סיקור הופעות
כולל וידאו

להפיל את החומה בשנית

להקת המחווה Echoes מבצעת את היצירה והאלבום המלא של פינק פלויד – The Wall בהיכל התרבות תל אביב, שנתיים אחרי, היינו שם.

אמנם במופע ובאלבום המקורי של להקת פינק פלויד החומה המדוברת נופלת רק בסופו של המופע\סיפור. אולם במציאות לקח קרוב לשנתיים מאז הופלה החומה לראשונה בהיכל התרבות כדי לשוב ולהפילה מחדש. מטאפורית, מעשית ובכלל.

בשנת 1979 כאשר האלבום The Wall יצא לאור הוא היווה סוג של מפץ אדיר בתודעה של חובבי הרוק המתקדם ובכלל. בעקבות האלבום נולד מופע ונוצר סרט שיצרו סמלים הקיימים עד היום. סמלים של עולם פאשיסטי המזכיר את אירופה של שלהי שנות השלושים במאה שעברה…גם עשרות שנים אחרי, היצירה של רוג'ר ווטרס ופינק פלויד הייתה ונותרה יצירת מופת.

החומה חזרה

אחרי שהחומה בין חברי להקת Echoes ובין קהל אוהבי פינק פלויד המושבעים חזרה ונבנתה במרץ 2020 עם חדירת מגפת הקורונה לארצנו והורדת המסך על עולם התרבות והמופעים. אמש הופלה אותה חומה תרתי משמע. כאשר קרוב לאלפיים וחמש מאות רוכשי כרטיסים מעוטרים בטי שירטס עם סלוגנים והדפסות של אלבומי להקת הרוק הכי חשובה בעולם אחרי החיפושיות, פינק פלויד, מלאו את המושבים בהיכל התרבות.

THE WALL - ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL – ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL - ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL – ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL - ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL – ECHOES צילום יובל אראל

קצת אחרי השעה תשע בערב, ארבעים ושתיים שנים מאז שיצא אלבום המופת The Wall לאור, עלו חברי ההרכב הבאר שבעי – Echoes, והחיו מחדש את סיפורו של פינק, האנטי גיבור המדוכא על ידי החברה ממסלול חייו בצילו של אב שנהרג במלחמת העולם השנייה, מהמורה הרודן בבית הספר, האם החונקת, והאישה הדומיננטית – כל אלו גורמים לו לשקוע בהזיות ולהסתגר עד לסיום הבלתי נמנע שבו נכפה עליו להרוס את החומה שבנה לעצמו ולהתמודד עם המציאות.

THE WALL - ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL – ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL - ECHOES צילום יובל אראל
THE WALL – ECHOES צילום יובל אראל

החומה נפלה שנית

היה זה קונצרט מדויק המשחזר תו לתו, צליל לצליל כולל וי ארט מפואר ונגנים משובחים שאינם יוצאים לפרשנויות אישיות ומבצעים בדייקנות ובחרדת קודש ממש את היצירה המיתולוגית של להקה שכבר לא קיימת  יותר.

קרוב לשעתיים שנפרשו כאלבום המקורי לשני חלקים, הובילו נגני להקת המחווה הכי טובה בעולם ליצירותיה של פינק פלויד – Echoes את הקהל והעלילה המשוחזרת עד הפינאלה בה קורסת החומה על לבניה ונפשו של פינק משתחררת.

באנו, חווינו ונהנינו.

(מתוך המופע המלא קבלו הצצה לפתיח ולסגיר)

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

  1. אשמח אם תעלה גם קטע מדמות ההחרגול המדהים שהיה דיי בהתחלה , תודה

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: