סיקור הופעות

כפית אנטיביוטיקה לקליק…

מפגש דורות בסצנת הגל החדש בתל אביב – "זקני השבט" חברי להקת הקליק מצטרפים למופע משותף עם ה"ינוקות" חברי להקת אנטיביוטיקה במופע משותף, סוער ופרוע באוזן בר. מוצ"ש, 22.10.2011 23:30 אף על פי ולמרות הכל (ערב שטוף מופעים) חגיגת רוק'נרול אמיתית. היה, ראה, קפץ, צילם – יובל אראל.

אנטיביוטיקליק...מתוך הדף הרשמי.
אנטיביוטיקליק...מתוך הדף הרשמי.

 

שני קצוות של שלם אחד, חלוצי הגל החדש בישראל, חברי להקת הקליק שהתאחדו לאחרונה ואף השיקו אלבום אי.פי עם כמה שירים חדשים כולל מופע השקה חגיגי בו ארחו את נערות ריינס כלהקת חימום מצד אחד ומצידו השני של הגל, חברי להקת אנטיביוטיקה, להקה בת זמננו המתמקדת ביצירת מוסיקה ושירה המשמרת את ניחוחות הגל החדש של שנות השמונים, תוך שימוש בשפה העברית ועיסוק ברעיונות של אובדן אורבני וכאוס מחשבתי.

השלם הזה הראה את פניו האמיתיות בחגיגה לילית ללא מעצורים במקדש האינדי התל אביבי, אוזן בר, במוצאי שבת האחרונה,ממש בשעות הסיום של חופשת החגים הארוכה שעברה על העיר לאחרונה.

ערב הרה גורל היה זה, ארבעה אירועים חשובים בתחום המוסיקה הפופלרית התקיימו בעת ובעונה אחת תוך תחרות עזה על הקהל, בגני התערוכה בצפון העיר ארח שוקי וויס את הצמד רוקסט, שריד עתיק לימי זוהר של מוסיקת הדיסקוטקים, קרוב לרבבת אנשים היו שם, בגדה המזרחית של העיר התקיימה חגיגה אחרת לחלוטין, מאיה בלזיצמן השיקה את אלבום האי.פי שלה בתאטרון תמונע, בדרום חגגו בני נוער ביחד עם הלהקה הירושלמית לשעבר אומללה חגיגת מוסיקה ארוכה. אך הליבה של הסצנה האלטרנטיבית היתה אותה עת בקומה השניה של בית האוזן, באוזן בר, באולם המוארך והחשוך.

אינקו אינקו אינקו אינקו בטור בטור בטור. צילום: יובל אראל
אינקו אינקו אינקו אינקו בטור בטור בטור. צילום: יובל אראל

כשעלו חברי להקת אנטיביוטיקה לבמה היה ברור לקהל למה לצפות, דן פתח בסדרת שירים מהאלבום החדש שהושק לא מכבר, עם המניירות, עם הקפיצות ונדנודי גיטרת הבאס. ואז זה קרה…

דן בלוך הזמין את חברי הקליק אל הבמה ודני דותן פתח עם השיר מהאלבום הטרי, המסיבה של ישראל, מלא אנרגיה, כאילו ולא חלפו כמה עשורים מאז ימי דיזנגוף העליזים. הוא מזמין את דן לחזור אל הבמה והם נותנים ביצוע מטורף, אנרגטי ושופע תזזית של שני המספרים הגדולים של הקליק – אינקו אינקו אינקו..בטור בטור בטור…וגו גו גו גולם גולם גולם…

גו גו גו גולם גולם גולם. צילום: יובל אראל
גו גו גו גולם גולם גולם. צילום: יובל אראל

לסיכום, מי שלא היה, הוא פשוט לא.

כאן יש עוד דעה\חוות דע\ דיווח מהמופע, מאת שלי אלעזר, בלוג מונומליציה

http://monomelizia.blogspot.com/2011/10/blog-post.html

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150358916029654.367795.721654653&type=1&l=7098669410

סיקור קודם על מופע להקת הקליק

סיקור קודם על מופע להקת אנטיביוטיקה

וכן, היה קשה לצלם וידיאו, היה חשוך, היה תזזיתי, היו קפיצות בסגנון אפילפטי..שני הקליפים הבאים הם העדויות לחגיגה.

אינקובטור| דותן| בלוך| אוזן בר| צילום: יובל אראל

אינקובטור| דותן| בלוך| אוזן בר|צילום: רועי פרייליך

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

2 תגובות

  1. היה כיף ומרגש לראות את השילוב של אנטיביוטיקה והקליק. חיבור מאוד מתבקש, לנוכח ההשפעה הניכרת של הקליק על הלהקה ("הבורג" הוא הדוגמה הטובה לכך). מה שכן, יש מישהו שבאמת העדיף את רוקסט העבשים על פני ההופעה הזו, או כל אחת אחרת?…

    (ובהזדמנות זו, תודה על התיעוד של כיתת האמן עם פורטיס שהעלאת. נותן הזדמנות לשתף עוד אנשים בקסם שהיה)

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: