סיקור הופעות
כולל וידאו

לחתום עונה עם ערן צור – עיוור בלב ים

ערן צור חוזר למועדון בארבי עם אלבומו המיתולוגי "עיוור בלב ים" וכמה אורחים, היינו שם

אפתח ואומר כי ערן צור היוצר והמוזיקאי נחשב כאחד מהמוזיקאים האהובים עלי כמי שלא חושש ממילים, מצלילים וממקוריות, אמן במלא מובן המילה שצבעו המוזיקלי חרוט עמוק בפס הקול הישראלי. כאשר נודע לי כי הוא יופיע במועדון בארבי חשבתי לעצמי שזו תהיה מבחינתי דרך מצויינת לחתום שנת הופעות בנוכחות במופע.

האמת שאין צורך במילים רבות כדי לתאר ולספר את הסיפור של ערן צור, האלבום "עיוור בלב ים", מועדון בארבי, הקהל הנאמן. תשאלו בוודאי למה? התשובה די סבוכה, הרי רק לפני שבועות ספורים, בתחילת נובמבר, דיווח כאן בהרחבה כתבנו תומר גילת אודות החוויות מהמופע של ערן צור בעקבות אותו אלבום מיתולוגי של ההרכב ההוא – כרמלה גרוס וואגנר שבוצע במלואו במלאת 28 שנים להשקתו המקורית בגרסת הוויניל. לא רק זאת, גם תאגיד כאן היטיב עם העם היושב בציון ושידר במהלך חג חנוכה את המופע במלואו בערוץ הראשון והעלה את המופע גם לערוץ היוטיוב של כאן.

האלבום עצמו  שאת מילות שיריו כתבו והלחינו ערן צור, יובל מסנר וארקדי דוכין שגם הפיקו מוזיקלית, יצא לאחרונה בגרסה עדכנית על ידי הלייבל העצמאי של קבוצת האוזן השלישית "זהב שחור" כמתכונת וויניל כפול אליה צורפו כמה גרסאות נדירות ומוקדמות (בבחינת סקיצות שמעולם לא שוחררו) לכמה מהשירים..

אמש חזר ערן צור אל הבמה במועדון בארבי בתל אביב, המועדון המהווה מעין במת הבית לערן בשנים האחרונות. ערן צור ביקש לחזור על המופע המצויין שקיים באולם אסיא במוזיאון תל אביב לאמנות בפני קהל המאות שהתרווח שם בנוחות על גבי המושבים המרופדים באריג אדום, אז אירח ערן את הזמרת והיוצרת אפרת בן צור לצידו בסשן שירים משותף, אמש התארחו לצידו של ערן על הבמה המוזיקאים היוצרים וגיבורי הגיטרה גבע אלון ורונה קינן ששילבו בין שירי האלבום במשותף לבין חומרים אישיים שלהם. אך לא רק האורחים הללו שולבו במופע, גם בנות מקהלת נונה מקיבוץ מעגן מיכאל, בניצוחה של נטלי גולדברג, הצטרפו במהלך ביצועו של השיר "ב' כסליו" והמשיכו עם "המנון לאדישות", הבנות כבר נטלו חלק במופע הקודם במסגרת פסטיבל הפסנתר ולמעשה מילאו את מקומה של מקהלת הבנות משכונת נווה עופר שהשתתפה בהקלטה המקורית בזמנו, . אולם את הפתעת הערב הביא ערן לקראת סופו כאשר פסנתר חשמלי הוצב בקדמת הבמה ומולו התיישב שלומי שבן כששניהם, ביחד עם הלהקה מבצעים את השיר "שולחן הכתיבה" החותם את צד א' של האלבום במקור.

ערן צור ורון בונקר במועדון בארבי. צילום יובל אראל
ערן צור ורון בונקר במועדון בארבי. צילום יובל אראל
גבע אלון במועדון בארבי. צילום יובל אראל
גבע אלון במועדון בארבי. צילום יובל אראל
ערן צור ורונה קינן במועדון בארבי. צילום יובל אראל
ערן צור ורונה קינן במועדון בארבי. צילום יובל אראל
ערן צור ושלומי שבן במועדון בארבי. צילום יובל אראל
ערן צור ושלומי שבן במועדון בארבי. צילום יובל אראל

אורחת נוספת שהצטרפה למופע אותו ליוו לצידו של ערן צור הגיטריסט הנחוש רון בונקר, הקלידן עידו זלזניק והמתופפת קרן טפרברג, נגנית הצ'לו  הילה קרני בפתיחת ההדרן לשיר "פרח שחור" שהוביל לחזרתו של גבע אלון בביצוע להמנון האהוב "בלילות של ירח מלא" ולחתימת המופע עם כל המוזיקאים יחדיו לכדי "תמונה אימפרסיוניסטית".

בבוקרו של היום הודיע ערן צור כי הוא כבר קבע תאריך נוסף למופע בעקבות האלבום, זה יקרה בתאריך 29 באפריל באמפי שוני והאורחים הפעם יהיו ארקדי דוכין ואורית שחף. כאן הכרטיסים זמינים.

כמה רגעים מהמופע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: