חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

אמני ג'אז ישראליים במופע התרמה למען אזרחי אוקראינה

קונצרט עם מיטב אמני הג'אז הישראליים יתקיים בתאריך 15 במרץ במועדון טרמינל 4 בתל אביב על מנת לאסוף תרומות שיועברו לאזרחי אוקראינה, שגריר אוקרינה בישראל, איבגן קורניצ'וק, יפתח את הקונצרט, כבר רכשתם כרטיס להבטיח את השתתפותכם.ן ותרומתכם.ן? כל הפרטים

שגריר אוקרינה בישראל, איבגן קורניצ'וק ייפתח בשבוע הבא את המופע המוזיקלי הישראלי הראשון למען תושבי אוקראינה מאז שהחלה הפלישה הרוסית למדינה. בקונצרט המיוחד שיתקיים במועדון טרמינל 4 בתל אביב, ישתתפו מיטב אומני הג'אז בישראל, במחווה לתרבות ולמוזיקאי הג'ז האוקראינים. מוזיקאי הג'ז המקומיים, ינגנו מוזיקה שנכתבה ע"י אומני ג'אז אוקראינים לצד מוזיקה מקורית משלהם.

על הפרויקט מספר יוזם האירוע, המלחין והבסיסט אהוד אטון –  "בזמן שמנסים לבטל, לא רק את עצמאות אוקראינה, אלא גם את הזהות התרבותית של העם האוקראיני, קהיליית הג'ז הקטנה בישראל שולחת מסר של סולידריות לאחינו באוקראינה באמצעות הפצת התרבות האוקראינית״.

עד הפלישה הרוסית, סצינת הג'אז האוקראינית העכשווית הייתה יצירתית, מרתקת ותוססת. לדברי מארגני האירוע, קונצרט הסולידיות הוא הזדמנות לחשוף את סצנת הג'אז המיוחדת באוקראינה מצד אחד, ולגייס כסף לסיוע לתושבי אוקראינה בשעתם הקשה מהצד השני.

באירוע המיוחד, יופיעו בין היתר –  ענת פורט, יובל כהן, גיא מינטוס, דפנה לוי, אלברט בגר, אברם פלדר ביג בנד, רוברט אנצ'יפולובסקי, שי חזן, שי זלמן, גדי שטרן, טולה בן ארי, טריו א-טמפו, אלי פרמינגר, זוהר מוקדי-עמר ועוד רבים.

המוזיקאים וכל המעורבים בהפקה, עושים זאת בהתנדבות מלאה. כל ההכנסות ממכירת הכרטיסים יועברו לארגוני סיוע לתושבי אוקראינה.

המופע יתקיים יום שלישי, 15/3 החל משעה 19:00, מועדון טרמינל 4, מתחם התחנה, תל אביב.

המוזיקאים וכל המעורבים בהפקת הקונצרט, עושים זאת בהתנדבות מלאה. כל ההכנסות ממכירת הכרטיסים יועברו לארגוני סיוע לתושבי אוקראינה.

בשל אופי האירוע כהתרמה טהורה וכל המעורבים עושים זאת בהתנדבות נקבעו שלוש דרגות של תרומה באמצעות קניית כרטיסים. אנא תרמו לפי יכולתכם. אתם מוזמנים לקנות כרטיסים גם אם לא תצליחו להגיע למרתון הג'אז.
תוכלו להיכנס למועדון בעת מרתון הג'אז בכל עת, גם אם לא תוכלו להגיע לראשיתו.

לרכישת הכרטיסים החל מ – 60 ש"ח רגיל, 120 ש"ח זהב ו- 180 ש"ח פלטינה. – https://eventbuzz.co.il/lp/event/jazzua

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: