קליפים חדשים

עילי בוטנר עם ישי לוי – איתך עד סוף הזמן

שיתוף פעולה בין עילי בוטנר לישי לוי בשיר חדש - "איתך עד סוף הזמן", האזינו

שיתוף פעולה מוזיקלי חדש ומסקרן בין עילי בוטנר (הפעם בלי ילדי החוץ…) והזמר ישי לוי. השיר "איתך עד סוף הזמן" נכתב בידי נועה גולנסקי והולחן על ידי עילי בוטנר בהפקתו המוזיקלית ועיבודו של יעקב למאי. זהו שיר אהבה עשיר ברומנטיקה וגם כמה תובנות חיים על הדרך. המקצב הלטיני שעוטף את המילים עם כלי ההקשה ופריטת הגיטרה מוסיף עוד שכבות לאווירת הרומנטיקה שבשיר ומזמין לריקוד צמוד…

כך עילי בוטנר על השיר והחיבור המוזיקלי עם ישי – "כיוצר – אני תמיד מחפש אתגרים חדשים. דברים שעדיין לא עשיתי מדליקים בי מן הסתם את הסקרנות ומפעילים את מתג היצירה. כקיבוצניק, מיותר לציין שהז׳אנר הים תיכוני לא היה דומיננטי. בטח לא בשנים המעצבות של ילדותי. אבל ״ים תיכוני״ בסופו של דבר הוא הכי ישראלי שיש. ודווקא הסלסולים הכל כך מוזיקליים של טובי הזמרים בז׳אנר תמיד הדהימו אותי, ריתקו אותי. לא צריך להיות בקיא באילן היוחסין של הזמר הים-תיכוני לדורותיו, כדי לדעת שישי לוי הוא אחד מאבות המזון של הז׳אנר, ואחד האנשים אשר במו קולם ושיריהם עיצבו אותו.  ים תיכוני, או לא, מבחינתי אין הרבה זמרים בשיעור קומה שכזה…כאלה היודעים להעניק לכל הברה בטקסט יחס מיוחד, ולכל תו הטעמה ודגש משלו. ישי לוי מגיש בחסד עליון, ולכן עבור כותב שירים כמוני,ֶ שיתוף פעולה כמו זה הוא אתגר וגם חלום. תודה לנעה גולנדסקי שעזרה לי עם הטקסט, וליעקב למאי (אגדה בפני עצמה)ֶ אשר עיבד והפיק באופן כה ייחודי."

וכך ישי לוי על החיבור החדש והשיר – "עילי בוטנר הוא אחד היוצרים החשובים של הדור החדש. סגנון הכתיבה שלו מזכיר לי את ארץ ישראל היפה והטובה. הוא כותב מילים שמכות כמו שורש באדמה. אני חושב שמאותה הסיבה הוא בחר בי לבצע את השיר. התוצאה לפניכם. אני גאה בה מאוד ואני מקווה שתאהבו אותה כמונו."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: