פס קול שבועי

העתיד כבר כאן, פועם כל דקה…

מכללת BPM מקדמת את יצירות הבוגרים באוסף חודשי שיעלה מדי חודש לערוץ סאונדקלאוד. האזינו לאוסף הראשון!

bpm לוגו רשמי
bpm לוגו רשמי

איך נשמע העתיד של המוסיקאים בישראל? מדי שנה מוציאה מתוכה מכללת BPM למוסיקה, סאונד והפקה יותר מ 1,000 בוגרים (מקורסים בודדים ועד מסלולי הלימוד המקיפים), אשר בונים דור חדש של יוצרים, מפיקים והרכבים בארץ ובחו"ל.

הבלוג דיווח על הצצה לכמה צלילים של תלמידי המכללה (חכם גדול, קרובי משפחה…), והנה כעת מסתבר שהמכללה שעד היום, הפיקה אוסף שנתי עם מבחר יצירות הבוגרים. מרחיבה את החשיפה, בשל עושר היצירה וכמות החומרים האיכותיים שמוציאים בוגרי המכללה הוחלט על הרחבת ערוץ הסאונדקלאוד הרשמי, ולהציע בו החל מעכשיו אוסף חודשי – מיקסטייפ של מיטב יצירות הבוגרים. את האוסף (אליו יצטרף בקרוב גם בלוג מוזיקה) יערוך הדי ג'יי, המפיק והמרצה הבכיר אייל גולדמן. הערוץ, והבלוג שיושק בעקבותיו הם כלים נוספים באמצעותם מקדמת המכללה את הבוגרים שלה. לאורך השנה הסטודנטים נחשפים ע"י המכללה הן באירועים ושיתופי פעולה והן באמצעות מחלקת ה- promotion שמקדמת אותם בעיתונות.

מה באוסף הראשון?

באוסף האקוסטי תוכלו למצוא יוצרים מעניינים כגון שירן סעיד שיוצרת רוק אפלולי, את יאן נגלר שמחבר בין רוק לסינת'פופ, יובל שנהר (JoovE) ותמיר זהבי עם שיר מחאה נוקב ועוד.

החלק האלקטרוני משובח לא פחות, ובו משתתפים גם יוצרים שכבר חתומים על ריליסים בלייבלים בינ"ל נחשבים. המגמה, כפי שתשמעו היא חיבור בין ז'אנרים שונים, מה שמעניק לכל יוצר סאונד ייחודי משלו דוגמת כרמל דה פיצ'יוטו משלבת כלים מסורתיים עם מוסיקה טק-האוס ואלמנטים פסיכדליים. תגלו גם את RIOT  שכבר סחטו מחמאות מאינפקטד מאשרום, את Aerostream שמציע מיקס של פרוג האוס,מינימל טכנו והאוס, ועומד להוציא אלבום בלייבל בינ"ל ועוד.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: