כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

ג'יין בורדו – לא לבד

להקת ג'יין בורדו משיקה שיר חדש - "לא לבד" אשר נכתב והולחן בצל אירועי המלחמה ואסון השבת השחורה, האזינו

בצל אירועי השבת השחורה 7.10 כתבה והלחינה דורון טלמון סולנית ההרכב ג'יין בורדו את מילות השיר החדש – "לא לבד" אותם הפיק מוזיקלית שותפה להרכב מתי גלעד. את השיר המוגמר עטפו באסופת ציורים ואיורים שיצר ואייר האמן אברהם פסו תל אביבי החי מאומנותו ויוצר מתוך זיכרון ריגשי.

כך דורון טלמון סולנית ההרכב על השיר החדש – ״אחרי השבת הארורה לא מצאתי מילים להביע את שעל ליבי, כי אם אי אפשר להכיל או להאמין, אז איך אפשר לדבר או לכתוב על זה. אבל לפני שהספיק לעבור שבוע מהטבח הנורא, המילים מצאו אותיהמילים עזרו לראש שלי להבין מה שהלב מרגיש. הלחן סיפק לי נחמה, הפזמון נתן לי כוחאני כותבת ובוכה, שרה ובוכה ומבינה שהשיר הזה הוא כדי שלא אפסיק לבכות, כדי שלא נפסיק לכאוב את אלה שלא איתנו, את אלה שאנחנו מחכים שיחזרו אלינו כל יום כל לילה כל דקהכשחשבנו מה יכול לעטוף את השיר הזה הרגשנו שהכי נכון לתת לו עוד מימד של אומנות עוד זווית לרגש שיוצא ממנו. אברהם פסו האמן הקשיב לשיר וצייר. בעיני הוא תפס בצבעיו את הגעגוע ואת השבר החד אבל גם הצליח לצייר דיוקן של תקווה״

מספר בתים מהשיר

העץ שבגינה שלנו לא שרד
נשרף כולו בבוקר מקולל אחד
והגינה עומדת יתומה
ולא נותר מי שישקה בה את האדמה

ומי ישיר בטקס בקיבוץ
ומי ירקוד במעגל על הבמה בחוץ
מי יקשט טרקטורים ועגלות
ומי יקצור את החיטה שבשדות

נושיט כולנו יד
אנחנו לא לבד
שותפי גורל כאב ואהבה כעם אחד
נבכה ונתגבר
כמו אז לא נישבר
יש לנו רק אחד את השני ולא יותר

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d