סיקור הופעות

קוואמי לא מאבד את הקצה..

קוואמי דה לה פוקס והחלבות, מופע חצות באוזן בר, אמרות, מחשבות ותובנות, על מה שהיה ומה שיהיה, 22.11.2011 23:45 . היה, שמע, צילם, כתב, העלה באוב, ערך, עיבד ומגיש – יובל אראל.

קוואמי לא מאבד את הקצה, אוזן בר. צילום: יובל אראל
קוואמי לא מאבד את הקצה, אוזן בר. צילום: יובל אראל

אני לא מחדש לאיש דבר בידיעה שבגלי צה"ל החליטו להפסיק את פעילותה של תוכנית הרדיו "הקצה" בעריכתם והגשתם של נדב רביד ואייל פרידמן – קוואמי דה לה פוקס, כחלק ממערך שינויים כולל המתוכנן בלוח שידורי הלילה של התחנה. התקשורת רעשה וגעשה במשך זמן רב בעקבות הידיעה, במיוחד הביצה של המוסיקה, הסצנה התל אביבית. כבר נשמעו דעות וידיעות כי התוכנית תנדוד לתחנה אחרת, מרדיו מרכזי ועד תחנה עצמאית, שמועות…

אני, כבר פגשתי בקוואמי, הלו הוא אייל פרידמן, בערבי הליין "לכלוך באוזן", במופע ההשקה החגיגי שלו במועדון בארבי יחד עם רמי פורטיס, וגם במופע לילי מאוחר באוזן, כבר נחשפתי לדמות הססגונית, הרוקעת, רוטנת, מאשימה, מלאה בדברי תוכחה, נחלץ להגן על החלכאים והנדכאים, על ניצולי השואה, על הפליטים מאפריקה, על עניין הצדק החברתי, דמותו המיוחדת והתקשורתית כבר משכה את תשומת ליבם של פוליטיקאים כאלו ואחרים שלפחות אחד או יותר מהם דאג להגיע להופעות ולהתרשם באופן בלתי אמצעי מהתופעה הקרויה קוואמי דה לה פוקס.

אמש איתרע מזלי, הייתי בערב באוזן בר, וכבר תפסתי את ההזדמנות לחוות את המופע הלילה של קוואמי והחלבות, מופע שהתרחש ממש בשולי הזמן של הפגנה די סוערת שהתרחשה ממש למרגלות הבניין, הפגנה שעוררה הדים בעקבות עימותים בין משתתפיה לבין כוחות משטרה שביקשו לשמור על הסדר וזרימת החיים בעיר העברית הראשונה.

קוואמי מרים את האוזן באוויר הלילה. צילום: יובל אראל
קוואמי מרים את האוזן באוויר הלילה. צילום: יובל אראל

קוואמי פתח את המופע, מלווה בהרכב שלו – החלבות, רון בונקר, האיש והגיטרה, חגי שלזינגר, מלך התופים,  נמרוד טלמון הקלידן, איליה שנברגר על הבס, רק אסף היה חסר, קוואמי סיפר משהו על אצבע שנדפקה…והמשיך בנאום התוכחה שלו, קצת על סמול (לא זו לא טעות), קצת על ימין, קצת על זה וקצת על ההוא ולבסוף קינח בשיר  האיש הקטן מהרדיו.

המופע המשיך בסדרת שירי מחאה ותוכחה, מלאי קצב ועוצמה, קוואמי לא נח לרגע, אם הוא לא דופק על פעמון פרות אז הוא צועד אל מול תוף ענק, רץ לעבר קדמת הבמה ומושיט זרועותיו קדימה, הולך אחורה ומתחבר לנגניו, אין לו רגע דל….

קוואמי לא שוכח גם לציין את הפרוייקט האמור להתקיים ביום שישי הקרוב, לכלוך באוזן , ערב הסיום של הליין שחשף בפני הקהל את שלל המוסיקאים בסצנה העצמאית בתל אביב, ליין שכבר נאמר עליו כי קבע מסמרות בעולם התרבות הצעיר בעיר. באותה נשימה הוא גם רומז בקריצה, כן תוכנית הרדיו שלו ושל נדב רביד לא בדיוק נעלמת מהתדרים, היא חוזרת במתכונת שונה, לא הוסיף ולא פרט, את ההסבר לכך ראיתי הבוקר בידיעה במדור תרבות היום של החינמון ישראל היום, לפיה, מפקד גל"צ, יצחק טוניק בוחן את האפשרות להשאיר את התוכנית בגלי צה"ל….ואולי זה ספין תקשורתי?

קוואמי דה לה פוקס, אביטל תמיר, אוזן בר. צילום: יובל אראל
קוואמי דה לה פוקס, אביטל תמיר, אוזן בר. צילום: יובל אראל

גולת הכותרת של החגיגה, וגם זוגתי אמרה שזו היתה חגיגה, שזה כבר מהווה חוות דעת מומחה בפני עצמה, הצטרפותו לבמה של אביטל תמיר, סולנה של להקת בצפר, המלווה באדיקות את קוואמי בהופעות השונות, לתזכורת  רק –  בצפר מחממים את אוזי אוסבורן וקוואמי את לינקין פארק…ועוד ופעמים משותפים ממש כאן באוזן בר, טוב, הם פותחים ישר ב"מלחמת פופ" אביטל מציין כי כן, אנחנו נמצאים במלחמה בעניין הזה. הקהל רותח ושמח, ידיים מונפות קדימה לעבר הבמה, מנסים לגמול להנפות הידיים של צמד הזמרים, לאביטל יש קול רועם ועמוק, הוא נותן את הטון המשלהב, הקהל כבר באקסטזה, חגיגה לילית ואף מילה נוספת על הפגנות, מחאות.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150405450694654.375772.721654653&type=1&l=3ca09151a4

והנה קליפ שצילם מנשה סעד

ועוד אחד שלו

וכן, יש עוד קטעי ווידיאו מההופעות של קוואמי, כנסו לערוץ שלי ותחפשו בעצמכם

http://www.youtube.com/user/tlvcop?feature=mhee#g/u

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: