חדשות הסצנהחדשות מקומיות

תיאטרון הבימה – הצדעה לחיים טופול

הבוקר התקיים בתיאטרון הלאומי הבימה אירוע מחווה והצדעה לחיים טופול, היינו שם.

לפני חודש הלך לעולמו השחקן רב הפעלים חיים טופול. הבוקר עלה בתיאטרון הלאומי הבימה במסגרת סדרת "גיבורי תרבות", מופע מוסיקלי – תיאטרלי כמחווה לזכרו ולפועלו התרבותי.

במהלך המופע בו נטלו חלק גילה אלמגור אגמון, ששי קשת, איציק כהן ושחקני המחזמר "סאלח שבתי" של התיאטרון הארצי מיסודו של סמי לוי, טל מוסרי, דפנה דקל, גבי עמרני, נתן דטנר, שרית וינו אלעד, שחקני תיאטרון הבימה: מיכל פרדקין, עודד סנדטש, גל גולדשטיין, עדן גולדמן, מאיה מדג'ר, אלינור דוד ועוד בוצעו קטעים נבחרים מתוך הרפרטואר העשיר שיצר חיים טופול כשחקן במהלך חייו. דרך השירים שביצע צוינו נקודות בדרכו, החל מימיו בלהקת הנחל ובלהקת בצל ירוק, ודרך מחזות הזמר והסרטים בהם השתתף, ביניהם "כנר על הגג" ו"סאלח שבתי".

במהלך המופע הוענקה תעודת הוקרה מטעם התיאטרון לבני משפחתו שכיבדו את האירוע בנוכחותם.

בין השירים שבוצעו במופע – "רוטשילד", "אותי את אוהבת", "הוא לא ידע את שמה", "מחרוזת נחל", "מחרוזת בצל ירוק", "אדוני השופט", "נועה", "מה צריך בן אדם", "סלאח שבתי", "זו איננה אותה מנגינה" ועוד..

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: