קליפים חדשים

יובל המבולבל ואסתר קסטרו – חי את החלום

יובל המבולבל ואסתר קסטרו בשיר המבקש להנציח את זכרו של דנאי זאב פרידמן ז״ל - "חי את החלום", האזינו

מידי יום אני נחשף לעשרות שירים חדשים, בקליפים או בתצורה אחרת של אמנים ומוזיקאים רבים המבקשים לחשוף את יצירתם מעל הבימה שהאתר שלנו נותן ברשת. לצערי לא כל הבקשות מגיעות לשלבי הפרסום במדור השירים החדשים באתר. הפעם נתקלתי בשיר חדש אשר נכתב והולחן על ידי כוכב הילדים יובל "יובל המבולבל" שם טוב בהפקתו המוזיקלית של אלדד ירון ובביצוע משותף של יובל ואסתר "אסתר ואוטו גלידה" קסטרו. שני כוכבי ילדים שנרתמו על מנת להנציח את זכרו של  דנאי זאב פרידמן ז״ל, חייל משוחרר אשר למרות התכניות הגדולות שהיו לו עם השחרור להתקדם ולהתפתח בחייו האישיים סבל ממחלת הדיכאון אשר הובילה אותו לתכנן בקפידה את סיום חייו כמוצא אחרון מהמחלה שפוגעת באלפי אנשים ומשנה את מסלולי החיים שלהם, חלקם מצליחים לחשוף את עצמם ולקבל עזרה וחזרה למסלול חיים יציב עם הרבה אופטימיות וסילוק ענני האופל המאיימים על חייהם וחלק, כמו במקרה של דנאי זאב המנוח מתכננים בקפידה את הפתרון הסופי על פי ראייתם – לשים קץ לחיי סבל.

בשיר החדש נותנים יובל ואסתר תשובה לאמו של דני זאב המנוח, לילך פרידמן, המוכרת בתעשיית המופעים בתחום מופעי הילדים, אשר ביקשה להנציח את זכרו של בנה. לילך כאמור פנתה ליובל המבולבל ואסתר קסטרו, שהסדרה "האוטוגלידה של אסתר"  והמופע שלה -מתקשרים לאהבה הגדולה של דנאי לגלידה ויחד חשבו על שיר שיוכל לתאר את דנאי, שיר אופטימי ושמח שיעביר לילדים ולהורים מסר של העצמה אישית, העלאת הביטחון העצמי וחיזוק האמונה ללכת בעקבות החלומות שלהם תמיד…

"חי את החלום" הייתה התשובה הקבועה של דנאי, מלווה בחיוך וקריצה, תמיד כשנשאל לשלומו.  ומשם בא שם השיר. על המילים והלחן אחראי יובל המבולבל  ואילו ההפקה המוזיקלית הופקדה בידיו של המוזיקאי המוכשר אלדד ירון. את הקליפ ביים אבי דור.

במהלך השנה האחרונה הודפס המשפט 'חי את החלום' עם ציור של גלידה  (שדנאי מאד אהב) על גבי כובעים ואסתר מחלקת את הכובעים לילדים בהופעות שלה כדי לתת להם להיות חלק מהסיפור שמאחורי "חי את החלום" והמסר שהיא מעבירה לילדים שיאמינו בעצמם ולא יוותרו על החלומות שלהם. ולהורים, שתמיד יהיו שם עבור היקרים שלהם וידחפו אותם קדימה ויעזרו להם להאמין בעצמם ולהגשים את החלומות.

ומשם החיבור בין יובל לאסתר היה טבעי ומתבקש, והכימיה ביניהם באולפן הולידה את הדואט השמח והמרגש.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: