כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

השליחים בדרך להתחלה חדשה

מתוך מופע השקה, להקת השליחים, מועדון קומפורט 13 ת"א. יום ראשון 25.12.2011 22:30. היה, שמע וראה, גם שאל וצילם – יובל אראל ל"חדשות המוסיקה" ו"הבלוג של יובל אראל".


השליחים, התחלה חדשה, קומפורט 13. צילום: יובל אראל
השליחים, התחלה חדשה, קומפורט 13. צילום: יובל אראל

להקת השליחים היא להקת רוק – פופ אלטרנטיבי שהתגבשה מתוך מסר משותף של יצירת מציאות חדשה, הגשמת חלומות ואמונה שהשינוי מתחיל בכל אחד מאיתנו. הלהקה נוסדה בשנת 2008, כעת היא משחררת אלבום בכורה בשם "התחלה חדשה" אותו הפיק עידו לדרמן

 כן, אז איך באמת הכל התחיל?

להקת השליחים הוקמה על ידי אלעד לב ומתן אביאל יחד עם מאור אדרי לאחר מפגש קצר, במהלכו התברר כי לשלושת הצעירים  ישנם חלומות משותפים, רצונות וטעם מוזיקלי רחב ומשתלב. כבר מהחזרה הראשונה שלהם התברר כי אכן מדובר  במשהו אחר, כבר אז היה מובן שלא מדובר בהרכב רגיל, אלא במשהו מיוחד שאף אחד מחברי הלהקה לא חווה עד כה.

לאחר מספר פגישות וחזרות, הצליחו השלושה לגבש חומר משותף אשר הוקלט בטלפונים סלולארים…  שהיווה סקיצות אותן גיבשו כטיוטות להפקה עתידית. הכתיבה וההלחנה היו באווירה ביתית בלוויית פסנתר וגיטרה אקוסטית, כאשר החשיבות הגבוהה הושקעה בתוכן הטקסטים ומהותה של הלהקה.

כאשר הגיעו החברים לתובנה כי ברצונם להעביר מסר לקהל הרחב באמצעות השירים, התכנים והמילים החליטו כי להקתם תיקרא בשם "השליחים" , כמושג המייצג את תפיסת העולם של הלהקה ומשמעותה.

בתחילת שנת 2009 הקליטו אלבום אי.פי בן ארבעה שירים ששוחרר לרשת האינטרנט וזכה לתגובות מצוינות ולקהל מעריצים גובר, את האלבום הקליטו יחד עם גל כהן וחבר נוסף צביקה פורר שסייעו בקביעת הצביון והאיכויות המוזיקליות ללהקה.

ניתן להאזין לאי.פי בענן הצלילים

כיום לאחר פעילות ארוכה במהלכה שקדו על כתיבת השירים והלחנתם, לאחר תקופה ממושכת של הופעות בכל רחבי הארץ, בפסטיבלים ובהופעות רבות במטרה לכבוש את לב הקהל, ראוי לציון מועדון הסאבליים בתל אביב ששימש כמעין חממה ללהקה וקהל המעריצים שהחל לצמוח.

הרכב הלהקה עבר שינויים קלים וכיום להקת השליחים מונה את אלעד לב, הזמר, המבצע גם בפסנתר חשמלי וכלי הקשה, מאור אדרי, גיטרה חשמלית ושירה, צבי פורר בגיטרה חשמלית ושירה, מתן אביאל בגיטרת בס ונתי הורטיג בתופים וכלי הקשה.

מלווים במפיק המוסיקלי עידו לדרמן, מי שעמד בראש הרכב הרוק הלוהט אמסטפ ואף השיק אלבום סולו, יצאו השליחים לדרך חדשה במסגרתה הפיקו אלבום בכורה מלא בן תריסר שירים שרובם ככולם מציגים בליווי מוסיקלי צעיר ועשיר את המסר שהם מבקשים להעביר לקהלם – האמונה שהכוח והאומץ לשנות נמצא בידי כל אחד ואחד, מטרת חברי הלהקה הינה להעביר מסר של תקווה ובחירה בדרך של מימוש עצמי, הגשמת חלומות ויצירת מציאות חדשה.

השליחים, מופע השקה, קומפורט 13. צילום: יובל אראל
השליחים, מופע השקה, קומפורט 13. צילום: יובל אראל

ליל יום ראשון, הסמטה בה שוכן מועדון הקומפורט 13 כבר שוקקת בהמוני צעירים ובמיוחד צעירות שצבאו על פתחו של המועדון, נערים ונערות, חברים, בני משפחה ומכרים החלו למלא את הרחבה הגדולה בתוך המועדון שרק בסוף השבוע האחרון ידע כמה שיאים בדמות הופעתה של מרגול בליין "אריסה" וערב מחווה לזוהר ארגוב בהפקתו של גבר הגבר. משחקי האורות והצבעים החלו ליצור תחושה של חגיגה, המופע מתחיל, זרקור גדול מאיר בעיגול לבן את מרכז הבמה, שם כבר ניצב  אלעד לב, בחולצה לבנה, כן, זה מתחיל עכשיו, הוא פותח בשיר "בן אדם חדש" …

זה מתחיל עכשיו

 זה קורה זה קורם גידים

מול העיניים הפקוחות שלך

אתה מוצא את עצמך

רואה את העולם אחרת

אתה קיים, בן אדם חדש…

ממש כך מסמנים חברי להקת השליחים את פתיחת מופע השקת אלבום הבכורה שלהם בדרך שקבעו – התחלה חדשה, כשמו של האלבום.

אלעד לא נח לרגע, הוא מתרוצץ על הבמה, מדלג מפודיום לפודיום, קרב אל הקהל למרגלות הבמה, נעמד, שר, פונה אל המעריצים, במיוחד המעריצות המניפות ידיים וסמרטפונים אל על, מתעדות כל תזוזה של הסולן, כוכב רוקנ'רול חדש מתהווה כאן.

הנגנים, חברי ההרכב המעטר את השירים בכלי הנגינה שוהה רוב הזמן בצל, הזרקור מוכוון כל העת אל אלעד, הוא הכוכב, חבריו הם השליחים המלווים. כעת הקצב נרגע קצת, אלעד עובר לשיר שקט, הוא מנגן על הפסנתר החשמלי במרכז הבמה – "ההבטחה"…

זו תקופה יפה, יש משהו בשמיים שמאיר אותי

התחלה חדשה, משהו ברוח משתנה

 העיניים נפקחות, השפתיים מרגישות

רוח מהים סוחפת אותי

 אתה האחד, נבחרת לפני שנים…

כעת הקהל כבר שבוי בידי אלעד, המופע ממשיך, שיר אחר שיר מתוך האלבום, המנגינות זורמות, המילים מבקשות להעביר שוב ושוב מסר של תקווה, אמון עצמי, ויציאה לעתיד חדש וטוב יותר.

באחת מפינות האולם הרחב יושבים להם כמה כוכבים בזכות עצמם, הם שמעו, הם מכירים, באו לפרגן להרכב הצעיר בדרכו הבטוחה, אכן ישנה כאן התחלה חדשה.

לקראת סוף המופע, אלעד יורד וחוזר לבמה, כעת הוא מתיישב על שוליה, צמוד צמוד לקהל המעריצים, מעריצות כבר אמרתי?, הזרקור ממשיך להתכוון על דמותו, הוא מבצע כעת את השיר "האור האחרון"…

נפגשנו בזריחה מוקדמת

אחרי הנפילה, רדפנו אחרי הצדק

אהבנו תוך כדי מלחמה

תמיד נשארנו

מחכים ומקווים

שכל עוד אנחנו חיים

אנחנו יכולים, יש בנו תקווה

יש בנו הכח להאיר בחשכה…

הבנות בקהל כבר אחוזות אקסטזה, שיר האחרון המסכם את המופע – "להינצל"…

קופץ לתוך המים

רואה בערפל

נכנס לתוך החדר

עוקב אחר ההד

אורות לבנים, מתרחקים וקרבים

ודממת האנשים מרעישה את הבית

נזכר…

וכך תוך תקווה להתחלה חדשה, כשמו של האלבום מסתיים המופע…

אלעד לב, השליחים, קומפורט 13. צילום: יובל אראל
אלעד לב, השליחים, קומפורט 13. צילום: יובל אראל

דקות ספורות לאחר תום המופע, בעוד חברי הלהקה עדיין מלאים באדרנלין, משתדלים להתכנס לרגעים אחרונים של יחד בפינת האמנים במועדון המלא בקהל הצלחתי לתפוס את אלעד וחבריו לכמה שאלות, ביקשתי מאלעד להבהיר מהו הרעיון העומד מאחורי בחירת שם ההרכב ונושאי השירים, זו תשובתו –

המושג השליחים מגיע אלינו מעצם העובדה שהחלטנו שאנחנו רוצים לקחת ולהעביר את המסר שלנו בדרך של שליחות, זאת אומרת, השליחים מעבירים את המסר, זו בעצם השורה התחתונה, לא לקחנו את המושג ממקום אחר, אין לו קונוטציה דתית כזו או אחרת. היה  לנו מאוד חשוב שידעו מה אנחנו עושים.

וכך עם מסר של תקווה, שליחות והתחלה חדשה מסתיים לו הערב, לא לפני שקהל המעריצים והמעריצות כבר מספיק להציף את עמוד הלהקה בפייסבוק בתגובות של אהבה, הנה כמה מהן :

  • נשאר טעם של עוד…היה פשוט אדירררררררררר, אנרגיות מטורפות ופשוט נהנתי מכל שנייה!!!
  • ואוווו ווואוו ווואו , זה מה שיש לי להגיד על הערב הזה ! פשוווט מדהימים, כמה אנרגיות וטייירוווף ! אין לי כבר מילים לתאר את כל ההערכה שלי אליכם וכמה אני אוהבת אותכם , מעלים לי חיוך לחודשיים כל פעם מחדש ! : ) ♥
  • לא יודעת אפילו איך לתאר במילים את מה שהיה הערב!! איזו הופעה,איזה אנרגיות!! כמה כיף לראות אתכם כל פעם מחדש!!!!! אתם פשוט האנשים הכי מדהימים שיש! כיף לראות שכל פעם מחדש אתם מפתיעים ומפציצים בהופעות! תודה על מי ומה שאתם,אתם מיוחדים ומדהימים! ולא להאמין שסוף סוף אני מחזיקה את האלבום ביד!
  • אין מילים לתאר את ההשקה המדהימה הזאת !!! היה שווה לעשות את כל הדרך מהצפון הרחוק 😉
  • אין דברים כאלה ! אין לי מילים לתאר .. הייתם תותחים (כהרגלכם חח ) והיה פשוטט רוקנרול !
  • זה היה שווה את כל האטרף , הציפייה , הטבלאות יאוש וציפייה שהיו לי בכל מקום , היה שווה אתהלילות בלי שינה בגלל ההתרגשות…

 עדכון – האלבום המלא להאזנה או רכישה מקוונת

 לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150476755529654.384988.721654653&type=1&l=6d404a63fc

צפו בקטעי ווידיאו מתוך המופע

השליחים – בן אדם חדש

השליחים – ההבטחה

השליחים הדרן – האור האחרון ולהינצל

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d