כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

מחזות זמר בתאטרוןסיקור הופעות
כולל וידאו

כל הכבוד למחזות הזמר הישראליים

המופע "כל הכבוד! - מחוה למחזמר בתיאטרון ובקולנוע הישראלי" התקיים בצהרי שישי בתיאטרון הלאומי הבימה, בסיומו התקיים טקס חלוקת פרסים לזוכי פסטיבל חג המחזמר, כל הפרטים, היינו שם.

בצהרים יום שישי האחרון לשנת 2021 נחתם הפסטיבל הלאומי למחזאות ישראלית בתיאטרון הבימה לצד חג המחזמר העברי בניהולו של אורי פסטר.

להקת צעירי הבימה . צילום יובל אראל
להקת צעירי הבימה . צילום יובל אראל
להקת צעירי הבימה . צילום יובל אראל
להקת צעירי הבימה . צילום יובל אראל

במופע החגיגי שהתקיים באולם על שם חנה רובינא בניהולו האמנותי ובימויו של משה קפטן הופיעה שורה ארוכה של זמרים ושחקנים שכללה את שי גבסו, מאיה בוסקילה, אורנה דץ, רוני דלומי, קובי מרימי, שלומית אהרון, מיקי קם, גלית גיאת, עינת שרוף, חני נחמיאס, שולה חן, אלון אופיר, דפנה דקל, טלי אורן, אוהד שרגאי, שרי, מיי פיינגולד ואור עמרמי ברוקמן.

מאיה בוסקילה . צילום יובל אראל
מאיה בוסקילה . צילום יובל אראל
אור עמרמי ברוקמן. צילום יובל אראל
אור עמרמי ברוקמן. צילום יובל אראל

במשך שעתיים הוצגו ביצועים למיטב הקלאסיקות בשיר וזמר אשר נבחרו מתוך מחזות הזמר והסרטים המוזיקליים הישראלים, – "קזבלן", "חמש חמש", "בוסתן ספרדי", "הלהקה", "אי לייק מייק", "לילי גם", "אל תקרא לי שחור", "אסתר המלכה", "בני בום", "מרי לו", "השוטר אזולאי", "צץ וצצה", "מלך היהודים", "שוק המציאות", "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", "בילי שוורץ", "סלאח שבתי", "סוליקא" "עוד חוזר הניגון", ועוד.

טלי אורן. צילום יובל אראל
טלי אורן. צילום יובל אראל
גלית גיאת. צילום יובל אראל
גלית גיאת. צילום יובל אראל

שעתיים תמימות של שירים, העמדות וריקודים מעל בימת התיאטרון משולבים בקטעי מעבר ובקליפים המציגים פיסות מההיסטוריה של מחזות הזמר בארץ ובמיוחד בקולנוע, בעומדי בתא ההפקה של התיאטרון ליד הטכנאים ומנהל המופע הבמאי משה קפטן צופה במתרחש על הבמה חשתי כי אני מצטרף למסע בזמן הלוקח אותי אל שנות ילדותי וממשיך אט אט עד ימינו אנו עם כל מחזות הזמר שאת שיריהם הכרתי וכמובן את המחזות שבהם צפיתי במהלך השנים, אכן זו הייתה דרך מצויינת לחתום שנה אזרחית.

בסיומה של הצגת המחווה המוזיקלית שלוותה על ידי להקת צעירי הבימה ותזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של מתן יונה וחתמה את שבוע המחזה והמחזמר, התקיים טקס חלוקת פרסי חג המחזמר המקורי וחולקו המענקים לזוכים בסך כולל של 90000 ₪.

הזוכים. צילום איציק בירן
הזוכים. צילום איציק בירן

מנכ"ל הבימה נועם סמל העניק ליוצרי המחזמר "מלך השנוררים" נתי ברוקס ואלדד שרים את פרס המחזמר הטוב ביותר 2021. השחקנים הזוכים: תאי קידר מהצגה "מלך השנוררים" ואילי עלמני מהצגה "עמירם".

סמל חילק את פרסי הקרן לקידום היוצר והיצירה הישראלית של אקו"ם למוסיקאי אלדד שרים "מלך השנוררים" ולכותב התמליל קובי לוריא מהמחזמר "אהובת הקצין הבריטי".

בפרס המצוינות בתחום היצירה על שם השחקנית רמה מסינגר זכה תומר יפרח על עבודת הכוריאוגרפיה במחזמר "עמירם". בפרס המצוינות בתחום השירה על שם הפזמונאי והמתרגם אבי קורן זכתה דניאל יפה מהמחזמר "מלך השנוררים".

את פרסי השחקנים על שם הסופרת והמחזאית נאוה סמל העניקו המנהל האמנותי של הבימה משה קפטן יחד עם אורי פסטר, מנהלו האמנותי של חג המחזמר. בפרס השחקנית הטובה ביותר זכתה אילי עלמני מהמחזמר "עמירם" ואת פרס השחקן הטוב ביותר קטף השחקן הצעיר תאי קידר מהמחזמר "מלך השנוררים".

חבר השופטים כלל את הסופר והמחזאי אפרים סידון, העורכת המוסיקלית דלית עופר, המחזאית שירלי בייטל נתיב ובימאית האופרה הישראלית שירית לי וייס.

בפסטיבל הלאומי למחזאות ישראלית הוצגו שלוש בכורות למחזאות ישראלית מקורית : המחזה ההיסטורי "אללה כרים" בעקבות י.ל. אריאלי ומאת אורי פסטר, המחזה "את שאהבה נפשי" מאת איתי סגל והמחזה הלירי על פי סיפורה של נאוה סמל "וכי מהו טיול" מאת להב תימור.

המופע המלא צולם ויוקרן בערוץ 12 בימים הקרובים
לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה מהמופע

כמה רגעים מרגשים במופע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d