סיקור הופעות

בעז בנאי וידידים

מופע לילי, בעז בנאי מארח את אריאל פוליאקוב וקרולינה במופע שירים חדשים לצד ידועים, זאפה תל אביב, 14.01.2013, נכח צילם ומדווח – יובל אראל.

בעז בנאי, זאפה. צילום: יובל אראל
בעז בנאי, זאפה. צילום: יובל אראל

אי אפשר לכתוב על בן משפחת בנאי בלי להכיל כמה מילים או פסקה אודות השבט המוסיקלי הכי גדול והכי מפורסם בארץ, ספרתי תריסר מהם המוכרים לכולם כזמרים, מוזיקאים ועוסקים בתחום האמנות, אמנה אותם ביותר משתי ידיים – יוסי ז"ל, יעקב, חיים, גברי, אהוד, יובל ואלישע, מאיר, אורנה, אביתר, אורי ובעז.

אז כן, יש דרישות מוקדמות בהתקלות עם בן משפחת בנאי, ועוד אחד שאביו נמנה על השלישייה המיתולוגית שגדלתי עליה, הגשש החיוור, המערכונים בשבת בבוקר, ההשתתפות בפסטיבל עם החצאיות, ההצגות שהיוו מעת לעת מתנת יום הולדת לי כילד קטן, ועד סדרות הטלויזיה ותוכניות ארוח למיניהן בהן נטלו חלק, סוג של נכס צאן ברזל..

לפני מספר חודשים נפלה בידי ההזדמנות להאזין לבעז בנאי במה שנקרא אחד על אחד, במשרד היח"צ המטפל בענייניו, בעז ומוסיקאים נוספים בצעו כמה יצירות מהאלבומים העתידים לצאת במהלך 2013, בעז נטו עם הגיטרה הקלאסית בצע את השיר שבינתיים הושק בתחנות הרדיו – "יבש", בעוונותי השיר נבלע בשלל החומרים שנשמעו אז ולא הזדמן לי להתעמק בו, קדמו השקות, אלבומים ועוד.

בנאי, מוכר לצד חדש. צילום: יובל אראל
בנאי, מוכר לצד חדש. צילום: יובל אראל

אמש נפלה בידי ההזדמנות המצויינת לצפות בבעז במופע שלם עם אורחים במועדון זאפה בתל אביב, תחילת שבוע, לא ממש העיתוי למופע מרכזי, סוג של בין יום ראשון החדש לבין סיכומו של שבוע, ובכל זאת קהל חם ואוהד הגיע למופע, בעז, צנום, עדין, מחוייך, מתחבר לקהל במעין הומור, מאחוריו כבר אלבום בכורה "אהבת איש הפח" וכמה שירים שנקלטו בגלי הרדיו, את המופע הוא פותח בלווית הגיטרה האקוסטית, עם השיר שהפך ללהיט מאלבום הבכורה – "תנופה", הקהל מסביב ישר מצטרף למילים, בעז ממשיך מיד לשיר השני באלבום – "אני לא אוהב אף אחד".

מכאן יוצא בעז לבצע את החומרים החדשים, הוא פותח בשיר בשם "אדרת של קוצים" שימצא את מקומו באלבום הבא – "אין אף אחד בבית", נותן לקהל את המנה הראשונה שלשמה הוא הגיע – להאזין ולטעום ממה שצפוי.

בעז ואריאל, התרנגולים, הגשש דור 2.0. צילום: יובל אראל
בעז ואריאל, התרנגולים, הגשש דור 2.0. צילום: יובל אראל

ומהטעימה הקצרצרה הזו פונה בעז בנאי ומזמין את האורח הראשון – אריאל פוליאקוב, הבן של ישראל "פולי" פוליאקוב המנוח. כמנת פתיחה הם מבצעים יחדיו את השיר החדש של בועז "יבש" ועוברים לשיר "אישה בבית", זהו שיר של בעז שכבר רץ, אני מעריך כי נמצא אותו באלבום החדש.

השניים, בנאי ופוליאקוב, מתחילים בהעלאת זכרונות, התרנגולים, הגשש, בית אבא, מעבר כל כך טבעי לשיר "פנס בודד" שכתב חיים גורי והלחין סשה ארגוב.

היה היה פנס בודד בקצה שכונה | והוא האיר את ילדותינו הקטנה | והוא האיר את משחקי המחבואים | ולאורו היו הקדרים באים...

בעז זורק את הקהל עשרות שנים אחורה, לקלאסיקה של הזמר הישראלי, כשהוריהם היו יותר צעירים מהם…לימים של ישראל אחרת, יותר נאיבית, יותר מהוגנת…

הדואט של בעז ואריאל מסתיים בביצוע לשיר חדש של בנאי – "אסורים" אף הוא ימצא את מקומו באלבום החדש, בכלל השירים שנחשפו עד עתה הן מעל גלי הרדיו והן בהשמעות כגון הערב חושפות יוצר עדין ועמוק עם קול ערב לאוזן.

בעז עושה מחווה להפועל תל אביב עם שיר המוקדש לקבוצת הכדורגל, בפורומי האוהדים נחשב בועז כמוסיקאי שלהם. אישית אני כבר שבעתי מהעניין הזה של להיות אוהד כדורגל, מאז הימים המאוד רחוקים ששיחקתי בקבוצת הילדים באוסישקין ז"ל ועד היום ראיתי יותר מידי אלימות בזירות הספורט סביב הכדור כדי להרגיש עוד עניין בתחום..

בעז וקרולינה, הביאה ת'ווייב. צילום: יובל אראל
בעז וקרולינה, הביאה ת'ווייב. צילום: יובל אראל

עכשיו האווירה ממש תתחמם, על הבמה, הכוונה, בעז מזמין את קרולינה להצטרף אליו, קרולינה שבשנה החולפת השיקה אלבום חדש במופע רווי כוכבים, קרולינה שנבחרה על ידי הבלוג בין המוסיקאים המובחרים לשנת התשע"ב, קרולינה שהיא סוג של נסיכת גרוב מקומית הביאה את הווייב למופע, שופעת חיוכים ושמחה וביצוע לשני שירים, בעז וקרולינה שרים בדואט את "אל תאחר" הם מסיימים בחיוכים ורמזים, אנחנו הרי כבר יודעים, זה בקטע רכילותי –  קרולינה, קרן אברץ, מצפה לילד, האב, יואב, בן זוגה, "שודך" דרך בועז בנאי… שמסיים את הרמזים ב"מזל טוב", כעת בעז וקרולינה מבצעים שיר בשם "מכוון למטרה" זה השיר שנשאר מחוץ לאלבום הבכורה, האם ימצא את מקומו באלבום המתקרב?…

האורחת עוזבת את הבמה ובעז מסיים את המופע בביצוע  מעודן לשירו של יוסי בנאי המנוח "מרוב אהבה שותק", קלאסיקה, זה לא רק שיר, אלו זכרונות, תיוגים, מחשבות.

הנגנים ובעז יורדים מהבמה יוצאים החוצה, האמת, ההדרן מגיע מהר מהצפוי, בחוץ קור מקפיא, הם לא ממש מוכנים לכך, בעז ומיכאל שוורץ, הקלידן מבצעים כפתיח להדרן את "לא בסדר", זהו שיר חדש מהאלבום שבדרך, גם השיר הבא "אולי אני מטומטם" הוא הבטחה לאלבום המצופה, בעז חשף הערב כמה משירי האלבום החדש המצטייר כאלבום אישי, מעובד יפה, עם דוק קל של מלנכוליה לצד פכים קטנים של החיים, רגעים,  מחשבות, תובנות, יש גם כמה רסיסים של רוק, אבל הרבה שירה שאומרת.

אחרי שורת תודות מקובלת מסיים בעז את המופע בביצוע לשיר מתוך אלבום הבכורה "כל השבוע מרגיש כמו שבת" שיש בו מהעליזות, טוב, הוא כבר מזמן הפך לשלאגר ברדיו.

אז יש למה לצפות באלבום החדש, שייצא כבר!

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151330335319654.493084.721654653&type=1

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: