כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

היסודות של דייויד בלאו

דויד בלאו והרכבו החדש – היסודות David Blau and The Foundations  משיקים אלבום בכורה, מידע, שיחה, מופע, מדווח – יובל אראל.

דייויד בלאו והיסודות. צילום: ראובן גבירץ
דייויד בלאו והיסודות. צילום: ראובן גבירץ

קצת היסטוריה

דייויד בלאו הוא יוצר כותב מבצע שהחל את הקריירה המוסיקלית שלו עוד בעיר נעוריו רעננה עם להקה בשם כדרלעומר, בהמשך דרכו חבר לאלי פיקובר והשניים הקימו את ההרכב Ed שהתפתח והפך להרכב מלא יחד עם נגנים נוספים – זואי פולנסקי, גיא שכטר, ויונתן בירנבאום, שהופיעו במועדוני השוליים בתל אביב ואף השיקו אלבום אי.פי. לאחר פירוקו של Ed חבר דייויד בשנית ליונתן בירנבאום ולבחור נוסף בשם דקל דביר להקמת טריו בשם LeChuck שהספיק להשיק עד עתה שני אלבומים, זמן קצר לאחר מכן חבר דייויד לניתאי גבירץ, דניס קומן ואיתמר לוי והקים טריו חדש בשם –  Blau & the Good Band. לפני שנתיים חובר דויד בלאו לסטלה גוט (שטין), נמרוד קציר ורן יעקובוביץ ומקים את ההרכב –  Bill and Murray.

דייויד בלאו והיסודות. צילום: ראובן גבירץ
דייויד בלאו והיסודות. צילום: ראובן גבירץ

קצת עכשיו

לאחר שנים רבות של פעילות בפרויקטים המוסיקליים השונים, חובר דייויד בלאו להרכב חדש  – David Blau and The Foundations הכולל את דייויד בעצמו בשירה וגיטרה, את יואב רוזנטל (The Carsitters, אפרים שמיר, האחים והחיות) בגיטרה,  ניתאי גבירץ (ניתקס, המועדון) בגיטרת בס, איתי קויפמן (The Raw Men Empire) בקלידים ואת טל תפוחי (Wet Bandits) על התופים. ההרכב יוצר אלבום בכורה המהווה מעין מסע בנבכי האינטרקציה האנושית,  מדובר באסופת שירים שנאגרו במשך כעשור ובכך מהווים סיפור על עולם פנימי שנבנה, מתמוטט ונבנה מחדש. רגש מובע דרך מחשבה בעוד הטרגי מובע דרך הומור.

לחצו להאזנה ורכישה מקוונת

קצת שיחה

בשיחה שערך הבלוג עם דייויד בלאו הוא סיפר – "אלו שירים שלי, הפאונדיישנז הם חבורה של מוזיקאים מאוד מוכשרים, לדעתי מהטובים בארץ, במשך השנים שמעתי כל אחד מהם מנגן פה ושם וידעתי שאני רוצה לנגן איתם, כאשר צברתי כמות די גדולה של שירים פניתי אליהם אחד אחד ושאלתי אם הם ירצו לנגן איתי איתי, לשמחתי, בגלל שהכירו פרויקטים קודמים שלי ואהבו הם שמחו להצטרף. למרות שהאלבום יצא רק עכשיו אנחנו מנגנים כבר בערך שלוש שנים ומאוד התגבשנו יחד והסאונד של ההופעה הוא מאוד יחודי. למרות שהשירים כולם שלי אנחנו ממש להקה הפועלת כולם ביחד. לאחרונה השלמנו את כל האלבום וחשבנו שכדאי שיהיה זמין להורדה ושמיעה כבר עכשיו בבנדקמפ ובאיטיונז, באופן פורמאלי הסינגל הראשון ישוחרר לרדיו בתאריך 1.4.2013 והאלבום מיועד לצאת באוגוסט בגרסה פיזית".

מה אם ביל ומוריי? הפעילות ממשיכה במקביל?

"כן, ממש אין קשר. שני ההרכבים פועלים במלוא המרץ בלי לראות סוף באופק ומספקים למאזין חוויה שונה לגמרי".

ההרכב מתכוון להשיק סינגל ראשון מתוך האלבום – Time Is Time To Waste בתאריך 24.4.2013 במועדון אוזןבר, בינתיים יש כאן קליפ.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d