כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהחדשות מקומיות

דודו טסה וג'וני גרינווד ביטלו את סבב ההופעות באירופה

בעקבות המלחמה בוטל סבב ההופעות של האלבום Jarak Qaribak ברחבי אירופה, כל הפרטים

כזכור, המוזיקאי, הזמר והיוצר דודו טסה ועמיתו המוזיקלי מלהקת רדיוהד ג'וני גרינווד השיקו בחודש יוני האחרון את אלבומם המשותף – Jarak Qaribak במסגרתו שתפו פעולה עם זמרים וזמרות מרחבי המזרח התיכון ומדינות האזור, גם כאלו שאין לנו באמת קשרים דיפלומטיים עימן.

לאחר שחגגו את השקתו במופע שהתקיים בהאנגר 11 שם התארחו שניים מהזמרים הערביים שנטלו חלק באלבום – כ'אראר אלסעדי מבגדד שבעירק והזמרת הפלשתינאית נור פרייתח תושבת רמאללה, אשר בעקבות תחילת המערכה הצבאית שהמית על ישראל ארגון הטרור חמאס שיתפה לפני שבוע וחצי פוסט בחשבון האינסטגרם שלה בו נכתב "לא נשכח שהתעורר זעם בינלאומי סביב 40 תינוקות מזויפים, אבל לא סביב 724 תינוקות אמיתיים", החשבון נסגר בינתיים לצפייה אולם דודו טסה הגיב על כך והעביר את המסר – "אנחנו לא מכירים את הסיפור הזה, אבל אין מקום לתומכי טרור ופשעים נגד האנושות בפרויקט שכולו אהבה".

בהודעה שפרסם לפני זמן קצר דודו טסה הוא מסר כי בעקבות הטבח שנעשה בישראל בידי החמאס בשביעי לאוקטובר, אין באפשרותם לצאת לסיבוב ההופעות של האלבום והמופע ג'ארק קריבק ולנגן באירופה כעת. טסה מסר כי הם כואבים את המצב ובעזרת השם, יום אחד יחזרו לשיגרה של מוזיקה ואהבה. והביע את צערו בפני קהל רוכשי הכרטיסים.

סבב ההופעות באירופה אמור להתחיל בנובמבר ולעבור בין גרמניה, צרפת, בלגיה, הולנד ולונדון.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d