כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות אינדיחדשות הסצנהחדשות מקומיות

קול קורא – ענב במערכה הראשונה

מרכז ענב קורא לאמניות.ים להציע פרויקטים והפקות שיעצבו מחדש את עולם התרבות

אחת מאבני היסוד של האמנות ופעולתו של האמן.ית היא היכולת להשתמש בדמיון, לדמיין מציאות אחרת – עתידית, חלופית, בדיונית וכו'. ואכן לאור השנתיים- שלוש האחרונות אפשר לומר, שנדרשת יכולת רבה של דמיון כדי להבין כיצד יראו השנים הבאות בתחום התרבות. הקורונה שינתה את העולם, וההשפעות שלה, כמו בכל אירוע בסדר גודל היסטורי שכזה, יורגשו לדורות קדימה.

מתוך הרצון לזהות את המגמות שכרגע עוד נעות מתחת לפני השטח, מרכז ענב לתרבות מזמין יוצרים להגשים את החזון והחלומות הכי פרועים שלהם בפעולות ממשיות, קרי יצירת מופעים מיוחדים, חדשים וחדשניים.

יוצרים.ות ואמנים.יות מתחומי התיאטרון, המוסיקה, האמנות הבינתחומית והניו מדיה מוזמנים להגיש הצעות לפרויקטים בימתיים / בינתחומיים / דיגיטליים שיועלו על במת המרכז ו/או בהפקתו.

מה מחפשים במרכז ענב?

יצירות בימתיות חדשות ופורצות דרך בתחום התיאטרון והמוסיקה. יצירות בין תחומיות המשלבות ומפגישות תחומי אמנות שונים.
הפקות תיאטרון בעלות שפה מקורית ועכשווית. מופעים מוסיקליים מקוריים וחדשים המיועדים להרצה. יצירות דיגיטליות ו/או מבוססות אמצעים טכנולוגיים המציעות לקהל חוויה אמנותית חדשה. יצירות תלויות חלל ומרחב המבקשות לבחון את הקשר בין יוצרים ומבצעים לקהל. פרויקטים ואמצעי ביטוי חדשים ואפשרויות למפגשים חדשים בין יצירה לקהל

מה צריך להעביר?

תקציר באורך כעמוד על היצירה, וכן אמצעי המחשה לתוכן האמנות, שמות היוצרים המרכזיים של היצירה וקורות חיים מקוצרים שלהם. תקציב הכולל עלויות מוערכות של היצירה.

יצירות שיבחרו יזכו להכלל באחד משלושת המסלולים

הפקה מלאה: במסגרת זאת היצירה תתוקצב, תופק ותורץ על ידי המרכז.
שיתוף פעולה: במסגרת זאת היצירה תזכה לליווי ופיתוח אמנותי והפקתי, ובכלל זאת גיוס כספים,
פיתוח תוכן ועוד.
אירוח: במסגרת

כך תומר כהן מנכ"ל ענב – "בשנתיים האחרונות, עברנו כמרכז תרבות תהליך במסגרתו גיבשנו מחדש את הזהות והתפקיד שלנו בעולם התרבות. במהלך התקופה הזאת, הפך ענב להיות הרבה יותר מאולם עם כיסאות ובמה – מהפקות טוויטר ("טוויטרטיף") למופעים מצולמים במסגרת פרויקט ישראל מחוברת, ממופעים בסוכות מציל דרך מופעי אקווריום ועד הפקות בימתיות מלאות וזוכות פרסים כמו קונטקט ושמיים הפוכים. כעת, אנחנו מבקשים להרחיב שוב את גבולות המרכז, לחלום ולסייע לעצב את עולם התרבות העתידי, ומזמינים את היוצרים לחלום וליצור איתנו מציאות תרבותית חדשה".

להגשת מועמדות לפרויקט: enav@tel-aviv.gov.il

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d