קליפים חדשים

דיקלה – אבא

דיקלה בשיר חדש – "אבא", האזינו

הזמרת היוצרת דיקלה דורי משיקה הבוקר שיר חדש אשר נכתב על ידה והולחן במשותף עם עידו אוחיון בהפקתו המוזיקלית של תומר בירן. בשיר החדש – "אבא", כשמו, מאפשרת דיקלה למאזינים לגעת ולו לרגע לאינטימיות המשפחתית שלה, אל הקשר ואל סיפור החיים שלה עם אביה. בן הדור השמרני והמסורתי החושש מיציאתה של הבת לעצמאות ולחיים בפני עצמה. בשיר זה מיטיבה דיקלה להציג את הצלקות הנפשיות שנותרו מהקשר המשפחתי אך יחד עם זאת היא מטבלת את היצירה לא רק בקולה אלא גם במניירות המוזיקליות הקטנות שעושות אותה כמי שאנחנו מכירים ואוהבים בזכותן. דיקלה תמיד הייתה עם קריצה מרדנית ושונה בנוף, וזו הסיבה שאנחנו כל כך אוהבים אותה.

כך דיקלה על השיר החדש – "כבר חצי שנה שאני עובדת על שיר בשם ״אבא״. שיר מאוד מורכב עבורי, מאוד חשוף. לאור המציאות שלנו תהיתי אם להוציא את השיר. והבוקר הבנתי שברור שכן. לא סתם זה התאריך שלו, לא סתם האנרגיה של השיר כזו. הלב של כולנו בחוץ כרגע, אנחנו חשופים בגוף ובנשמה. תושבי העוטף סופגים עבורנו. אז אם הלב של כולנו בחוץ, כמובן שגם שליומכן תעשו בו כרצונכם. ״אבא״."

לצד קריירת המוזיקה של דיקלה, היא עושה בימים אלו את תפקידה הראשון כשחקנית אופי בגילום דמותה של הזמרת המצרית אום כולת'ום במחזה היסטורי המציג את הפרק הראשון במערכת היחסים בין העם היהודי בארץ ישראל לאחר מלחמת העצמאות ובין האומה המצרית ושליטיה. המחזה – אינתה עומרי מופק בידי התיאטרון העברי.

דיקלה אמורה להופיעה בתאריך 25 באוגוסט במיני ישראל ובתאריך 15 בספטמבר במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב,

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: