קליפים חדשים

נטע וינר- ילד ושמו נטע

נטע וינר (סיסטם עאלי) בשיר ראשון בדרך לאלבום הבא - "ילד ושמו נטע", האזינו, צפו

מנהיג הרכב ההיפ הופ היפואי "סיסטם עאלי" נטע וינר עושה את דרכו להוצאת אלבום סולו שני ומשיק את הסנונית הראשונה מתוכו – השיר "ילד ושמו נטע". השיר שנכתב והולחן בידי נטע וינר והופק מוזיקלית על ידי רועי דורון, עוסק בסיפורים מקבילים – נטע המתמודד עם שמו הבלתי שיגרתי כילד, נער ובוגר, נטע והקשר בינו ובין אביו, שני מסלולים אלו מקבלים פרשנות מילולית וויזואלית בקליפ המלווה את השיר

כך נטע עם השקת השיר החדש – "לכבוד יום הולדת ה-60 של אבא שלי כתבתי את השיר "ילד ושמו נטע" כמתנה, סגירת מעגל וסגירת חשבון. השם שלי תמיד היווה מכשול. מטען. בעיה. הוא הזמין חיכוך. לא רק הילדים בגן הגיבו בתדהמה ולעג למשמע השם, גם הגננות. "יש לך שם של בת" הוא המשפט שליווה את כל שנות ההתבגרות שלי. כשבאתי לאבא בטענות על שלא נתן לי שם רגיל הוא הכיר לי את A boy named sue של ג'וני קאש. התמלאתי בהשראה, בצחוק ובזעם שהתפוצצו במילים ובלחן של השיר שלי. דרך הכתיבה למדתי לאהוב אהבת אמת את השם נטע, ועל הדרך הבנתי כמה דברים על מה זה להיות גבר במקום הזה. מזל טוב אבא, תודה וסליחה."

על הקליפ אחראי ואדים מכונה

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: