פס קול שבועי

מנקים את השולחן אלפיים אחת עשרה

כעת כמה שעות בין החגיגות המוקדמות לבין החגיגות הרשמיות לציון סיומה של שנת אלפיים ואחת עשרה ותחילתה של שנת אלפיים ושתיים עשרה, על השולחן של הבלוג נערמים כמה חובות לפירעון לקהל הקוראים, אנסה לרצותכם הקוראים בכמה אייטמים שיעבירו את זמנכם עד הערב, או במהלך הימים הקרובים, הכל תלוי בכם, מתי תגלשו לכתבה הזו…

אתחיל מהסוף להתחלה וברצף, פשוט כי כך נראה לי וכך אעשה, רק אציין עובדה אחת קטנה, לדעתי מאוד חשובה, אמנם זו שנה אזרחית\לועזית\כמניינם וכו' אבל כאן בבלוג מתעסקים עם יהודים כשרים פחות או יותר (כן, לפעמים אני נופל גם על אומן זר)…

תומר יוסף ולהקתו על הרצפה האקוסטית, האוזן השלישית. צילום: יובל אראל
תומר יוסף ולהקתו על הרצפה האקוסטית, האוזן השלישית. צילום: יובל אראל

בצהרי יום שישי האחרון הגיע איש הבלקן ביט בוקס תומר יוסף לחנות האוזן השלישית, מלווה בצמד מתוך הנגנים השותפים לו באלבומו החדש כיוצר עצמאי לחלוטין, איתמר ציגלר ותום דרום, האוזן השלישית, ת"א שישי בצהריים 30.12.2011 16:30 מופע חצי אקוסטי לרגל השקת אלבומו החדש "השחר 35", המוסיקאים בצעו שבעה שירים, רובם מהאלבום החדש. תומר יופיע ביום חמישי הקרוב 5.1.2012 באיזור במסגרת המשך חגיגות ההשקה של האלבום, תרשמו לכם את התאריך וסמנוהו כמופע חובה, הן מבחינת התוכן המוסיקאלי והן מבחינת המיקום, תרגישו כאילו והמופע מתקיים בסלון הפרטי שלכם…. להזכירכם – סקירה מלאה אודות מופע ההשקה עצמו שהתקיים במועדון זאפה ת"א בתאריך 03.11.2011 התפרסמה ב"בלוג של יובל אראל".

הנה כאן גלריית תמונות מהמפגש המוסיקאלי באוזן השלישית.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150486687984654.386901.721654653&type=1

הנה כאן תיעוד ווידיאו כמעט מלא מהמפגש

בשעות הממש מאוחרות של יום חמישי האחרון הגיעו חברי להקת נאג' חמאדי למועדון ההופעות אוזן בר בתל אביב, נאג' חמאדי הם חבורת עיתונאים משועממת שבמקום לשבת ולכתוב מאמרים, כתבות, תחקירים או סתם להופיע על המרקע מעבירים את זמנם בחזרות באולפן, הנאג'ים אמצו להם מנהג קבוע להופיע מעת לעת במקומות אפלים בתל אביב ותוך ביצוע שירים להשתלח בכל אירוע או אינדיסנט שהתרחש בארץ במהלך הימים האחרונים, נאג' חמאדי הם דרור פוייר מגלובס, דרור גלוברמן מחברת החדשות של הערוץ השני, טל לזר משולחן הגרפיקה של ישראל היום, אור הלר משדות הקרב של ערוץ עשר ואראל סגל ממעריב, ערב חדש ומי יודע איזה עוד הרפתקאות ימניות הוא מכין.

פוייר וגלוברמן מפרסמים בירה, באוזן בר. צילום: יובל אראל
פוייר וגלוברמן מפרסמים בירה, באוזן בר. צילום: יובל אראל

דרך אגב, כל שנכתב כאן הוא שטויות בעיקר, הם לא באמת משועממים, כנראה שהם טובים מאוד בתכנון וניצול זמן, פוייר בכבודו אף הטריח עצמו במהלך הקיץ לבקר אותי בבית החולים שם שכבתי מרוסק אחרי תאונה, אבל זה כבר נחלת העבר. את המופע שערכו בליל חמישי 29.12.2011 23:30 באוזן בר הקדישו לחגוג ימי הולדת למי מהם ואף ארחו כמה מוסיקאים, הראשון שהתארח היה קוואמי דה לה פוקס, אייל פרידמן שיומיים קודם לכן הגיש בפעם האחרונה את תוכניתו "הקצה" בגלי צה"ל, יקום השם דמה, האורח השני היה כבוד יאיר ניצני האיש והקרחת הבוהקת שביצע יחד עם חנאג'ים כמה משיריו הידועים כולל הענתיקות של תיסלם, הייתה שכונה על הבמה…

האחרון שהצטרף לארוח היה אדון חמי מהשב"כ, סליחה משבק ס, שנתן בהיפ הופ עם חבורת העיתונאים.

