סיקור הופעות
כולל וידאו

Infected mushroom, חגיגות ה-25 ומסיבת הטראנס הענקית בפארק הירקון

יום לפני סדר פסח הספקנו לקפוץ לפארק הירקון כדי לחגוג 25 שנים לצמד האלקטרו-טראנס Infected mushroom בחגיגה של שלוש שעות עם רשימת אורחים חלומית ומסיבת טראנס מטורפת מבין הגדולות שנראו אי פעם בארץ.

את אירוע ה-25 לאינפקד מאשרום היינו צריכים כבר לחגוג בחגי תשרי האחרונים, הודעות יצאו לתקשורת, פורסמה רשימת אורחים מרהיבה ומכירת הכרטיסים החלה, אבל יצא מה שיצא וחגי תשרי הביאו איתם חוסר וודאות וסימני קורונה וקללותיה. המופע שתוכנן לפארק הירקון נאלץ לחכות לסוף החורף ולאופטימיות שמביא איתו האביב, סימני חג החירות היו הפעם לטובתנו.

ואם כבר מוזיקאים אורחים אז שימו לב מי באו לתת כבוד לאינפקד, כי באמת כבר מזמן לא הורכבה רשימה כזאת נוצצת, עלו לבמה לפי הסדר: טונה, אמיר דדון, הדג נחש, התקווה 6, דודו טסה, ברי סחרוף, פורטיס, החברים של נטאשה, נטע ברזילי, Bliss ונוי אייזן. הם הצטרפו להרכב המורחב והוותיק של אינפקד שכלל את ארז נץ ויוסי מזרחי על הגיטרות ואת רוג'ריו ג'רדין המתופף.

Infected mushroom - IM25
Infected mushroom – IM25
ארז אייזן - אינפקד מאשרום
ארז אייזן – אינפקד מאשרום
רוג'ריו ג'רדין
רוג'ריו ג'רדין
ארז נץ ויוסי מזרחי
ארז נץ ויוסי מזרחי

לאחר שפינינו עניינים מנהלתיים הגיע הזמן לגל הנוסטלגי האישי שלי, אני שכבר נמצא בחציון העשור הרביעי לחיי יכול להישען לאחור ולהיזכר בנחת באותן מסיבות הטראנס המחתרתיות של סוף שנות התשעים אלו שפורסמו בעיקר מפה לאוזן (אז לא היה אז פייסבוק ובקושי היו אתרים באינטרנט), אני זוכר את הנסיעות באמצע הלילה לפינות נסתרות בארץ ישראל, ואת הפחד הקבוע והמלהיב שהמשטרה תפשוט על החוגגים ותסגור את האירוע, את החיבור הטבעי עם אנשים שזרים לי לחלוטין אבל ברגע אחד של צליל או עלייה מוזיקלית מרגישים אחדות רוחנית וכמובן את אותן זריחות נפלאות במדבר, על צוק המשקיף לים התיכון או לחופי הכנרת המלוות בטראנס הבוקר, אוי.. טראנס הבוקר שגרם לנו לבכות בהתרגשות אל מול נפלאות הטבע.

נשמע מליצי? אבל זו באמת הייתה תקופה מופלאה, הציניים כבר ימהרו להגיד, "זה רק בגלל שהיו שם סמים", אז שיגידו, לא נגיד שהם לא השפיעו, אבל הסיפור מתקיים גם בלעדיהם… אז איפה היינו? במסיבת טבע, עם הטראנסים של הבוקר ועם הקטע האהוב והאלמותי של Shiva Shidapu שנוגן כמעט בכל מסיבה ורכב, זה שכונה בפשטות "הטראנס של לב אמיץ", (או בשמו המקורי “The power of celtic”). בעולם שלנו, של אנשי המסיבות הטרק הזה היה פחות אפל ופסיכדלי מהטראנסים והחפירות של הלילה שכל כך אהבנו, אבל הוא התלבש לנו מושלם על הזריחות היפות של ארצנו ביחד עם עוד להיטי התקופה כמו "הטרק של חואן" (The Muses Rapt – Spiritual Healing) וההרכב של מיקו והראל California sunshine ששילבו קריאות דולפינים אל תוך הטראנס הפסיכדלי.

כן, שם הכל התחיל, לפחות בכיוון של ארז אייזן שקצת לפני אינפקד ביחד עם DJ Jörg הוא היה ידוע כ- Shiva Shidapu, השניים הספיקו להוציא כשני אלבומים והתארחו בלא מעט אוספים ורמיקסים אבל אז הגיע דובדוב או בשמו המלא עמית דובדבני והעניינים התחילו להיכנס למקום כבר יותר רציני, שמו של ההרכב החדש Infected mushroom הושאל מבלי לבקש משם של הרכב פאנק-רוק שדובדבני היה חלק מחבריו, ואז ב-1999, כשנה וחצי אחרי שהתחילו לעבוד ביחד, יצא אלבומם הראשון "The Gathering"

מאז עברו שני עשורים וחצי, אינפקד הספיקו להוציא סה"כ 12 אלבומי אולפן ועוד מאות סינגלים, רמיקסים ומיני אלבומים, כאשר אייזן ודובדוב מתפתחים ומתנסים בעוד ועוד סגנונות אלקטרוניים, זו כנראה גם אחת הסיבות העיקריות להצלחה ארוכת השנים של Infected Mushroom ועל מיקומם הקבוע בראש כל רשימת אומני הטראנס הטובים בעולם, (לא, זו לא הגזמה, מוזמנים לבדוק אותי). על הדרך השכילו אייזן ודובדוב להתחבר גם אל הקהל המיינסטרימי הישראלי באמצעות שיתופי פעולה עם אומנים ישראלים כמו ברי סחרוף עם הלהיט יומהולדת ברימקס שהתעלה על המקור, התקווה 6, כנסיית השכל, משינה ורבים אחרים.

והנה אנחנו בפארק הירקון, החגיגה התחילה מוקדם כבר בשעות אחר הצהריים, יש כמה תקלוטי פתיחה שהרעידו את הפארק וגם את תושבי רמת גן ותל אביב שהציפו את עמודי העיריות וראשי הערים בפוסטים זועמים. אלו מביננו שבאו מוקדם, עשו בשכל ועקפו את צפיפות הדקה התשעים, זכו למסיבת טראנס עם Essence project, Bemet וגם סט קלאסי מיוחד עם אינפקד מאשרום בפארק ההכי סחי וההכי מרכזי בישראל, מזג האוויר המאוזן עשה גם הוא חסד עם הרוקדים, לא יכלנו לבקש יותר טוב מזה.

בתוכנייה הבטיחו לנו שבשמונה המופע המרכזי של אינפקד מתחיל, אבל כבר ברבע לשמונה עלו דובדוב ואייזן על הבמה, לא רוצים לבזבז דקה אחת, אחת עשרה לפי חוקי הפארק יש כיבוי סאונד וההופעה מתוכננת לסחוט כל דקה משלוש השעות הבאות.

שני קטעי פתיחה ואנחנו כבר עם האורח הראשון, מלך הראפ הישראלי איתי זבולון, הלא הוא טונה, ב-2018 יצרו אינפקד מאשרום רמיקס אלקטרו ללהיט שלו "אבודים בחלל" ואנחנו נשמע אותו הערב בגירסת לייב. שני שירים וטונה יורד מהבמה. הרשימה רק התחילה…

עמית דובדבני וטונה
עמית דובדבני וטונה

שני עולה אמיר דדון ועם השיר "חצי" בגירסה מיוחדת שהופקה להופעה הערב, אחריה הוא מצטרף לדובדוב בשירה של "שלח לי מלאך" של משינה, השיר זכה לפני כמה שנים לרמיקס אינפקד, הקהל מרוצה וכך גם דובדוב, מתכונת שני השירים נשמרת ואחרי המלאכים של אינפקד אמיר מפנה את הבמה.

עמית דובדבני ואמיר דדון
עמית דובדבני ואמיר דדון

הזמן הוא יריב מר, איך באמת אפשר להכניס כל כך הרבה אומנים לתוך הופעה אחת? עוד קטע סולו של אינפקד ועובדי הבמה מכינים את הבאות, הדג נחש מצטרפים לשני נאמברים "זה הזמן להתעורר" ו"ליגל אייז" , גם פה אנחנו זוכים לשיתוף פעולה אקטיבי אם זה מבחינת העיבוד האלקטרוני של אינפקד ואם זה דובדוב שמצטרף בשירה לדג נחש, באופן אנקדוטי גם הדג נחש חגגו לפני מספר חודשים 25 שנות פעילות.

ארז אייזן והדג נחש
ארז אייזן והדג נחש

מי עוד בדרך? הפורמט ממשיך לתקתק, הנה גם התקווה 6 באים לעשות שמח ואחריהם כבר עולים דודו טסה וברי לביצוע לייב של השיר "La Trib Ani Utruch" שיצא ברמיקס ממש כמה ימים לפני ההופעה. הגירסא המחודשת של אינפקד הוסיפה עוצמה ואנרגיה לשיר המקורי, לי היא גם הזכירה קטע טראנס ותיק "God is god" מתוך האלבום המופתי והייחודי “Bible of dreams” של ההרכב הבריטי Juno reactor. חבל שזכינו לשמוע רק שיר אחד עם דודו טסה.

עמית דובדבני ועמרי גילקמן (התקווה 6)
עמית דובדבני ועמרי גילקמן (התקווה 6)
Infected mushroom עם דודו טסה וברי סחרוף
Infected mushroom עם דודו טסה וברי סחרוף

ברי נשאר על הבמה, פורטיס מצטרף והנה איחוד חוזר של פורטיסחרוף, אמנם רק לשיר אחד (אין קץ לילדות) אבל רגעים כאלו תמיד מרגשים אותנו, הקהל התמוגג מאושר, גם בגלל שכולם יודעים שהשיר הבא יהיה איך לא?, "יומולדת", זה שהפך את אינפקד מאשרום להרכב האלקטרוני הכי מפורסם בישראל וגם כיאה לאירוע יושב בול על חגיגות ה-25.

ברי סחרוף
ברי סחרוף
עמית דובדבני ורמי פורטיס
עמית דובדבני ורמי פורטיס

שעה ראשונה עברה ואנחנו רק בשליש ההופעה, יעלו ויגיעו החברים של נטאשה, גם הם לשני שירים משותפים, "פרדי על הבוקר" עם סולו גיטרה של מיקי הררי וצלילים אלקטרוניים ממקלדת השליטה של ארז אייזן ואחריו "יש זמן", גם הוא בעיבוד רוק-אלקטרוני מתבקש.

אינפקד מאשרום והחברים של נאטשה
אינפקד מאשרום והחברים של נאטשה

אחרונה שסוגרת את החלק הראשון של ההופעה היא נטע ברזילי, הקטע המשותף שנשמע ממנה על הבמה שייך הפעם לאינפקד מאשרום, הבחירה ב-“walking on the moon” הייתה מצוינת כזאת שנתנה לנטע לאלתר אלקטרו-ווקאלית על תפקידי השירה והסימפולים של השיר המקורי, היה כל כך מוצלח שאי אפשר היה להסתיר את הצער שהחיבור המוצלח הזה היה רק לשיר אחד.

עמית דובדבני ונטע ברזילי
עמית דובדבני ונטע ברזילי

תם ונשלם חלקו הראשון של המופע, נראה שגם אצל דובדוב הלחץ ירד, בכל זאת לעמוד בקדמת הבמה ולתקתק כזאת הפקה מלאה באורחים זה עסק בכלל לא פשוט, עכשיו הגיע הזמן להירגע ולעשות את מה שהוא יודע הכי טוב – להקפיץ את הקהל במסיבת טראנס אמיתית ואנחנו פותחים בשיא הכח עם אחד הלהיטים הגדולים של אינפקד, “Becoming Insane” וישר אחריו עוד להיט גדול "Deeply Disturbed", במקור היה זה ברי שתרם את צלילי הגיטרה שלו, הערב היה זה ארז נץ שסיפק רגעי גיטרה מופלאים שהוכיחו שוב למה נץ נחשב לאחד מהגיטריסטים הטובים בישראל.

אז נכון, חלקה הראשון של ההופעה היה מצוין ולא פחות ממרגש, רשימת האומנים באמת מעוררת קנאה והגרסאות האלקטרוניות היו בהחלט במקום, אבל עדיין רק שהתחיל החלק השני של הערב הבנתי מה היה חסר לי כל הזמן – אווירת המסיבה שכל כך התגעגעתי אליה, אמנם זו לא מסיבת טבע עם כמה מאות אנשים ואין הרבה ספייס לרקוד, אבל עדיין שהגיעו העליות המוזיקליות בשירים עברה בי התחושה המוכרת הזאת שהלהקה וכל עשרות האלפים הנמצאים בפארק נמצאים בדיוק על אותו התדר.

Infected mushroom - IM25
Infected mushroom – IM25

אינפקד מאשרום בגירסת הצמד משמרים את התפקידים של שניהם בצורה ברורה, ארז אייזן ממוקם לו באופן קבוע מאחורי מקלדת השליטה ומערכות המחשב, מעדיף להמעיט בדיבור ובהתבלטות יתרה. לעומתו, עמית דובדבני הוא ההיפך הגמור, שומר על ה-front, המנחה של הערב, זה שלא מפסיק לזוז במשך כל ההופעה, כיש מילים, דובדוב הוא זה שישיר, וגם זה שמצטרף לדואטים עם האורחים ושמשלהב את הקהל בזמן מסיבת הטראנס בחציו השני של הערב.

Infected mushroom - IM25
Infected mushroom – IM25

חשבתם שנגמרו האורחים להערב? אז זהו שלא בדיוק, יש לנו עוד שניים ברשימה, הפעם אלו אורחים מבית, הראשון הוא אומן הטראנס והגיטריסט יונתן מרקו הידוע בשם הבמה שלו Bliss, חמוש בגיטרה הוא מצטרף לחברי אינפקד לטראנס-רוק פסיכדלי. האורחת האחרונה להערב היא הזמרת נוי אייזן, אחותו של ארז, אנחנו ממשיכים לשמור על אווירת ה-pure trance ונוי תורמת את הווקאליות שלה לשיר של אינפקד מאשרום.

Bliss
Bliss
נוי אייזן
נוי אייזן

שלוש שעות וקצת עומדות לפני סיום, וואו, מה זה היה? הריקודים האינטנסיביים במקצב גבוה הזכירו לי נשכחות אבל גם הגב התחתון הזכיר לי שהוא לא רגיל לאנרגיה הזאת ושאני כבר לא בן 20. מבחינתי זה לא פחות מפלאי איך הצליחו אינפקד מאשרום להעביר כזאת הופעה ארוכה ללא רגע אחד של מנוחה, לא מובן מאליו בכלל…

אלבום התמונות המלא בפייס

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: