סיקור הופעות
כולל וידאו

סאבלימינל והצל – מופע האיחוד

שני הראפרים הוותיקים חוזרים לשתף פעולה עם מופע 360 בארנת היכל מנורה בתל אביב

יום ראשון, 22 בינואר, תשע בערב, פותחים את השבוע בהיכל מנורה בתל אביב עם  מופע הקאמבק של סאבלימינל והצל. רק לפני ארבעה חודשים סיקרנו את מופע ההשקה לאלבום החדש של סאבלימינל "מקורות" כאשר סאב אירח מספר אורחים ואת משפחת טאקט, כשהם ממלאים את הבארבי בחגיגות 25 שנות פעילות ויצירה, אז  בלט בהיעדרו "הצל". והנה כעבור ארבעה חודשים, אחרי סולחה מתוקשרת בעקבות נתק של 15 שנים, סאב והצל חזרו לתקשר כמו גם לפעילות משותפת כששחררו לאוויר העולם לפני שבועיים שיר משותף בשם "VATOS LOCOS" (ידיים באוויר) כשהשיא של הקאמבק שלהם הושלם בערב שני ברציפות בהופעתם המשותפת בהיכל מנורה עם בימת 360 אל מול רבבת צופים.

סאבלימינל והצל. צילום עומרי סילבר
סאבלימינל והצל. צילום עומרי סילבר
סאבלימינל והצל. צילום עומרי סילבר
סאבלימינל והצל. צילום עומרי סילבר

אני חייב לציין שהערב בהיכל היה מעל ומעבר למצופה ומלא בהפתעות, ראשית העובדה שגם בערב המופע השני ברציפות ועדיין ההיכל היה מלא עד אפס מקומות, ההפתעה הבאה הייתה לראות את הקהל הכל כך מגוון שהגיע לצפות במופע, אנשים מכל שכבות האוכלוסייה והגילאים, החל ממשפחות, צעירים/רות וקהל רב בגילאי 30-40. ההיכל הוחשך בשעה 21:30 והמופע יצא לדרך והחל במונולוג שמהדהד את הימים שאנו חווים בתקופה האחרונה כחברה ישראלית, ימים של פילוג ופיצול ומתוך כל זה קמה לה משפחת תאקט שבראשם עומדים "האור" ו-"הצל", להזכיר לכולנו שאנו עם חזק, אחד ומאוחד. בתום המונולוג הופיעו על הבמה הצמד שכולם חיכו לו 15 שנים והחלו את ההופעה עם השיר "הפינאלי". הצמד המשיכו עם השירים "חי מיום ליום" ו-"טורו" שהפתיעו עד כמה הם רלוונטיים לרוח התקופה, זאת למרות שנכתבו לפני יותר מעשור מילות השירים מזכירים את רוח התקופה הפוליטית הסוערת שמתחוללת במדינת ישראל.

לבמה עלתה והצטרפה זמרת הליווי של משפחת תאקט, סיוון בהנם לשיר את "אין גבולות" ואת "הפרד ומשול" לפני שהצטרף לשלישייה שעל הבמה חבר נוסף למשפחת תאקט, איציק שמלי שהצטרך למשפחה בשנת 2002 בעזרת תיווכה של השחקנית אלונה טל ויחד ביצעו הארבעה את השירים "כמה חסר", "בילאדי" ו-"התקווה". אז הופיעה הפתעה נוספת של הערב הזה, גבריאל בטלר שביצע סוג של "תפילה" המזכירה כמרים בכנסיות כשהוא מתחנן ל-"Peace In The Middel East" ומייד לאחר מכן ביצעו כל החמישה את "פרחים בקנה".

הערב שינה פניו והחלק הפוליטי/מדיני הסתיים, "האור והצל" נשארו עם בטלר על הבמה והקפיצו את כל ההיכל בשירים "זזים עם הבס", "לנצח" ו-"קלאסית ופרסי". כעת עלה ובא חבר נוסף למשפחת תאקט, שי 360 ששמו האמיתי הוא שי חדד, שבחר את כינויו "שי 360" על שם סגירת מעגל בחייו, לביצוע מחודש לשיר "תני לי", שמתאים יותר לתקופת ה-Me2 מאשר לתקופת אסקימו-לימון. הפתעה נוספת שהופיעה על הבמה הייתה הזמרת והיוצרת מורן מזור שבשנת 2013 ייצגה את ישראל באירוויזיון לביצוע של "הסוד". הצמד ביצעו עוד מספר שירים ולקראת סיום עצרו לרגע את המופע, להודות אחד לשני על שידעו להניח את האגו בצד, לחזור ליצור ולפעול יחד גם אם זה באיחור של 15 שנים, השניים פנו להודות לקהל, למשפחות שלהם שהיו בקהל ולנשים שלהן ומייד לאחר מכן ביצעו את השיר "החלום של כל גבר" ואני חשבתי לעצמי איזה מופע מעולה! וכמה מזל שהם חזרו לפעול יחד.

השניים ירדו מהבמה לרגע קט של הדרן וחזרו לסיים את המופע יחד עם כל האורחים שהופיעו איתם הערב עם השירים "ילד רחוב" ושירם החדש "VATOS LOCOS".

אם צריך לסכם את ערב ההפתעות של המופע אציין כי בחישוב מהיר כ-22,000 אנשים שצפו במופע ה-360 המושקע והמרהיב שהתקיים ביומיים האחרונים בהיכל, שכלל רקדניות ורקדנים, תאורה מרהיבה, מסכים, מופע אש ואורחים רבים. הופתעתי גם ממספר עיבודים חדשים לכל מיני שירים וסה"כ היה מופע אש!

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: