כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

בועז שרעבי – כשתבוא

גלגולו של שיר - בועז שרעבי מקדיש את השיר "כשתבוא" למשפחות חטופי המלחמה

את מילות השיר "כשתבוא" כתב אהוד מנור בשנת 1993 במסגרת קמפיין כלל ארצי למען השבת הנווט הישראלי רון ארד שנפל בשבי בלבנון, הזמר בועז שרעבי הלחינו ובצעו לראשונה בפומבי.

בווידאו קליפ לשיר מובאים תחילה דברי הסבר אודות שביו של רון ארד ושובצו בו קטעי וידאו מתוך האלבום המשפחתי, תמונות של רון ארד, של אשתו תמי ושל בתו יובל.

במשך כל השנים מאז ועד היום מהווה השיר ערגה גלויה להשבתם של חטופים נוספים ביניהם החייל גלעד שליט ואלחנן טננבוים. כמעט שאין הופעה של בועז שרעבי שהשיר לא מבוצע בה על ידו.

השיר זכה לביצועים נוספים פומביים ביניהם ביצועו של הזמר ישי לוי בשנת 2000 בערוץ הראשון

בשנת 2004 במסגרת תוכנית הריאליטי "כוכב נולד" בעונתה השניה ביצע הזמר הראל מויאל את השיר

זמרים נוספים שבצעו את השיר הם רון שובל ועידן יניב.

בימים אלו כאשר בני משפחות החטופים הקימו מטה מחאה מול משרד הבטחון בקריה בקריאה לפעול להבאת יקיריהם חזרה לישראל, הגיע הזמר בועז שרעבי אליהם לביקור וקיים מופע קצר במהלכו ביצע לצד שירים אחרים גם את השיר הזה – "כשתבוא".

במקביל הקדיש הזמר איתי לוי את השיר אותו ביצע במסגרת שידור התוכנית "ביחד אתכם" בערוץ  24 למשפחות החטופים ויקיריהם.

השיר מהווה ערגה כללית של כל אחד ואחת מאיתנו לשובם של החטופים, אלו מהמלחמה הנוכחית ואלו שנשכחו בדרך כמו אברה מנגיסטו…

מטה משפחות החטופים יצר וידאו קליפ מיוחד המוקדש לחטופים ובמיוחד לילד אוהד בן התשע שחוגג בימים אלו את יום הולדתו בעודו שבוי בידי החמאס ברצועת עזה אחר שנחטף מביתו בעוטף. הקליפ הופץ ושותף ברשתות החברתיות

והנה תעודים נוספים מהביצוע של בועז שרעבי במאהל משפחות החטופים

 

מטה משפחות החטופים החל בקמפיין גיוס מימון לפעילותיהם, ניתן לתרום כאן.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d