חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

סלבה אוקראינה

כמה רגעים אחרי השעה 02:00 נפלה ההכרעה, העולם אמר את דברו - קאלוש מאוקראינה הם זוכי האירוויזיון לשנת 2022

זה היה ברור כבר זמן רב, חברי ההרכב האוקראיני – קאלוש, היו מאז ומתמיד הפייבוריטים לזכות במקום הראשון בתחרות האירוויזיון לשנת 2022 שהתקיימה במוצאי שבת בטורינו איטליה, כזכור, את ההרכב האוקראיני גם פגשנו וגם ראינו מופיעים בהיכל מנורה מבטחים במסגרת אירוע Israel Calling. קאלוש לקחו את המקום הראשון בזכות אנשי העולם הרחב שהצבעתם הכריעה את התוצאות שנטו בתחילה לבריטניה.

לאחר שציוני השופטים פורסמו, בריטניה הובילה את התחרות עם 283 נקודות, שבדיה וספרד צמודות מאחור עם 258 ו-231 נקודות, אבל כפי שכולנו יודעים, זה רק חצי מהסיפור.

לאחר פרסום תוצאות ההצבעה הפומבית של הצופים ברחבי העולם נחשף כי אוקראינה זכתה לציונים הכי גבוהים מהציבור מרחבי אירופה ואוסטרליה עם 439 נקודות. עם המספרים האלה מצטברים, אוקראינה זכתה לניצחון עם 631 נקודות בסך הכל. זהו הניצחון השלישי של המדינה, לאחר ניצחונות ב-2004 וב-2016.

האמת שלא רק המצב העגום בעקבות המלחמה שרוסיה השיתה על אוקראינה היווה את הטריגר לאהדה העולמית אלא השיר עצמו, יוצא דופן בסוגת השירים של האירוויזיון לדורותיו, קוקטייל מצויין של שירה עממית סלאבית מאוקראינה לצד ראפ עם סיפור מרתק של שיר ערש ותלבושות אתניות הפכו את קאלוש מאוקראינה לזוכים בתחרות.

ישנה רק בעיה אחת – האם עד השנה הבאה תסתיים המלחמה בערי וכפרי אוקראינה, האם המדינה תוכל ליטול עליה את המטלה הכל כך כבדה של הפקת אירוע בינלאומי?..

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: