קליפים חדשים

Netta & Mr. Eazi – Playground Politica

שיתוף פעולה של נטע ברזילי עם Mr. Eazi בשיר חדש - Playground Politica, האזינו

הבוקר משיקה נטע ברזילי את השיר פלייגראונד פוליטיקה / Playground Politica, בו היא צוללת לזיכרונות הילדות שלה, ולתקופה של 6 השנים בהן חיה בניגריה עם הזיכרונות הצבעוניים שנשארו בה. נטע מארחת בשיר זה את Mr. Eazi, אמן ניגרי ידוע בעולם האפרו-פופ, ששיתף פעולה עם אמנים כמו Beyonce, J Balvin, Raye ועוד. את השיר הפיק אבשלום אריאל, שעובד עם נטע מתחילת דרכה, וכתב את השיר יחד עם נטע.

בשיר Playground Politica נטע משתפת לראשונה בחוויות הילדות שלה בניגריה ובארץ, ואיך הן עיצבו והפכו אותה למי שהיא היום. בבית הספר הבינלאומי בו למדה בניגריה, ה-International Institute of Tropical Agriculture, למדו יחד איתה ילדים מכל העולם, והוא נחרט בליבה כ-Happy Place שבו כולם היו שונים, ולכן כולם היו שווים. הזיכרון הזה נשאר משמעותי בהמשך חייה, כשחזרה עם משפחתה לישראל והרגישה שונה ודחויה על ידי חבריה.

הקליפ של Playground Politica צולם כולו בניגריה, ב-2022 ובסוף שנות התשעים. הוא עשוי כשילוב ייחודי בין צילומי ריקודים של נטע ו-Mr Eazi, תיעוד דוקומנטרי של הנסיעה של נטע לניגריה וביקור בלתי נשכח בבית הספר בו למדה, וחומרי ארכיון משפחתיים מהילדות של נטע.

במרכז השיר סימפול של השיר הישראלי הידוע "נדנדה", שמשלים את סיפור הילדות. "בישראל, כשהייתי רוצה לברוח ולצלול אל המחשבות שלי, הייתי עולה על הנדנדה, והיא היתה מחזירה אותי בזמן ומאפשרת לי להרגיש טוב, כמו שהרגשתי בבית הספר בניגריה. בראיה לאחור זה היה כמו מדיטציה", אומרת נטע.

Mr Eazi שמשתתף בשיר ובקליפ חווה ילדות דומה לשל נטע. גם הוא גדל מחוץ לארץ הולדתו ולמד בבית ספר בינלאומי. "הרגשנו בדיוק את אותה הרגשה כשהצטלמנו ביחד, כאילו היינו יכולים להיות יחד באותה הכיתה".

כך נטע על השיר החדש –  "אני מתרגשת לשתף את Playground Politica, חשוב לי להראות לקהל שלי את תחילת הסיפור, הצעדים הראשונים שלי, איפה גדלתי והתנדנדתי בלי סוף. הכל נחשף בקליפ שמלווה את השיר – שיתוף הפעולה עם מיסטר איזי, ההתרגשות שלי לחזור לניגריה פעם ראשונה מגיל שש, וחומרים שהורי צלמו כשהייתי קטנטנה בניגריה וחלמתי חלומות גדולים".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: