סיקור הופעות

השקת הבכורה של יונתן טל

מופע השקת אלבום בכורה, יונתן טל, תיאטרון תמונע, ת"א. 10.06.2012, 23:00, הגיע, האזין, צפה, צילם תיעד ומדווח – יובל אראל. קטעי הוידיאו מתפרסמים גם באתר "במה".

יונתן טל, תמונע, השקה. צילום: יובל אראל
יונתן טל, תמונע, השקה. צילום: יובל אראל

המוסיקאי יונתן טל חי ונושם מוסיקה מאז שהוא זוכר את עצמו. מגיל צעיר מנגן בכלים רבים כגון: גיטרה, גיטרה בס, תופים, פסנתר ועוד.  את דרכו המקצועית החל בתור בסיסט וניגן בהפקות שונות, כאשר רק בשלב מאוחר יחסית החליט לעבור לפרונט כסינגר-סונגרייטר ולגיטרה אקוסטית  ככלי מוביל, אז החל להופיע בתל אביב.

אחרי שהות ארוכה בניו יורק במהלכה החל בהליכי הקלטה לאלבום חזר ארצה והפיק את הכל מחדש ביחד עם יעקב גלעד וצרויה להב. רשמים מהאלבום רשמתי כאן.

יונתן ובן עם הגיטרות, תמונע. צילום: יובל אראל
יונתן ובן עם הגיטרות, תמונע. צילום: יובל אראל

יונתן טל על הבמה איננו יונתן טל באלבום, השירה הנינוחה הנשמעת מבעד למערכת ההגברה הביתית לא חושפת ולא במעט את הדמות האנרגטית, חיית רוקנ'רול, המתפרצת על הבמה, יונתן אינו עומד לרגע, בין אם הוא אוחז בגיטרה אקוסטית, גיטרה חשמלית או שר נטו, רגע אחד תראו אותו על הבמה הצדדית, ברגע הבא הוא כבר סובב באולם בין האורחים, מנגן בדואו עם הגיטריסט השני בן לביא ופונה למתופפת הכל כך אנרגטית קרן טפרברג, מתחבר אל ארז רוסו שעושה עבודה מצויינת עם הגיטרה החשמלית ומחזיק את הצלילים מעבר לגוון הפולקי, ברקע ניצבים עדי הר צבי בגיטרת בס וגידי הרץ בקלידים.

המופע נפתח בשיר הנושא של האלבום "המקום", המופע גם מסתיים עם השיר הזה, שיר שמילותיו מתמצתות את המוטו באלבום, תהיה, חיפוש, כמיהה לשורשים שנשארו בארץ לצעיר ששהה בזמן כתיבתו מעבר לאוקיינוס..

איפה יש מקום | שאליו אני שייך | איפה יש מקום | שבו אגיע קרוב | חופשי מדאגה | חופשי מגלגולי הזמן | האם ישנו מקום | שבו אגיע קרוב…

יונתן מבצע את כל שירי האלבום, בהתאמה מחליף גיטרות עובר מרוק שקט לצלילים סוערים, ישנם גם רגעים מרגשים כאשר הוא מבצע את השיר שכתב לזכרו של דודו שנהרג במלחמת יום הכיפורים ומעולם לא פגשו אבל הוא קרוי על שמו – "האידיאל והתבוסה", השיר מסתיים ביבבות גיטרות ארוכות ומרעידות נימים, מיטיב לתאר את התחושות, כך גם כאשר הוא מבצע את השיר "כלבי השמירה" מבכה את גורלה החברתי המוסרי של המדינה אליה חזר מהמסע,  הרבה בדידות וגעגוע שזורים בשירים, יונתן וחברי ההרכב מיטיבים להגישו אחד על אחד לקהל, ישבתי ממש מולו, הרגשתי כאילו ומדובר במופע פרטי, אישי, מלא אמוציות, יונתן מזמין אורח ראשון להצטרף להרכב, אורי ויינשטוק, הוא מנגן על לפ סטיל וסלייד גיטרות, מוסיף צלילים, גם בהדרן מצטרף חבר נוסף, הם מתחילים לבד בדואט, קובי ויטמן, עם קסילופון, שיר נוסף, שאינו מופיע באלבום "כמו רוח", והסיום כפי שציינתי מקודם חוזר אל ההתחלה, ביצוע נוסף, אותו תוכלו לראות כאן בהמשך, לשיר הנושא "המקום".

בהרכב מלא, יונתן טל בתמונע. צילום: יובל אראל
בהרכב מלא, יונתן טל בתמונע. צילום: יובל אראל

המוסיקה של יונתן איננה מיועדת לאולמות ענק ולקהל רבבות, עדיין לא, סיבוב הופעות אינטימי של כמה עשרות מאזינים ללא הפרדה בינו ולבינם תוביל את יונן להכרה רחבה בתוך שורשי אוהבי המוסיקה ברחבי הארץ, כדאי מאוד לעקוב אחריו.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150943654024654.438088.721654653&type=1&l=9a92b9dfa4

וידיאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: