קליפים חדשים

עידן רייכל – אבן על אבן

חודש אחרי שהשיק את הגרסה הראשונית חוזר עידן רייכל עם גרסה אקוסטית ופסנתר לשיר "אבן על אבן" האזינו

לפני חודש השיק הזמר והיוצר עידן רייכל את השיר "אבן על אבן" שנכתב על ידו יחד עם תמר יהלומי והולחן על ידו בהפקתו המוזיקלית של ירדן "ג'ורדי" פלג. שיר אמצע הדרך על הליכה קדימה למרות שפה ושם נתקלים באבני נגף של עצב או דיכאון. לשיר לחן קליט שמתנגן בראש ישר מהרגע הראשון על גבי מקצב רקיד. מה שנקרא שיר בטוח להרקדות עם ובכלל.

כעת לוקח עידן רייכל את השיר למקום אחר כאשר הוא משחרר ביצוע חדש בו הוא מלווה עצמו בפסנתר ללא כל ההפקה המוזיקלית העשירה ומאט את הקצב, עם הניקיון בא גם קיצור אורכו של השיר. התוצאה הפעם גורמת למאזינים להקשיב יותר נכון ויותר מדוייק למילים. שיר שמתאים למזג האוויר הסגרירי המצפה לנו בסוף השבוע.

כך סיפר עידן עם השקת השיר לראשונה – "רגע של אושר, כזה ששווה היה לקום בבוקר בשבילו. לפעמים הוא חולף על פנינו, כמעט בלי שנשים לב. כמו רגע בזמן, מגיע בהפתעה לחיינו. אנחנו מנסים לשמור אותו אצלנו לעוד כמה רגעים, לשמור בכיסים. ולפעמים הוא הנקודה הזו שכיוונו אליה, והיא נבנתה, אבן על אבן. המון טיפות קטנות שנאספות לים אחד גדול. מגיע לנו, בכל הבלגן, רגעים אמיתיים כאלה, לרוץ לקראתם. לפרוס ידיים. לנשום עמוק אל החזה, להגיד תודה על שכבר קיים. ולצאת בריצה לקראת מה שמחכה לנו שם – ועוד רגע זה מגיע."

איזו גרסה אתם מעדיפים, המז'ורית או המינורית?

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: