סיקור הופעות

שני | אחרון | אוקטובר – מופע השקת אלבום

זו הכתבה החמשה עשר שלי, התפרסמה לראשונה במצורף לגלריית תצלומים באלבום הפליקר שלי, כן ישנו וידיאו קליפ שצילמתי, בערוץ היוטיוב שלי.

http://www.flickr.com/photos/tlvcops/sets/72157626024813378/

ליל חמישי, תיאטרון תמונע, שונצינו, תל אביב, 10.02.2011, 23:00 הופעה לרגל הוצאת האלבום לחנויות התקליטים. נכח, צילם, רשם: יובל אראל.

שני | אחרון | אוקטובר –  השקת אלבום בתמונע
שני | אחרון | אוקטובר – השקת אלבום בתמונע

גילוי נאות: לא הכרתי את חומרי להקת שני אחרון אוקטובר עד ליל אמש, את שמם שמעתי מספר פעמים. הבנתי כי מדובר בלהקת רוק. אתמול הבנתי כי לא מדובר רק ברוק אלא ברוק לפנים…..

עשרות המעריצים שהגיעו לתיאטרון תמונע אמש התגודדו מסביב לבמה החשוכה לקראת תחילת המופע, ניתן היה להבחין כי העומדים מאחורי המופע השקיעו מחשבה ויצירה בערב, מיצגי ווי ג'י המוקרנים על קירות התיאטרון, צוות תיעוד ווידיאו משוכלל ולהקת צלמים, צלמות יותר נכון.

עשן מלאכותי ואורות קודרים מלווים את תחילת המופע, ישי גרוס בגיטרה חשמלית ושירה,יפעה נאור בגיטרה חשמלית ושירה, איל לויט על הבס ואודי שמש עם מקלות התיפוף, חברי הלהקה הירושלמית פותחים קצב הגיטרות המנסרות את החשיכה הולך וגועש, מדובר במכונת רוקנ'רול סוכרת ומלאת יצרים, מקצבים, דיסטורשין, יללות הגיטרות מזכירים לי כמה הרכבים מקומיים, מורה חיילת – מורה מחליפה וקמצוצים מצ'רלי מגירה ומועדון הריקוד המודרני, רעש רחש קצב שצף ההולם ישירות לבטן ולראש, הוסיפו לכך את הטקסטים הנוקבים, המאשימים, המחצינים, בועטים בעולם, בועטים בכולם. גורמים לקהל לנוע במקומו ולהניד את ראשו קדימה ואחורה. באחד משיאי הערב מצטרף ללהקה אורח מכובד – אביב מרק, סולנה של להקת סאבווי סאקרס, פאנק ישראלי

האלבום של הלהקה,"יופי" המעוטר בציור נאיבי של ילדים משחקים ושפנים מכיל בחובו מוסיקת רוקנ'רול חזקה וסוחפת עם הרבה מלל מאשים ונוקב, השקתו לחנויות המוסיקה לאחר שהמהדורות הראשונות פשוט אזלו מעיד על הצלחת חברי הלהקה להעביר את המסר שלהם לציבור הצעיר שחטף את עותקיו כלחמניות טריות.

יש הגורסים כי מדובר בגרסה חדישה של "נושאי המגבעת" המיתולוגית, בכירי מבקרי המוסיקה בארץ מרעיפים עליהם תשבחות, אני אסתפק בשתי מילים – היה רוקנ'רול.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: