חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

פרסי מפעל חיים הוענקו בטקס השנתי של אמ"י

איגוד אמני ישראל ערך אמש טקס חגיגי במהלכו הוענקו פרסי מפעל חיים לאמנים בשלל ענפי אומנות, היינו שם.

גם השנה התקיים הטקס השנתי של איגוד אמני ישראל בהיכל התרבות בפתח תקווה במסגרתו הוענקו פרסי מפעל חיים לשורת אמנים, ביניהם מוזיקאים שחקנים, בדרנים ועוד. אנחנו הגענו לטקס כדי לראות את הענקת הפרסים לכמה מהמוזיקאים החשובים בסצנת היצירה המקומית. בתוך תוכנו ציפינו כי אותם מוזיקאים שזכו בכבוד הגדול וההערכה אף יבצעו שיר נבחר משלל יצירותיהם, אז ציפינו…

חנן יובל מעניק את הפרס לדורי בן זאב. צילום יובל אראל
חנן יובל מעניק את הפרס לדורי בן זאב. צילום יובל אראל
מאיה אברהם בשיר לכבוד מרגולץ צילום יובל אראל
מאיה אברהם בשיר לכבוד מרגול. צילום יובל אראל
פרס מפעל חיים למרגולץ צילום יובל אראל
פרס מפעל חיים למרגול. צילום יובל אראל
מחווה משפחתית למנדל המנכ
מחווה משפחתית למנדל המנכ"ל היוצא של אמ"י. צילום יובל אראל
מנדל מעניק את הפרס לדיויד ברוזה. צילום יובל אראל
מנדל מעניק את הפרס לדיויד ברוזה. צילום יובל אראל
דיויד ברוזה, סיגליות. צילום יובל אראל
דיויד ברוזה, סיגליות. צילום יובל אראל
חנן יובל במחווה מוזיקלית לכבוד שלום חנוך. צילום יובל אראל
חנן יובל במחווה מוזיקלית לכבוד שלום חנוך. צילום יובל אראל
הענקת פרס מפעל חיים לחווה אלברשטיין. צילום יובל אראל
הענקת פרס מפעל חיים לחווה אלברשטיין. צילום יובל אראל
הענקת פרס מפעל חיים לשלום חנוך. צילום יובל אראל
הענקת פרס מפעל חיים לשלום חנוך. צילום יובל אראל

המוזיקאי חתן הפרס היחידי שעלה לבמה עם גיטרה ואמר במפורש כי הוא לא בא לנאום אלא לנגן ולשיר היה דיויד ברוזה שאף ביצע אל מול הקהל שמילא את ההיכל עד אפס מקום את שירו סיגליות מתוך האלבום החוגג השנה את יובל הארבעים.

פרסי מפעל חיים נוספים הוענקו לשחקן, מוזיקאי ושדרן רדיו דורי בן זאב (שאף חתם את האירוע בשירו "ואתם רוקדים…), לזמרת מרגלית "מרגול" צנעני שאמנם לא שרה במהלך הטקס אולם הזמרת מאיה אברהם ביצעה לכבודה את השיר "עוד יהיה לי", כן הוענק פרס מפעל חיים למוזיקאית והיוצרת חווה אלברשטיין אשר ניצלה את המעמד כדי להעביר מסר עם המשאלה כי גם לאמנים מגיע שיהיה להם שר שיצמח מתוכם, גם לזמר והיוצר שלום חנוך אשר עד לאחרונה נעדר מהבמות הוענק פרס מפעל חיים.

בין האמנים הנוספים משלל מדורי האמנות והיצירה, אשר זכו אמש בפרסי מפעל חיים בלט הרגע בו זכתה השחקנית מיקי קם כאשר בעלה, יהודה עדר, הגיטריסט של להקת תמוז המיתולוגית ומנהל בית ספר רימון למוזיקאים יחד עם בנם המוזיקאי אלון עדר הוכיחו גאוות יחידה מה היא ובצעו לכבודה את השיר "ככה את רצית אותי"….

בסך הכל היה טקס מכובד, אנו תקווה שבשנה הבאה יחזירו האמנים הזוכים מעולם המוזיקה את האהבה וההערכה בביצוע שיר מייצג מהרפרטואר שלהם.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: