סיקור הופעות
כולל וידאו

השוונג של הפיתה במופע קאמבק באוזן

חברי להקת השוונג של הפיתה קיימו מופע איחוד באוזן, היינו שם

בהמשך לידיעה שעלתה כאן באתר על האיחוד המרגש של חברי להקת "השוונג של הפיתה", היינו שם לסקר את המופע ב"אוזן". כאשר פנו אלי ממערכת האתר לסיקור המופע התרגשתי ממש,

זו תהיה מעין קפיצה לאחור בזמן לשנות ה-90 ועם מי הכי נכון ללכת למופע כזה אם לא עם חברי הטוב ביותר עוד מימיי מהתיכון עימו עברתי את החוויות הכי מרגשות של חיי בשנות ה-90 שהיו שזורות תמיד במוזיקה ורוק בעיקר.

כשהתקשרתי אליו ושאלתי אם הוא זוכר את "השוונג של הפיתה" תשובתו הייתה "ברור?!" וכששאלתי אם הוא מצטרף אלי למופע האיחוד ענה לי "יש להם יותר משיר אחד???" צחקתי ועניתי אלבום אחד, אבל גם אני מכיר רק 2-3 שירים שלהם. אז "השוונג של הפיתה" היא להקת פופ רוק ישראלית שפעלה בשנים 1993–1996 אשר הוציאה לאור אלבום אחד.

הגעתי למועדון ה"אוזן" בציפייה לפגוש ח'ברה בעיקר מבני דורי והתבדיתי כשהקהל החל להתקהל במקום. הקהל היה מגוון וכלל מעריצים ומעריצות מכל הגילאים, כולל ילדים (שבהמשך התברר לי שהם ילדיו של יובל מנדלסון – כשהשוונג הקדישו להם שיר).

יום חמישי, השעה 21:00 האוזן מלא בכמה עשרות מעריצים, האורות כבו ועל הבמה עלו למופע החימום שלושה בחורים בפאות בלונדיניות לבושים כנשים, שליו ורד על התופים, גיא חליווא גיטריסט וסולן וגור סינגר לשם על הבס יחד הם "מיכל פלדמן" להקה צעירה שעלו וניגנו רוק מצויין ספוג בדיסטורשן שממש נהניתי לשמוע מלהקה צעירה ולא מוכרת (לי).

בשעה 21:30 "מיכל פלדמן" יורדים וכעבור מספר רגעים הסולן ניר פרידמן, הגיטריסט מתן כהן גרומי, הבסיסט אלעד קרן ושי ברוך על התופים, תפסו את מקומם על הבמה והחלו במופע הרוק המשובח עם השיר "הי בובה מותק", ומייד נזרקתי חזרה לשנות ה-90, עם דיסטורשן מחשמל ותופים רועמים כשכל הקהל מניד את ראשו לפי הקצב. מסיבת הרוק המשיכה לשיר "מחשבות" ו-"מסובכת" וככל שהתקדם הליינאפ של המופע נדהמתי לגלות שרוב הקהל שנכח במופע, שר יחד עם ניר פרידמן את כל מילות השירים, כולל הילדים שהזכרתי לעיל.

ככל שנמשך המופע נזכרתי כמה התגעגעתי לפופ-רוק שמשלב בתוכו הומור וקלילות, במיוחד בביצוע שלהם לשיר של נעמי שמר "ואלס להגנת הצומח", כשיא ההומור, הקלילות והמופע כולו התנקז לשיר אחד לו ציפו כולם "אוכלת מהצד", אותו שיר מפורסם של השוונג המאפיין אותם וזכור היטב מהסדרה פלורנטין. ואפרופו פלורנטין, זה היה שירם הבא של השוונג "חי בפלורנטין", כשאת ההופעה הם חתמו בשירם "מלא בריקנות".

הנה כמה רגעים  מרגשים מהמופע

 

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: