הוא יוחנן קרסל, אף הוא מוזיקאי יוצר ומבצע מהדרום, ניגן בעבר בלהקות הבאר שבעיות "בלובנד" עם דויד פרץ ו"Lensens" יוחנן השיק בעצמו אלבום סולו שני לפני חודשיים "מילים לרוח". 

אם היומן שלי לא היה כל כך עמוס בשישי בוודאי שהייתי נשאר עד תום המופע החגיגי, אולם כפי שראיתי בחציו הראשון אני מאמין שהאיכות נשמרה גם בהמשך. המלצת הבלוג – תבדקו היכן מתן אטיאס מופיע, שימו יד על האלבום שלו. 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: