פס קול שבועי

ליילי – ליילי 2

גל תורן וגיא לוי משיקים את אלבומם השני כצמד – ליילי 2, האזנה

חמש שנים מאז השקת אלבום הבכורה שלהם וכעת סימפול קולו של צבי שיסל המנוח מתוך "לול", מלווה את השיר הפותח את אלבומם השני של גל תורן וגיא לוי – ליילי 2, השיר " מה שקורה לי בראש", בכך למעשה מחברים את עצמם גל וגיא אל ההיסטוריה של המוזיקה הארץ ישראלית וממצבים את עצמם ואת יצירתם החדשה – האלבום השני שלהם כצמד, עליו עבדו במשך ארבע השנים האחרונות.

את היצירה והעשייה המוזיקלית שלהם מלווה שורה ארוכה ומאוד מכובדת של "כלים כבדים" בסצנת המוזיקה המקומית – שאול בסר, גדי פטר, יאיר רובין, נעה איילי, שחר חזיזה, יוגי, יובל "ריג'וייסר" חבקין, יואב אשד, יעל צורי, עודד אלוני, חן שנהר, אבנר קלמר, נועם חיימוביץ' ויינשל, ספי ציזלינג, יהונתן כהן, יונתן וולצ'וק, איתמר גרוס, אביב כהן, דנה דוניץ ויונתן הדס. ממש מארג שלם של מבצעים ויוצרים בפני עצמם הנעים בין מחוזות הג'אז הישראלי, העולמי, הרוק, האינדי והאלטרנטיב המקומי.

הקוקטייל האנושי הזה יחד עם שני היוצרים הכל כך מנוגדים אך כל כך מתואמים ביניהם, אפשר לומר עליהם כי הם זוג מסונכרן, הוא הבסיס לטקסטים המצויינים שבאלבום, טקסטים ישירים, חושפניים ומאוד אמיתיים שנעטפים במלודיות ועבודת כלי נגינה בלתי מתפשרת. אין ספק כי האזנה לאלבום מאתגרת ומרתקת בו זמנית, היא גם מהנה וזה הרי מה שבאמת חשוב בסופו של עניין, שעבודת היצירה של השניים תיגע במאזינים\ות.

האלבום כולל 11 רצועות שירים שנכתבו בידי השניים, רובם אף הופקו מוזיקלית בידי גיא לוי למעט השירים "עכשיו זה רק בינתיים" ו-"שבעה ימי עסקים" אותם הפיק מוזיקלית יוגי יחד עם גיא עצמו, השיר הפותח את האלבום – "מה שקורה לי בראש" הופק בידי יובל "ריג'ויסר" חבקין.

 

כך גיא לוי על האלבום החדש – "…אני לא יכול לתאר כמה אני מתרגש ושמח מהרגע הזה. כל כך הרבה עבודה, מחשבה, עבודה של אנשים מהמוכשרים שיצר העולם, בקיצור עוד פוסט של אלבום חדש, מרוגש ולא פרופורציונלי…"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: