כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

אמנים עם משפחות החטופים

בעצרת המחאה שהתקיימה אמש ברחבת החטופים בתל אביב הופיעו שי גבסו, נינט ושלמה ארצי במטרה לחבק ולחזק את המשפחות במאבקן, היו גם שירים

הנושא המרכזי כיום בשיח הישראלי הוא אחד – 240 החטופים מעוטף עזה המצויים בידי פושעי החמאס מאז אותה שבת שחורה 7.10 והדרישה הבלתי מתפשרת לעשות הכל כדי להשיבם הביתה, פעוטות, גברים ונשים, קשישים וחולים.

אמש, מוצאי שבת עלה הנושא ביתר שאת בתצורת עצרות ברחבי הארץ בדרישה לעשות הכל כדי להשיבם הביתה, העצרת המרכזית התקיימה ברחבה שבין בית אריאלה, מוזיאון תל אביב לתרבות, בית המשפט ומתחם הקאמרי והאופרה בתל אביב.

שי גבסו בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמחי
שי גבסו בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמחי
נינט טייב בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמחי
נינט טייב בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמחי
נינט טייב ויוסי מזרחי בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמ חי
נינט טייב ויוסי מזרחי בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמ חי
שלמה ארצי בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמחי
שלמה ארצי בעצרת לשחרור החטופים צילום מוטי קמחי

בעצרת אליה הגיעו אלפי אנשים כדי ליטול חלק בקריאה ולתמוך במשפחות החטופים הגיעו גם מספר אמנים, את הפרק של הופעת אמנים, נושא שהיה גם די שנוי במחלוקת בין משפחות החטופים, פתח הזמר שי גבסו שביצע מספר שירים ביניהם את השיר הללויה של לאונרד כהן וכן נטל חלק בציון יום הולדתו של סשה טרופנוב המצוי בשבי החמאס, לצידו של גבסו הצטרפו חבריו של סשה ששרו לו "היום יום הולדת", אסונה של משפחת טרופנוב מניר עוז מתחיל עם הרצחו של אב המשפחה בידי מחבלי החמאס ובחטיפתו יחד עם אמו, סבתו ובת זוגו, מדובר במשפחה שלה אין קרובי משפחה בארץ…

בהמשך עלתה הזמרת נינט טייב שבצעה את השיר "הכל יכול לקרות" מתוך אלבומה "יחפה" משנת 2006 שכיום נשמע כאילו ו"נתפר" במיוחד לטרגדיה העכשווית.

בשיאה של העצרת ולאחר נאומיהם של רבים כולל הנשיא לשעבר ראובן ריבלין עלה הזמר שלמה ארצי שביצע את השיר "יותר מזה אנחנו לא צריכים" מתוך אלבומו "ואהבתיהם" משנת 2000 ובו המילים הכל כך אקטואליות – "…ותן לנו לשוב ולראותו יותר מזה אנחנו לא צריכים" ואיחד את כל הנוכחים בשירת ההמנון הלאומי "התקווה" כשלצידו בני משפחות החטופים הנושאים פלקטים עם תמונותיהם.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

Yaniv Levi

יניב לוי, ילד אור הירח מאז ומתמיד, נשוי לשרית. הכרותנו ב1996 היתה סביב האהבה לאביב גפן. אבא ל3 בנים, נושם וחי הופעות ומוסיקה ישראלית. מבת ים

@דניאלאהרוני

צלם הופעות ומוזיקה

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d