הנה כאן גלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150485067374654.386582.721654653&type=1&l=684b1db965

הנה כאן כמה קטעי ווידיאו משם

וישנה גם אודליה האריס, זמרת שמאוד הצטערתי על כך שלא הספקתי להגיע למופע ההשקה של אלבומה, "לוקח רחוק", המופע התקיים בתאריך 19.12.2011 בתיאטרון תמונע.

אודליה האריס, מתוך עמוד הפייסבוק האישי
אודליה האריס, מתוך עמוד הפייסבוק האישי

אודליה, בוגרת בית הספר למוסיקאים רימון, שירתה בצבא במסגרת להקות צבאיות בחיל החינוך וחיל הים היא סינגר-סונגרייטר שעבדה על אלבומה מספר שנים לא מועט. שנים שכללו בתוכן המון תהליכים של התבוננות, התפתחות והבנה כיוצרת שהשירים האלה יכולים להיות ארוזים בעטיפה אחת. לאורך השנים בהן עבדה על האלבום, הופיעה אודליה בפני קהל רב ברחבי הארץ, המשוב שקיבלה מהקהל שחיבק בחום אותה ואת שיריה, הוא זה שנתן לה את הכוח והדחיפה להקלטת האלבום. בכתיבת הטקסטים לקחו חלק-המשוררת רחל שפירא, מיכאל וקנין ושירי כהן. על שאר הטקסטים וכל לחני האלבום אחראית אודליה עצמה.

וכך דווח לי מהמופע בו השתתפו אלון מוטקין בקלידים, אביב בן עזרא בגיטרה חשמלית, מאור שטרית בגיטרת בס ותום להב על התופים

"אודליה עלתה לבמה מלאת אנרגיות, עם בטן של חודש שמיני, שלא הפריעה לה אף לרגע לקפץ על הבמה ולהלהיב ולסחוף את הקהל שקם לרקוד יחד איתה. אודליה מצטיינת באיכויות ווקליות מרשימות שאי אפשר להישאר אדישים אליהן והיא פשוט פרפורמרית שכובשת בקסמיה. במופע התארח גדי אלטמן מבוטן מתוק בקרקס (שהחל משבוע הבא נוכל לראות אותו על המסך בתכנית החדשה the voice בה הוא משתתף כמתחרה) והשילוב שלו ושל אודליה היה מנצח"

חברי שרון מאתר "חדשות המוסיקה" עמו אני משתף פעולה במהלך השנה האחרונה, היה במופע , הנה לפניכם תמונות מהמופע ב"חדשות המוסיקה"

http://www.music-news.co.il/Gallery.asp?GalleryId=337

ולסיום הנה כמה תמונות שתועדתי במהלך אירועי מוסיקה בשנה החולפת, תכירו אותי, תוכלו לאמר שלום במופע הבא…

מצלם וידיאו, האוזן השלישית, רצפה אקוסטית עם תומר יוסף. צילום: האוזן השלישית
במרכז, מצלם וידיאו, האוזן השלישית, תומר יוסף. צילום: האוזן השלישית
משוחח עם חברי להקת השליחים במופע ההשקה בקומפורט 13, צילום: אודי אבן חיים לשליחים
משוחח עם חברי להקת השליחים במופע ההשקה בקומפורט 13, צילום: אודי אבן חיים
מצלם וידיאו, בום פם בקולה קמפוס, צילום: קול הקמפוס
מצלם וידיאו, בום פם בקולה קמפוס, צילום: קול הקמפוס
מצלם את רמירז ורועי ריק במרגוזה, יפו. צילום: רפי מיכאלי
מצלם את רמירז ורועי ריק במרגוזה, יפו. צילום: רפי מיכאלי
הפרסום מנצח – לבונטין שבע. צילום: עדי עופר
הפרסום מנצח – לבונטין שבע. צילום: עדי עופר

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: