כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

שלומי שבת – בדמיך חיי

שלומי שבת משיק שיר חדש - "בדמיך חיי", האזינו

המר שלומי שבת משחרר היום שיר חדש בצילה של המלחמה  – "בדמייך חיי" אשר מילותיו נכתבו בידי זיו רובינשטיין שגם הלחינו יחד עם שלומי בעיבוד והפקה מוזיקלית משותפת עם עמית עמרמי ואנה סגל. בשיר החדש מבקשים זיו ושלומי להעביר את המסר מתוך הלב כי גם בעתות משבר כה קשות בהיסטוריה של העם תמיד תהיה שם התקווה לקום ולאחות את השברים ולהתגבר על כל המכשולים.

כך שלומי שבת עם השקת השיר לרשתות ותחנות הרדיו – "לראשונה בחיי אני כותב בגוף ראשון. אחרי עשרות שנים של הופעות וקריירה ארוכה ואינטנסיבית, אני מרגיש כי ישנם רגעים בחייו של אדם, שאין הוא רוצה אלא להשמיע את האמת שבתוכו. כמו כל אזרח ישראלי, אני מרגיש צורך לזעוק את כאבי. הנפש שלנו נקרעה ב7/10 ובמשך חודש אנו לא מפסיקים לאסוף את שברי הנשמה היהודית שפועמת בלבבותינו. השיר הזה, הוא סיפורו של השבר הזה ולצידו התקווה והידיעה שנתגבר ולא נשכח לרגע שאנו העם הנבחר. במרקם העדין שבינינו לבין האדמה הזו הקרבנו אנשים יקרים וגיבורים שבזכותם המדינה שלנו ממשיכה להתקיים. זו תפילתי להנצחתם וזו קריאתי לנצחיותה של ארץ אבותינו, ארץ ישראל. בדמיך חיי! ברגשות הערכה ואהבה רבה, שלומי שבת"

 

אל הגרסא המקורית מגיעה גם גרסת אנימציה מצמררת שיצר שרון דדון, צפו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d