פס קול שבועי
כולל וידאו

גלעד כהנא וגיא מוזס – אני לא מפה

הפרויקט המשותף של גלעד כהנא וגיא מוזס - "אני לא מפה", אלבום חדש, יש גם קליפ

לחיבור בין גלעד כהנא וגיא מוזס נחשפתי לראשונה במהלך פסטיבל הג'אז בירושלים לפני שנה, החיבור בין השניים נשמע מעניין ומרתק מחד איש המילים, הטקסטים והמחוות ומנגד איש הצלילים. מפגש נוסף של הפרויקט הזה מעל במה אירוע בחגיגה לפתיחה מחודשת של האוזן – מרכז תרבות קצה בעקבות כניסת משקיעים חדשים למכלול האוזןבר והאוזן השלישית. בין לבין הם הספיקו לשחרר שני שירים מתוך הפרויקט – "תראי אותי" ו- "מספר אחת".

כעת מכריזים שני האמנים על יציאתו של אלבום שלם – "אני לא מפה". הם מלווים את ההכרזה עם השקת קליפ לשיר "לא מגיע לי" מתוך האלבום.

כך גלעד על השיר ותוך כדי גם מילה על האלבום – "השיר החדש ׳לא מגיע לי׳, שיוצא היום, מספר על גבר שבטוח שהוא לא ראוי לאישה שאיתו. היא מושלמת ללא רבב בעיניו והוא פשוט רבב. כשגיא מוזס ואני נפגשנו עם צוות היוצרים של הקליפ דסקסנו רבות איך להציג מערכת יחסים כזו. הם התחילו לעבוד על הקליפ לפני שנה וחצי וסיימו אותו ממש לפני כמה ימים, ולא יכולנו לבקש תאור מדויק, שומט לסתות ומפעים מזה שהם בראו במו ידיהן/ם. בנוסף, היום גם יוצא סופסוף האלבום השלם של גיא מוזס ושלי שהתחלנו לעבוד עליו עוד בתקופה שהכתה בעולם מגפה מסתורית. רק בריאות."

האלבום נוצר בימי הקורונה, כאשר הכוונה המקורית של גלעד וגיא הייתה בסך הכל לייצר יחד שיר אחד, דבר הוביל למשנהו והנה לפנינו אלבום שלם בו שמונה שירים. החיבור בין שני הפרויקטורים המוזיקליים הללו יצר אלבום שלוקח את המאזין למסע המרפרף בין ביטים אלקטרוניים, מקצבים שבטיים רפטטיביים ומקהלת הזיות. כל השירים עוסקים במערכות יחסים ובמערך הכוחות ביניהם, בו הגבול בינה לבינו הולך ומטשטש.

השניים מתכוונים לקיים ערב האזנה לאלבום בתאריך 5 באוקטובר ברומנו, השניים מתכננים להשמיע את כל האלבום ובין השירים יציגו שיר שיר ויספרו, ישירו וינגנו את סיפורו ביחד עם מוזיקאים שמצטרפים אליהם לאורך הערב.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: