חדשות הסצנהחדשות מקומיות

קבוצת זאפה בראש מיזם הנגישות לקהל בהופעות

מנגישים את המופעים - שיתוף פעולה של קבוצת זאפה, שר התרבות והספורט והפיל הכחול, כל הפרטים

בעקבות יוזמתו של לירון אטיה מלהקת הפיל הכחול – "נגיש פה", נוצר שיתוף פעולה של קבוצת זאפה, שר התרבות והספורט והמוזיקאי לירון אטיה מלהקת הפיל הכחול להנגשת מתחמי הופעות עבור אנשים עם מוגבלות.

לקראת סוף השבוע, נפגשו שר התרבות והספורט חילי טרופר, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת זאפה, אסף מור ולירון אטיה סולן להקת הפיל הכחול לפגישה בנושאי נגישות מופעים לקהל עם מוגבלות. במהלך המפגש דנו השלושה בצורך לייצר נגישות בכלל המופעים ואירועי תרבות ובנוסף דנו בחשיבות המשך הקידום והתמיכה ביוזמתו של לירון אטיה סולן להקת הפיל הכחול בנושא.

אסף, לירון וחילי בלשכת השר.
אסף, לירון וחילי בלשכת השר.

קבוצת זאפה התחייבה בפגישה להמשיך ולפעול ככל שיידרש באופן שיבטיח הענקת נגישות מלאה במופעים ובפסטיבלים.

וזו רוח דברי הסיכום:

  • הנגישות כוללת שלושה מרכיבים עיקריים: מועדון נגיש: כניסה נגישה למועדון והשירותים בלוקיישנים השונים
  • נוהל מלווה: קבוצת זאפה תמשיך להקפיד על הנוהל הקיים במסגרתו כל אדם עם מוגבלות אשר ברשותו תעודת נכה בה מצוין זכאות למלווה, לא יידרש תשלום עבור כרטיס למלווה
  • מופעי עמידה: סוכם כי במופעי עמידה, אנשים המתניידים בכיסאות גלגלים ימוקמו בקו ראשון בצידי הבמה או בשורה הראשונה בסמוך לבמה

בסיכומה של הפגישה אמר שר התרבות והספורט חילי טרופר – "נגישות ושוויון הזדמנויות הם ערכי יסוד שמחייבים את כולנו. הפגישה עם הזאפה ולירון אטיה נובעת מרצון משותף לקדם שוויון הזדמנויות לכולם. משרד התרבות והספורט בראשותי ימשיך לתמוך בכל יוזמה אשר מבקשת ומקדמת זאת. אני מודה ללירון אטיה יוזם המהלך למופעים נגישים ולקבוצת הזאפה על המעורבות והאכפתיות בנושא החשוב."

נציג קבוצת זאפה, אסף מור סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של הקבוצה מסר – "קבוצת זאפה מתוקף היותה הבית של המוסיקה בישראל רואה עצמה מחויבת להעניק פתרונות לכלל בעלי המוגבלויות בישראל, לבעלי מוגבלויות בקרב אומנים ובקרב הקהל הרחב. כ- 20% מכלל האוכלוסייה בישראל הנם בעלי מוגבלויות וגם להם מגיע ליהנות במופעים. מחובתנו המוסרית להעניק פתרונות ישימים ונגישים, כך אנו פועלים וכך נמשיך להקפיד לפעול. נמשיך להשקיע ככל שיידרש בהנגשת המועדונים והאמפים אותם אנו מנהלים לצד מתן פתרונות הנגשה לאומנים, כמו כן אנו בוחנים פעילויות נוספות במטרה לתמוך בנושא וביוזמה המבורכת של לירון אטיה סולן להקת הפיל הכחול"     

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: