כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

המסע בעקבות האמת של ים רגב

ים רגב, ראסטאפרי מקומי, משיק אלבום בכורה, רגאיי שורשי בעברית, אותנטי, אקטואלי ומשלב בין עיקרונות הראסטאפרי והכמיהה לצדק חברתי, תמונת מצב, האזנה.

ים רגב מחפש את האמת. צילום: אמיר אסטליין
ים רגב מחפש את האמת. צילום: אמיר אסטליין

ים רגב הוא כותב, מלחין, זמר, גיטריסט ומתופף, את דרכו המוסיקלית החל בגיל 14 כמתופף. בגיל 16 פנה ללימודי מוסיקה במסלול הלחנה ועיבוד בבית הספר "רימון". בהמשך החל ביצירה מקורית עצמאית ואסף חומרים שכתב לאורך תקופה משמעותית בחייו. אתמול השיק סוף סוף את אלבום הבכורה שלו – "מסע בעקבות האמת" – זהו אלבום רגאיי שורשי המשלב השפעות מוזיקליות רבות ביניהן רוק, Funk, מוסיקת עולם ודאב.

בהאזנה לאלבום ניתן להבחין בשאיפתו של ים למצב חברתי המתבסס על הדדיות, קבלה ונתינה, חדוות החיים ואהבת הזולת, האמונה שכל אחד זכאי לחיות את חייו ולהיות נאמן לעצמו בדרכו שלו, וכל זאת לצד מחאה חברתית נוקבת ורצון לצדק ושוויון.

"כתבתי את האלבום הזה מתוך רגשות חזקים", אומר ים, "מתוך הרצון לחבר אותנו עם עצמנו, ליזום ולייצר מודעות והתעוררות חברתית ללא אלימות. אהיה מאושר אם באמצעות המוסיקה שלי אני אוכל לגרום אפילו לאדם אחד לראות את המציאות שאנחנו יוצרים מנקודת מבט אחרת."

"מסע בעקבות האמת" מביא לידי ביטוי את המרוץ המטורף על המסלול המהיר שבשגרת חיינו המתועשים, מול האלטרנטיבה שהולכת ונעלמת – חיים רוחניים וחסרי חומרנות.

בשיריו ים מתייחס לגורמים בהם אנו מתמקדים ביום-יום כמו כסף, חוקים וחומרנות לעומת אמת, משפחה ואהבה. באמצעות מוסיקת רגאיי עשירה בהשפעות מגוונות, הוא מבקש להפסיק את מלחמת ההישרדות ולהתחיל לחיות את החיים כפי שנועדנו לחיות אותם – ולא כפי שייעדנו אותם לעצמנו.

ים רגב, מסע בעקבות האמת. צילום: אמיר אסטליין
ים רגב, מסע בעקבות האמת. צילום: אמיר אסטליין

לפני שנה וחצי התחבר עם צמד המפיקים איקי לוי ואמיר אסטליין, שיחד הפיקו את האלבום בו נטלו חלק ים רגב בשירה, גיטרה, קלידים וכלי הקשה. איקי לוי בבס, קולות, גיטרה וכלי הקשה. אמיר אסטליין בקלידים, קולות וכלי הקשה. אביה שורפ בגיטרה. שי מיארה בתופים. שי סביר בטרומבון. יבגני לובלין בחצוצרה. יורי שבצ'וק בסקסופון. מרינה טושיץ' בעוד. יניב אליצור בעוד וסאזבוש. אסתר ראדה בשירה. יריב אמיתי במפוחית.

קטע וידיאו שצולם בפאב לגנסקי בנתניה, ים רגב על המחאה החברתית..יאללה תגיע לתל אביב כבר!!!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d