חדשות הסצנה

בשנה הבאה נרקוד Lollapalooza בפארק הירקון

במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה היום בלילה (שעון ישראל) בשיקאגו במסגרת פסטיבל לולפלוזה, הוכרז כי פסטיבל המוסיקה מהגדולים ומהמשפיעים  בעולם  לולפלוזה,  יגיע לישראל, לפארק הירקון בתל אביב, בין התאריכים 20-22 באוגוסט 2013 בהפקת NMC יונייטד ופלאג הפקות.

לולפלוזה בישראל 2012
לולפלוזה בישראל 2012

בפסטיבל יתארחו עשרות אמנים ולהקות מובילות מהעולם, הרשימה תתפרסם לקראת ינואר 2013. פנינה אדרי מנכ"ל NMC יונייטד אמרה היום, "כבוד גדול למדינת ישראל ולסצנת התרבות  המקומית, לארח פסטיבל מוזיקלי בסדר גודל שכזה בתל אביב. תל אביב, המוכרת כבירת תרבות ברחבי העולם בזכות האמנות, הארכיטקטורה, וחיי לילה התוססים שבה, מצטרפת לראשונה לזירה הבינלאומית כמארחת של אחד מאירועי המוסיקה והתרבות הגדולים ביותר בעולם".

אילן אלקיים, מנכ"ל פלאג הפקות אמר היום, "מדובר באירוע תרבותי מכונן שישנה את פני התרבות המוסיקלית בישראל. אנחנו שמחים להצטרף למשפחת לולפלוזה ובכוונתנו שהפסטיבל ילווה אותנו לאורך שנים כמקובל בעולם".

לולפלוזה ישראל יהיה הפסטיבל הבינלאומי הראשון שיגיע לישראל, ואירוע המוסיקה הגדול מסוגו שהתקיים אי פעם בארץ. כמקובל בעולם, הפסטיבל יספק את אותה חוויה מוסיקלית בינלאומית ברמה הגבוהה ביותר שהקהל ברחבי העולם למד להכיר.

בכך ישראל תצטרף לצ'ילה וברזיל כיעד הבינלאומי השלישי אליו מגיע הפסטיבל האגדי מידי שנה, בנוסף לביתו  בשיקאגו, ארצות הברית.

במסגרת שלושת ימי הפסטיבל ובהתאם לקונספט הבינלאומי, יתקיימו למעלה מ- 50 הופעות שונות של זמרים ולהקות מובילות. בנוסף כחלק מתהליך ההטמעה של הפסטיבל ברחבי העיר, יתקיימו מגוון מסיבות, הופעות, ואירועי אמנות נוספים שימשכו לעיר מאות אלפי תיירים מהארץ ומחו"ל.

במסגרת מסיבת העיתונאים שנערכה הערב בשיקאגו ציין מארק גייגר מנהל בכיר בחברת  WME Entertainment, הסוכנות המייצגת את האליטה של האמנים בתעשיית הבידור וממייסדי הפסטיבל, כי –  "צרכני המוסיקה בישראל מאוד מתוחכמים. הקהל הישראלי הוא סקרן, מתעניין ובעל תיאבון עצום לבידור. מעולם לא היה כאן פסטיבל מוזיקה בסדר גודל שכזה. אני מאמין שהקהל הישראלי משתוקק לחוויה תרבותית עוצמתית שכזו".

פרי פארל מייסד הפסטיבל וסולן להקת Jane's Addiction , הצהיר – "אני נרגש מבחינה אישית ומקצועית לראות את ההתפתחות של הפסטיבל שגדל ומתרחב וממשיך לגעת בחייהם של אוהבי מוסיקה ברחבי העולם", פארל הוסיף, "לולפלוזה החל כפסטיבל הנודד המוביל בעולם. בתור מוזיקאי, התגעגעתי מאוד לימים שבהם היינו בתנועה. בשנים האחרונות גדלנו, ואנחנו מציגים את לולפלוזה לדורות הבאים שוחרי הפסטיבלים ברחבי העולם והתחנה הבאה – ישראל, תל אביב!"

אז כעת מהרו ולייקקו את עמוד הפסטיבל בישראל

http://www.facebook.com/lollapaloozail

כמו גם סמנו עצמכם לציוץ

https://twitter.com/lollapaloozail

לצפות? בצינור

http://www.youtube.com/lollapaloozail

ועל מה מדובר בכלל?

אתר עולמי

http://www.lollapalooza.com/

אתר ישראל

http://www.lollapaloozail.com/

לולפלוזה. צילום: יח"צ
לולפלוזה. צילום: יח"צ

זהו פסטיבל המוסיקה השלישי בגודלו בעולם והגדול ביותר בארצות הברית, אשר נוצר על ידי פרי פארל (ג'יינז אדיקשן) בשנת 1991, ומאז לאירוע שנתי ענק ומכונן עבור חובבי מוסיקה ברחבי העולם.

הפסטיבל נותן  במה למוסיקה מכל הסוגים, ודרך המוסיקה והחוויה האלטרנטיבית פועל לקדם ערכים של אורבניות חדשה, איכות סביבה, סובלנות ותחושת קהילה אצל קהל צרכני המוסיקה.

באופן מסורתי לאורך 20 השנים האחרונות, לולפלוזה מתקיים מדי קיץ ומושך אליו עשרות אלפי חובבי מוסיקה מרחבי העולם לשלושה ימים של הופעות ואמנות באתר הפסטיבל ושלל אירועים נוספים המתרחשים סביב הפסטיבל בעיר המארחת.

סצנת ההופעות החיות תפסה כיון חדש ב1991, כאשר פרי פארל, סולן להקת ג'יינז אדיקשן יצר את לולפלוזה, המסגרת הראשונה בסדר גדול רחב עבור הופעות של מוזיקה אלטרנטיבית,  אשר היתה עצומה בתקופה, ולא זכתה לבמה ומענה מתאימים. לולפלוזה היתה הראשונה להציע לקהל שתי במות, וסייעה לחשוף את הפורמטים של מוזיקה האלטרנטיבית להמונים – תוך מיזוג סגנונות מוסיקליים מגוונים כמו היפ הופ ואלקטרוניקה עם רוק אנד רול. במהירות לולפלוזה ביסס את עצמו כיותר מפסטיבל, אלא כמייצג של  אורח חיים, אשר פועל כדי לחשוף את באי הפסטיבל לתרבות  אלטרנטיבית ואמנות, תוך מתן במה לארוגני זכויות אדם ואיכות סביבה רבים.

בשנת 2005 הפך לולפלוזה את גרנט פארק ההיסטורי בשיקאגו לבית שלו,  העיר היפה נמצאה ראויה לארח מקבץ כזה של מוזיקה, אמנות, אינטראקטיביות ומעורבות הקהילה. בתמורה, שיקאגו הפכה את הפסטיבל לשלה.

בשנת 2011, לולפלוזה יצא שוב לדרך עם פסטיבל נוסף בסנטיאגו, צ'ילה. בשנת 2012, סאו פאולו, הצטרפה למשפחה. היעד הבא – לולפלוזה נוטעת  שורשים גם בתל אביב, ישראל.

התופעה התרבותית/חברתית שהיא לולפלוזה התפתחה עם השנים ובססה עצמה כאחד מהאירועים המוסיקליים הגדולים ביותר המתרחשים מדי שנה בעולם, וכעת לולפלוזה היא כבר מילה נרדפת לאיכות, מבחר וחוויה תרבותית כוללת עבור קהל צרכני המוסיקה.

מדי שנה, פסטיבל לולפלוזה בשיקגו ושלוחותיו החדשות בעולם מושכים אליהם את מיטב האמנים ממבחר ז'אנרים, השמות הגדולים ביותר בעולם לצד השמות החדשניים ביותר, ומציעים ליינאפ עשיר ומגוון של ההופעות הנכונות ביותר.

וכך גם בתל אביב: לראשונה בתולדות העיר והארץ, פסטיבל בסדר גודל שלא נראה כדוגמתו מגיע להעניק לקהל הישראלי את החוויה הגלובלית המוכרת לקהלים הבינלאומיים, עם תוכן בינלאומי מהשורה הראשונה הכולל את השמות הגדולים, הנכונים, והמרגשים ביותר במוסיקה העכשווית.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

  1. מרשים מאוד, אני לא חושב שיש מישהו שלא מתרגש מהידיעה הזו….רק שלא יהיו אי נעימויות שונות ומשונות….הפקה בסדר גודל כזה היא הפקה שה-מ-ו-ן דברים יכולים להשתבש בה. לפחות יש מקור מימון רציני(WME, וויליאם מוריס אנדוור, חברה שקיימת מעל ל-150 שנה, מנוהלת כיום ע"י יהודי, איך לא? מתעסקת במימון אירועים מספורט, בידור ועד הרמת אירועי התרמה מטורפים). אז לפחות בעניין הכלכלי אני מאוד רגוע. זה מדהים שמישהו מרים את הכפפה, אני לא חושב שאנשים בארץ באמת מבינים במה כרוך פרויקט כזה…..

  2. בבדיקה שערכתי מול משרד יחסי הציבור עולה כי חברת NMC יונייטד התנערה מזמן מהתוכנית הואיל ולא נמסרו לה שמות האמנים האמורים להגיע לארץ, אי לכך כל הפרסום הזה הוא של היזם בלבד שעד עתה לא הוציא כל הודעת ביטול, מפרסומים אחרים עולה כי כל רישום לעניין ישראל באתר הרשמי הוסר בימים האחרונים, תסיקו את מסקנותיכם!!!…

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: