סיקור הופעות

ידועה בציבור | פרפורים | השקה | אוזן בר

מופע השקת אלבום בכורה – פרפורים, להקת ידועה בציבור, אורח – העברית, אורון שרי, 18.07.2012 21:00 אוזן בר ת"א, נכח, שמע, ראה, צילם ומדווח – יובל אראל.

ידועה בציבור, אוזן בר. צילום: יובל אראל
ידועה בציבור, אוזן בר. צילום: יובל אראל

ידועה בציבור, היא להקת רוק/פופ אלטרנטיבי בעברית עם זוויות אלקטרוניות מזיזות קרביים, הלהקה, בהנהגתה של הסולנית נגה שפר, עורכת דין חריפה ביום ורוקרית קשוחה בלילה, הוקמה לפני כשלוש שנים ומאז מופיעה עם חומרים מקוריים כאשר קהל נאמן ואוהד מתחיל להאסף וללוותה.

זה עתה השיקו אלבום בכורה, מיני איפי "פרפרורים", בהפקתו המוסיקלית של ניר אוורבוך, האלבום כולל ארבעה שירים העוסקים בתכנים שבינה לבינה, על יחסים, על אמון והבנה, על תשומת לב, על מצוקה ואף קריאה לעזרה.

הידועים הם  – נגה שפר – שירה, ערן ליבנת – גיטרות, עירית ועדיה בגיטרת בס, במחשב ובקלידים – הילית רוזנטל ומאחורי התופים – גילי רייכנטל.

הידועה והעברית, אוזן בר. צילום: יובל אראל
הידועה והעברית, אוזן בר. צילום: יובל אראל

מופע ההשקה של האלבום התקיים אמש במועדון אוזןבר בתל אביב, המופע נפתח בהקרנה אחורית של קטעי סרטי קולנוע ישנים בשחור לבן, הרבה הרבה מצלמות וידיאו, קהל יפה ואוהד שלמד לאהוב אותם כמו שהם, ואווירה חשוכה מעט. ההופעה נתנה הזדמנות לכל מי שעדיין לא הכיר מספיק, לבוא ולהתחבר לטקסטים הנוקבים והנוגעים ולשירה הרכה, שעוטפת שכבות של אלקטרוניקה מחשמלת ומזיזת איברים. דווקא בימים אלה, כאשר לאחרונה נשמעו אמירות קשות, סקסיסטיות ואף גזעניות ועוד מנבחרי ציבור, ראוי ואף רצוי לציין שהלהקה מזוהה ואהודה בקרב הקהילה הגאה, שחברותיה וחבריה הפגינו נוכחות משמעותית בקרב קהל הצופים.

במהלך המופע התארח אורון שרי, החצי של להקת העברית, פופ קופצני ואקסלוסיבי המוכיח כי אין סתם בשמם, אפשר לעשות דיסקו פופ רקיד בעברית.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151026732194654.447686.721654653&type=1&l=bc73e17fa1

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: