פס קול שבועי
כולל וידאו

מיזם "צאן ברזל" משיק את חלק ב' – "יעלה ויבוא"

חלקו השני של "יעלה ויבוא", האלבום הראשון במסגרת פרויקט מחווה לשירי משוררים, הפעם המיקוד הנו על שיריו של יורם טהרלב אשר גם יזכה באות גיבור תרבות באירוע חגיגי בתיאטרון הלאומי הבימה

"צאן ברזל" הינו מיזם מוזיקלי מבית aromamusic  בניהולו האומנותי של קובי בן עטר, אשר נועד להנציח ולכבד את יצירותיהם של גיבורי תרבות ישראלים, משוררים ופזמונאים שעצבו את פס הקול של מדינת ישראל.

הפרויקט הראשון במסגרת "צאן ברזל" נוצר סביב היצירה של הפיזמונאי הסופר והמשורר יורם טהרלב – "יעלה ויבוא", אחרי שחלקו הראשון של האלבום יצא לאור במאי 2021, היום מגיע החלק השני באלבום.

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט הנו בחירת יוצרים ומבצעים בני הדור הצעיר לצד אמנים וותיקים ומוכרים היוצאים למסע בתוך שלל יצירותיו של יורם טהר לב. מדובר בהזדמנות פז להתחדש בגרסאות חדשות שבזכותן אפשר יהיה שוב לנטוע את הנכס התרבותי הזה בשורשיו של הדור הצעיר, ולרגש את הדור המבוגר יותר ביצירות שליוו אותו בשנים שחלפו.

יעלה ויבוא, חלק ב'

בחלק ב' של האלבום, היוצא היום, לוקחים חלק הזמרים – יהורם גאון, יובל דיין, שירי מימון, עידן עמדי, גיא ויהל, נועם קלינשטיין, יוני בלוך, רותם בר אור, עומר נצר, שני פלג, רוני וגיל בר הדס, אורן לביא.

כחלק מהעבודה על האלבום נבחרו מספר שירים לצאת במעטפת של וידאו קליפ מצולם, ביניהם  תמצאו את רוני וגיל בר הדס, יובל דיין, נועם קליינשטיין, עומר נצר (עם שיר הנושא – יעלה ויבוא) והצמד גיא ויהל.

הביצועים החדשים כבר עלו לפלטפורמת יוטיוב

אירוע הצדעה ליורם טהר לב – תמיד עולה המנגינה

ובתוך כך מכריזים בתיאטרון הלאומי הבימה על אירוע הצדעה לפזמונאי והמשורר יורם טהרלב ביום הולדתו ה-84, אשר יתקיים בתאריך 14 בינואר באולם על שם חנה רובינא ובמהלכו יוענק לו אות גיבור תרבות על פועלו התרבותי ותרומתו לפס הקול של מדינת ישראל

בין המשתתפים באירוע ההצדעה-  ירדנה ארזי, אילנית, רבקה מיכאלי, אדם, חנן יובל, חני נחמיאס, צמד הפרברים, יהודה אליאס, דורית ראובני, עדנה לב, שרה'לה שרון, יונית שקד גולן, צמד רעים, טל סונדק, דלית כהנא, הסופר חיים באר ולהקת צעירי הבימה. כן תצטרף מקהלת הגבעטרון בהרכב מלא בהשתתפות 18 זמרות וזמרים בניצוחו של אילן גלבוע, האירוע יתקיים בהנחייתו של יואב גינאי ובניהולו המוזיקלי של גיורא לינברג.

בין השירים שיבוצעו – "אתה לי ארץ", "גבעת התחמושת", "בפרדס ליד השוקת", "ההר הירוק תמיד", "בללקיה" , "למי אכפת מה יהיה", "ישנן בנות", "קום והתהלך בארץ", "יעלה ויבוא", "הבלדה על יואל משה סולמון" ועוד…

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: