חדשות הסצנהחדשות מקומיות

70 אחוז מהציבור בישראל בעד כאן תאגיד השידור הישראלי

כך חשף היום יו"ר כאן גיל עומר בכנס חירום שהתכנס היום בעקבות הכוונה לסגור את השידור הציבורי, - "אנחנו נערכים למאבק ארוך, ואנחנו צריכים אתכם איתנו במאבק הזה", כל הפרטים

יו"ר כאן, גיל עומר ומנכ"ל כאן, גולן יוכפז כינסו היום את עובדי כאן, תאגיד השידור הישראלי לאסיפת חירום ראשונה בירושלים נוכח הכוונות לפגוע בתאגיד השידור הציבורי ונשאו דברים יחד עם נציגי ועד העובדים אלירן גבאי ויואב קרקובסקי

במהלך הכנס אמר גיל עומר, יו"ר כאן, לעובדים – "בלי שידור ציבורי אין חדשות נטולות אינטרסים ועצמאיות. חדשות שמוכתבות מלמעלה – על ידי מי שאינם בעלי מקצוע, בעלי הון או פוליטיקאים – פוגעות בראש ובראשונה בחוסנה של החברה;  בלי שידור ציבורי יש גם פגיעה אנושה בתרבות, ביצירה הישראלית וביוצרים; בלי שידור ציבורי לא ניתן לשדר לאזרחים המתקשים בהבנת עברית ולבני מיעוטים שונים המרכיבים את החברה בישראל וצריכים להיות ולהרגיש חלק ממנה. בלי שידור ציבורי אין הנגשה ראויה לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים; אין שידור איכותי לילדים ונוער. בלי שידור ציבורי נפגע אנושות האינטרס הציבורי"  עוד הוסיף עומר ואמר –  "אנחנו לא שליחים או מייצגים אף צד במחלוקת הפוליטית בישראל – לא ימין ולא שמאל אלא מייצגים את האינטרס הציבורי הרחב של חופש ביטוי, מידע ויצירה שבא לידי ביטוי בפעולת התאגיד – שזוכה לתמיכה ציבורית רחבה ומגוונת. התשובה לניסיונות לפגוע בשידור הציבורי היא המשך עשייה מקצועית וישרת דרך – כפי שכולכם עשיתם עד היום".

גולן יוכפז, מנכ"ל התאגיד, אמר בנאומו – "לפני ימים אחדים הונח על שולחני סקר, שבוצע לבקשת התאגיד, על ידי חברת סקרים מהבולטות בישראל, סקר שביקש לבחון מה עמדת הציבור מול הכוונות לפגוע בנו – קרוב לשבעים אחוזים מהציבור בישראל – יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, ימין ושמאל – מבקשים שלא לפגוע בכאן בשום דרך. זה מדד אמון גבוה כמעט יותר מכל גוף ציבורי אחר בישראל לבד מצה"ל".

יוכפז הוסיף – "אני יודע, בוודאות, שישנם-פה עובדות ועובדים שכבר שבועות לא ישנים בלילה, שיש אחרים שחווים התקפי חרדה, ממש כך, שאחרים לא יודעים מה להשיב לילדיהם או לבני ובנות-זוגם, כשהם שואלים האם "הולכים לסגור לאימא את התאגיד?" קשה לי, אפילו עוד יותר, לחשוב מה עובר על חברינו, יוצאי רשות השידור והחינוכית, שהקימו כאן את התאגיד החדש ונכנסים בתוך פחות מעשור לסרט נוסף כזה, לסיוט נוסף כזה. יש גם זווית חיובית, מרגשת, בטלטלה שאנחנו עוברים בשבועות האחרונים – הגיבוי שאנחנו מקבלים מחברינו לתעשיית הטלוויזיה והעיתונות כמעט מקיר לקיר: יוצרים, מפיקים, אומנים, מוסיקאים, כותבים, אנשי בימה, אנשי תעשיית הטלוויזיה והקולנוע – שותפינו האמיתיים, והשותפים לגורלנו. גם מתחרינו הישירים לא עומדים מנגד בימים האחרונים – בהקשר הזה זכות מבחינתי לציין את חברינו בקשת שנלחמים נגד הפגיעה בתאגיד בחדשות, בתוכניות השונות ובסאטירה, וחברינו ברשת 13 – אילה חסון, מתן חודורוב, גיא לרר ואחרים שלא חששו להביע את עמדתם בעד המשך שידורינו"

נציגי וועד עובדי התאגיד, אלירן גבאי ויואב קרקובסקי, אמרו בכינוס העובדים –  "במאבק נגד סגירת תאגיד השידור הישראלי, העובדים ההנהלה והמועצה עובדים שכם אל שכם. נשתף פעולה באופן מלא. אנחנו מייצגים אלף עובדים של השידור הציבורי שעוברים פעם אחר פעם איומים על שלום ומקור פרנסתם. עבור חלק גדול מהם שבאו לכאן מרשות השידור, הטלוויזיה החינוכית ואפילו מערוץ 10, אין זה מאבק ראשון, ואנחנו לא נוותר, עד שנוריד את האיום הזה מעל ראשנו. עובדי כאן מאוחדים בוועד אחד חזק ומלוכד, ורואים במשימה הזו של הצלת התאגיד משימה שתכליתה שימור גוף תקשורת מוביל ועצמאי, המבטא את קולם של כלל מגזרי הציבור הישראלי, בהגינות, ומהווה פרנסה לאלפי בתי אב ואם"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: