חדשות הסצנה

חגיגות הקצה באוזןבר

התחנה חוגגת את סיום קמפיין גיוס הכספים שלה במרתון הופעות גב אל גב בשני חללים במועדון. כל הפרטים.

שדרני הקצה. צילום: יובל אראל
שדרני הקצה. צילום: יובל אראל

לאייל פרידמן המכונה קוואמי דה לה פוקס, סולנה של להקת החלבות, שדרן מוסיקה ברדיו, וגם יוזם והמוציא לפועל של תחנת הרדיו העצמאית "הקצה" יחד עם נדב רביד, יש שיר, באלבום "מלחמת פופ" ושמו "מאבד את הקצה", סוג של דיבור המתיימר להציב את קוואמי בשורת אירועים המהווים חלק מנדבך המוסיקה המקומית, הבלוג עצמו היה ועוד איך בחלק מהאירועים המאוזכרים בשיר (תבדקו כאן), אבל העניין הוא שקוואמי בכלל לא איבד את הקצה..

כזכור, מה שהחל כמהלך תמוה של תחנת הרדיו הצבאית גלגל"צ להפסיק את שידורי תוכניתם של קוואמי ונדב רביד "הקצה" ולהורידה מלוח השידורים, הובילה להגשת חלום של השניים והקמת תחנת רדיו עצמאית ובלתי תלויה לחלוטין המשדרת מדי יום, כל יום עם מגיש קבוע  – לאון פלדמן,יואב קוטנר, אמיר אגוזי, עפרי גופר, אנשי הבלוג תפוד, יוני שרוני וכמובן קוואמי ונדב רביד.

הבלוג גאה להזכיר כי נכח בטקס הברית (או הבריתה) של התחנה החדשה, הצעירה והתוססת. בשנה שחלפה מאז עלייתה לאוויר (ברשת בינתיים), הספיקה התחנה לשדר כמות עצומה של מוזיקה חדשה (מעל ל-8,000 שירים). בתחנה התארחו אמנים מהארץ ומחו"ל why?, Calexico, Derrick May, Frankie – Knuckles, The Rapture, Stephen Malkmus, Wolf+Lamb, Joe Claussel, Night Works, Juju & Jordash , , פורטיס, רם אוריון, קרח-9, מיקי שביב, יותם בן חורין, נינט טייב, יהוא ירון, אבי עדאקי, צביקה פורס ורבים אחרים. בנוסף הופקו ושודרו ספיישלים, ימי שידור ומרתונים.

התחנה אף הגשימה חלום לגיבור של מייסדיה, יואב קוטנר, כשהקימה לו אולפן בבית, באמצע התקליטייה שלו, משם הוא משדר תכנית שבועית.

כעת, לקראת השנה השנייה של פעילות התחנה, רדיו הקצה השיק קמפיין באתר STARTART על מנת לגייס כספים לשינויים מהותיים בתחנה שיהפכו אותה לאף יותר משובחת עבור קהל מאזינה. לפרויקט (שגייס כבר למעלה מ – 80% מסכום היעד) לחצו כאן.

וממש לפני הגעת פרוייקט גיוס התרומות לקו הסיום עורכים אנשי התחנה מסיבה קטנה וצנועה באוזןבר, מסיבה בה יטלו חלק המשוקצים הבאים – שי נובלמן, בוא לבר, TINY FINGERS , ויתרתי,SODA FABRIC ,  עמית ארז והסיקרס סי, אנטיביוטיקה HC/DC, REJOICER, , עוזי פיינרמן, אבי עדאקי, נעם פרתום, שני קדר, קאמי מלץ וצביקה פורס. מדובר  במרתון הופעות מופרע שבמהלכו ברגע שתסתיים הופעה על הבמה מייד תתחיל הופעה בתוך הבר, ומייד אחריה על הבמה וכך הלאה, וכל זה גם יועבר בשידור חי ברדיו הקצה!

לא רק שמדובר באירוע חשוב, עצמאי, מסמן תקומה, אלא שהוא ממשיך (בין אם הייתה כוונה לכך או לא) את המשך הקו המוסיקלי שהנחה את הליין "לכלוך באוזן" של לאון נפולאון פלדמן, הבלוג מהמר בלי למצמץ כי נפולאון יטול חלק בהנחיית הארוע, לא רק זאת, הבלוג וויתר מראש על השתתפות במופעי השקה וסיום סבב חורף שיתקיימו באותו זמן במקומות אחרים בעיר, אירועים מאוד אטרקטיביים (תבדקו לבד) על מנת לשריין עצמו למסיבה של הקצה (וזו עדיין לא המסיבה הגדולה, זו שבה יחגגו את יום ההולדת הראשון לתחנת הקצה).

תזכורת – ההכרזה!!

פרטים בירוקרטים: יום חמישי | 04.04 | 20:00 | קינג ג'ורג' 48, תל אביב | פתיחת דלתות ב 20:00 | ההופעות יתחילו ב – 21:00 בדיוק | כניסה: 40 שקל במכירה מוקדמת, 50 שקל בכניסה למקום | הזמנות כרטיסים בקישור הזה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: