כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות

הוחלט – ראשי עולם התרבות יפגשו מחר עם השר לקביעת הליכי התגמול הכספי

ראשי ענף התרבות יפגשו מחר במשרד התרבות כדי לדון "תכלס" על התקציבים והדרכים לתגמל כספית את האמנים והתעשייה בפעילות השוטפת והברוכה מול האוכלוסיות השנות במהלך המלחמה.

אחרי שהבוקר דווח כאן בהרחבה אודות פגישה של ראשי הגופים של עולם התרבות והמופעים וקביעה עקרונית לקיים מתווה לתגמול כלכלי לתעשיית התרבות שעסוקה בהתנדבות מלאה מזה שבועיים וחצי בעקבות המלחמה הודיעה לפני זמן קצר לשכתו של שר התרבות והספורט מיקי זוהר כי הם מזמינים את ראשי ענף התרבות בישראל, איגודים, מפיקים, נותני שירותי במה, שחקנים ואמנים לדיון חירום שיתקיים מחר, יום חמישי, על מנת לשמוע מהם על הצרכים העולים בימים אלו בצל המלחמה ולגבש הצעות רלוונטיות למתווה ראוי מול משרד האוצר.

הדיון יתקיים במשרד התרבות והספורט בירושלים, בהשתתפות הנהלת המשרד, הנהלת מינהל התרבות ונציגי ענף התרבות בישראל.

ובתוך כך הכריז משרד התרבות והספורט על מיזם 'לב אחד – תרבות בחירום' בשיתוף החברה למתנ"סים להפקת מופעי תרבות  למפונים מהדרום ומהצפון, פצועים בבתי חולים ובתי אבות. משרד התרבות הקצהלצורך כך  כ-20 מיליון שקלים לפעילויות תרבות וספורט. במסגרת הפעילות יתקיימו במרחבים המוגנים ובמקלטים ברחבי הארץ מופעי מוזיקה, תיאטרון, מחול, אמנות וכדומה, וכן במתקני הקליטה, בתי המלון ובתי הארחה, בתי חולים, בתי אבות ועוד. הפעילות מתבצעת בתיאום עם רח"ל (רשות החירום הלאומית) ובהתאם להוראות פיקוד העורף, על מנת לשמור על ביטחון התושבים.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d