חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

מופע הצדעה ליורם טהרלב

התיאטרון הלאומי הבימה מצדיע לגיבור התרבות, המשורר והפזמונאי יורם טהר לב שהלך לעולמו לפני שבוע במופע מחווה והצדעה במסגרתו היה אמור לקבל את אות גיבור התרבות מטעם התיאטרון, היינו שם.

בדיוק שבוע ימים לאחר שיורם טהר לב, המשורר, הפזמונאי ואיש הרוח שהלך לעולמו, הובא למנוחת עולמים, לאחר טקס אשכבה מכובד, התקיים היום בשעות הצהריים אירוע מחווה אשר תוכנן מראש עוד בחייו כחלק מטקס הענקת אות גיבור התרבות מטעם התיאטרון הלאומי הבימה ליורם טהר לב ביום הולדתו ה -84. במסגרת סדרת מחוות והערכה לגיבורי תרבות נוספים שמקיים התיאטרון, ביניהם נערכו אירועים לכבודם של השחקן חיים טופול, הסופר וההומוריסט אפרים קישון, המלחינים דובי זלצר ודן אלמגור.

כאמור האירוע התקיים היום בשעות הצהריים בשני מופעים, הראשון בשעה 11:00 והשני בשעה 13:30 באולם על שם חנה רובינא במעמד נועם סמל מנכ"ל התיאטרון ובהנחייתו של העיתונאי והפזמונאי יואב גינאי.

דורית ראובני. צילום יובל אראל
עדנה לב. צילום יובל אראל
עדנה לב. צילום יובל אראל

אף על פי…

בהערת אגב – המצב הכללי בו שרוי עולם המופעים והתרבות בימים האחרונים ניכר גם בצהרי שישי בתיאטרון, אם בימים אחרים התיאטרון היה מלא עד אפס מקום הרי שהפעם ניכרו "חורים" בין היושבים באולם, להערכתי כעשרה אחוז מהקהל שהיה אמור להגיע נותר בביתו, זאת למרות שעל פי חתך הגילאים, ושוב להערכתי, רובו של הקהל כבר היה מחוסן בבוסטר הרביעי.

מסע מוזיקלי

במשך למעלה משעה וחצי הוגש לקהל מסע מוזיקלי משובץ בקטעי וידאו המציג את תולדות חייו ופועלו של יורם טהר לב, את יצירותיו והשלבים המוזיקליים שהוא עיטר את פס הקול של ישראל לאורך עשרות שנים.

טל סונדק - צילום יובל אראל
טל סונדק – צילום יובל אראל
אדם. צילום יובל אראל
אדם. צילום יובל אראל

לצד חבורת הנגנים שכללה את עופר פלד, אלון עזיזי, אדם טל, טל רונן בניהולו המוזיקלי של גיורא לינברג, נטלו חלק במופע – דורית ראובני, חנן יובל, עדנה לב, אדם, יהודה אליאס, חני נחמיאס, טל סונדק, יונית שקד גולן, אילנית, צמד הפרברים, צמד רעים, להקת צעירי הבימה, מקהלת הגבעטרון בניצוחו של אילן גלבוע ושרל'ה שרון אשר חתמה את האירוע עם שירה בציבור כמובן. במופע השני נטלה חלק גם ירדנה ארזי, מי שנעדרה מהמופע הייתה רבקה מיכאלי המצויה בבידוד, נאחל לה רפואה שלמה.

צמד רעים. צילום יובל אראל
צמד רעים. צילום יובל אראל
צמד הפרברים. צילום יובל אראל
צמד הפרברים. צילום יובל אראל

בין השירים אשר בוצעו – "אתה לי ארץ", "גבעת התחמושת", "בפרדס ליד השוקת", "ההר הירוק תמיד", "בללקיה" , "למי אכפת מה יהיה", "ישנן בנות", "קום והתהלך בארץ", "יעלה ויבוא", "הבלדה על יואל משה סולמון" ועוד…

ירדנה ארזי.(מופע שני) צילום מוטי קמחי
ירדנה ארזי.(מופע שני) צילום מוטי קמחי

היו אלו תשעים דקות של קסם עם שירים הצרובים בדי.אנ.אי המוזיקלי של דורות רבים החיים כאן שגדלו לצליליהם.

את אות גיבור התרבות העניקו נועם סמל ויואב גינאי לנכדיו של יורם טהר לב.

הענקת אות גיבור תרבות לנכדיו של טהר לב. צילום יובל אראל
הענקת אות גיבור תרבות לנכדיו של טהר לב. צילום יובל אראל

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה

רגעים של שירה מתוך האירוע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: