חדשות הסצנה

פשיטת הנקודות הורודות האגדתיות על תל אביב

מסתבר כי קיץ 2013 יהיה חם מאוד בישראל, הסצנה הגותית של שנות השמונים חוזרת ובגדול, הרכב הרוק האלטרנטיבי לג'נדרי פינק דוטס (The Legendary Pink Dots) יגיע לתל אביב פעם נוספת ויקיים הופעה במועדון הבארבי בתאריך 07.06.2013 .

לג'נדרי פינק דוטס. צילום: יח"צ
לג'נדרי פינק דוטס. צילום: יח"צ

לג'נדרי פינק דוטס אקא LPD היא להקת רוק אוונגרד נסיוני שהוקמה בלונדון בשנת 1980 ולאחר ארבע שנים הגרה לאמסטרדם, ההרכב נוגע בשלל סגנונות מוסיקה מגוונים – פסיכדליה, אמביינט, סינטי פופ, פרוג, פוסט פאנק, ג'אז, רוק גותי, רוק תעשייתי ועוד המתאחדים לכדי יצירות ייחודיות, למרות הוויתו של ההרכב בשוליים המוסיקליים הם הספיקו להשיק יותר מארבעים אלבומים וללקט סביבם קהל אוהדים מרחבי העולם כולל  בישראל.

ההרכב הכולל את אדוארד קא-ספל הזמר\מלחין\קלידן המוגדר כסוג של "גאון על סף טירוף", פיל נייט המכונה סילברמן – קלידים ומחשב, אריק דרוסט בגיטרות וריימונד סטיג' בהנדסת סאונד יגיע לתל אביב יחד עם פטריק רייט שהיה נגן הכינור המקורי בהרכב.

האלבום הנחשב לאחד מאבני הדרך של הלהקה הושק בשנת 1985 – The Lovers, האלבום הוקלט בשני סשנים כאשר את צידו האחד הקליטו במועדון שביל החלב – מילקיווי באמסטרדם, אחד המועדונים החשובים ביותר באירופה בסצנת הרוק, ואילו את חלקו השני  (ויניל, ויניל…) הקליטו באולפן של תחנת הרדיו ההולנדית VPRO בהילברסום, האלבום הושק ללא אישורה של הלהקה אולם כיום הוא נמצא בין העותקים החשובים שעברו דיגיטל רי מאסטר לטובת הרשת..

האלבום שבא אחריו – Asylum, הושק אף הוא באותה שנה ולאחר כמה משברים שאיימו על המשך קיומה של הלהקה, הם נטשו לתקופה מסויימת את אמסטרדם, האלבום עצמו הוקלט בסטודיו בחדר השנה של פטריק כסוג של התרסה להקלטות הקודמות, גם אלבום זה נכלל בפרוייקט הדיגיטל רי מאסטר והתוצאה לפניכם במחנה הלהקות..

הנגנים מתכוונים לבצע בישראל כמה מהקטעים שמעולם לא בוצעו כאן, להיטים ושירים בלתי נשכחים מאלבומי המופת המוקדמים שלהם במופע נדיר ומיוחד מסוגו אשר הורכב בקפידה עבור הקהל הישראלי. בין השאר, ינוגנו במופע שירים אשר לא בוצעו מעולם בישראל מתוך יצירותיהם הגדולות של ההרכב – The Lovers, The Tower, Any Day Now, The Maria Dimension ועוד…

יהיה מעניין, אוונגרד ואקלקטי…

שיעורי בית – לחצו להאזנה מקוונת לאלבומים שעברו רימאסטר

בחינות למתקדמים – לחצו להאזנה לאלבומים של אדוארד קא ספל

המופע יתקיים במועדון בארבי בתאריך 07.06.2013. כרטיסים – 169 ש"ח במכירה מקוונת מוקדמת עד סוף מרץ. או בטלפון באשראי: 054-7770485 ההפקה על ידי שחף וישי שוורץ.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: