חדשות הסצנה

תנו לנגן בשקט!

מוזיקאים עצמאיים, בעלי ומנהלי אולפני הקלטות וחדרי חזרות יצאו היום להפגין מול עיריית תל אביב בשל העלאת תעריפי הארנונה לחדרי החזרות. הבלוג של יובל אראל היה במקום, דיווח מצולם ומתועד.

תנו לנגן בשקט! ההפגנה. צילום: יובל אראל
תנו לנגן בשקט! ההפגנה. צילום: יובל אראל

כן, ממש לפני חודש הובא כאן בבלוג דיווח על כי עיריית תל אביב החליטה לשנות את הסיווג בייעודם של חדרי החזרות ואולפני ההקלטות, להעלות את תעריפי הארנונה לעסקים אלו ובכך לפגוע למעשה באלפי מוזיקאים החיים, יוצרים ומופיעים בעיר, עיר המתהדרת מצד אחד בהיותה מרכז התרבות ומהצד השני נוגסת בכיסה המחורר של אותה אוכלוסיה הנותנת לה את התדמית המוזיקאית.

היום, בעקבות קריאה באמצעות הפייסבוק "אומרים לא להעלאת מחירי הארנונה לחדרי חזרות ואולפני הקלטות" התקבצו כמה מאות מוזיקאים וותיקים וצעירים, לצד בעלי ומנהלי חדרי חזרות ואולפני הקלטה, להפגנה ברשיון בכיכר רבין אל מול בניין העירייה, כמי שמלווה את הסצנה המוזיקלית של תל אביב כמעט מידי ערב מצאתי לנכון להגיע, לתמוך ובמקביל אף לסקר ולתעד את ההפגנה, שוחחתי עם כמה מהמוזיקאים ואנשי התעשייה הזו, את דבריהם והמראות תוכלו לראות ולשמוע בקליפ המצורף כאן למטה.

להלן תגובת עיריית תל אביב יפו כפי שנמסרה בזמנו לבלוג  "העירייה רואה חשיבות רבה בעידוד אמנים  לפעול וליצור בעיר תל אביב יפו. החוק אינו רואה הבדל בין אולפנים מסחריים לאולפנים פרטיים וחדרי חזרות של אמנים.  מנכ"ל העירייה ייפגש עם נציגי האמנים במטרה לנסות להקל עליהם במסגרת החוק."

  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות מההפגנה, צילום: יובל אראל
  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות מההפגנה, צילום: רגינה שמואלוב
  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות מההפגנה, צילום: ג'סיקה רוז
  • לחצו לצפייה בגלריית תמונות מההפגנה, צילום: רוני ווגנר

וידיאו – ראיונות בשטח

וידיאו מההפגנה של נטע בן כנען

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

  1. כל הכבוד יובל על סיקור המאבק והעשייה הכללית המפרגנת למוסיקאים, יישר כח!

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: