סיקור הופעות

יש'ך סוודר? בסדר..

פסטיבל בסוודר השלישי יוצא לדרךהפסטיבל, שיכלול הופעות התנדבותיות של מיטב האמנים, נועד לאיסוף בגדים חמים ושמיכות לחסרי בית ולעורר את המודעות לסבלם, לכם זה לא עולה (תרומת סוודר משומש ואתם בפנים).

פסטיבל בסוודר - פרוייקט מוסיקלי קהילתי. תצלום יח
פסטיבל בסוודר – פרוייקט מוסיקלי קהילתי. תצלום יח"צ

"פסטיבל בסוודר" הנו אירוע התרמה מוזיקלי שמטרתו איסוף בגדים חמים למען חסרי בית, מדובר במסורת (פעם שלישית סוודר…) שתתקיים ביום שישי הקרוב בין השעות 12:00 ל-17:00 במועדון לבונטין 7.

כל המשתתפים באירוע עושים זאת בהתנדבות מלאה, כשעלות הכניסה לקהל היא מעיל, סוודר, שמיכה או נעליים. הפסטיבל הינו יוזמה פרטית שנועדה לערב את קהילת תושבי העיר ת"א בנעשה מתחת לחלון ביתם ולגרום להם להושיט יד לאלו שמזלם לא שפר עליהם.

מטרת הפסטיבל, מעבר לעזרה החומרית, היא להעניק לחסרי הבית, ה"שקופים" בדרך כלל, נראות ונוכחות. בשנת 2011 מתו כ-45 דרי רחוב בישראל, חלקם מהיפותרמיה – כך שכל עזרה בביגוד חם ושמיכות עשויה להציל חיים.

האירוע מתקיים בשיתוף עם העמותות "כדורגל לחסרי בית", שהינו פרויקט חדש שמפגיש אחת לשבוע חסרי-בית במגרש במטרה לספק להם, מעבר למסגרת התומכת, גם הרגשה בסיסית של בני-אדם הנפגשים לשחק. גם עמותת "ישראל מחר: חברה לתועלת הציבור" אותה הקימה דפני ליף מטה שכם לטובת העניין.

מה בתוכנית?

הופעות בהתנדבות מלאה של המוסיקאים – איה כורם, דני גלבוע, זאב טנא, סגול 59, יהודה קיסר, אהובה עוזרי, מידנייט פיקוקוס, חמי רודנר, יא יא, הבילויים, מרסדס בנד, מלכה באיה, בני בשן, איתמר רוטשילד, שרון מולדבי, נועה מיי.

בין לבין יתקלטו, גם בהתנדבות מלאה – אייל גולדמן, אייל לניאדו, שימי קוברסקי, צח זמרוני

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: