חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

הזמרת הרוסיה מניז'ה – MANIZHA תגיע למועדון בארבי

מניז'ה אשר ייצגה את רוסיה באירוויזיון 2019 תגיע להופעה במועדון בארבי בתל אביב בתאריך 16 במרץ, כל הפרטים

מניז'ה, זמרת אינדי ארט פופ פורצת דרך, מוצא טג'יקי שהייתה הנציגה האחרונה של רוסיה באירוויזיון – תופיע לראשונה בישראל בתאריך 16 במרץ במועדון בארבי בתל אביב.

מניז'ה היא זמרת רוסית ממוצא טג'יקי, הנציגה האחרונה של רוסיה באירוויזיון לפני תחילת הפלישה הרוסית לאוקראינה, ממשיכה את "סיבוב ההופעות הבלתי ניתן לביטול" שלה, שהחל בסתיו 2022 לאחר שההופעות שלה נאסרו ברוסיה, ותופיע לראשונה בתל אביב במסגרתו.

סגנון האינדי פופ האמנותי שפורץ את הז'אנר שלה שובר גבולות, מאחד קהלים עם ביטים מונעים, מקצבים בהשראת פולק ומנגינות נוסקות. בהופעה שלה צפו לרצועות בהשראת אלקטרו, סינת' ופוסט-פאנק, כולם בשילוב עם נופי סאונד מסורתיים ומנגינות מונחות פולקלור שלוקחות את הקהל לעולם אחר – עולם של חופש, שוויון והעצמה. מניז'ה מערבבת ביטים מפוצצים עם פרשנות חברתית ואתוס ״עשה זאת בעצמך״ בלתי מתפשר. הלהיט של מניז'ה "אישה רוסית", שאיתו הופיעה באירוויזיון, נכתב יחד עם אורי קפלן מהבלקן ביט בוקס.

 

את הטור העולמי שלה מניז'ה החלה לאחר איסור על הופעותיה ברוסיה בשל עמדתה נגד מלחמה באוקראינה. ההופעות החיות של מניז'ה הן שילוב של צליל, אור ואנרגיה רותחת. תמיד יש מקום לגילויי רגשות באולם, והמרחק בין המוזיקאי למאזין מצטמצם ככל האפשר.

 

אלבומה האחרון  יצא בשנת 2022

מכירה מוקדמת סבב ראשון – 175 ש"ח
מכירה מוקדמת סבב שני – 195 ש"ח
מחיר מלא – 220 ש"ח

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: